Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kod Awaryjny Renault Kangoo

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Kod Awaryjny Renault Kangoo
Autor
Wiadomość
andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 02 Lut 2007 23:33   

Kod Awaryjny Renault Kangoo

Jak wpisać kod awaryjny do renault kangoo 2001 1,9d? Przyciśnięcie przycisko od centrala w kabinie na dłużej nie zmienia częstotliwości mrugania diody.

Może macie jakieś sugestie co do przyczyny, lub jakiś inny sposób.
Ewentualnie jak wywalić immo. Jest to diesel więc podobno można to zrobić ławiej.
Powrót do góry

andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 Post autora tematu 04 Lut 2007 20:12   

Re: Kod Awaryjny Renault Kangoo

czy naprawdę nikt nie może pomóc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2007 20:12   

Powrót do góry

maxmax77
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: jaslo-gorlice

Post#3 04 Lut 2007 21:22   

witam .kod wprowadzasz tak. wsiadasz do auta zamykasz dzwi przyciskiem do ryglowania przekręcasz zapłon i klawiszem do zamykania czymasz aż zacznie mrugać dioda karzde mrugnięcie to cyfra kodu po każdej cyfrze puszczasz klawisz i trzymasz od nowa po prawidlowym wpisaniu kodu dioda się zaświeci i auto można odpalić i zsynchronizować kluczyki.
Powrót do góry

pentaconta
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: koło łodzi

Post#4 04 Lut 2007 21:33   

Witam
wywal immo i będziesz miał spokój
Powrót do góry

andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 05 Lut 2007 18:45   

zrobisz to? - Wywalisz to immo?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2007 18:45   

Powrót do góry

xwaldek1
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gorzów Wlkp / Witnica

Post#6 05 Lut 2007 18:50   

Jaki tam siedzi sterownik ?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 05 Lut 2007 18:52   

wydaje mi się,że tam bedzie tylko zawór kodowy na pompie :)
Powrót do góry

andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 05 Lut 2007 21:11   

Do pompy dochodzą 2 kable z grubej wiązki przewodów, chyba biały (lub szary) i czarny. Pompa to taki czarny plastikowy walec?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2007 21:11   

Powrót do góry

andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 06 Lut 2007 21:47   

zawór kodowy, czyli trzeba ymienić go na inny (nie - kodowy)? Czy poprostu na któryś z tuch przewodów podać stałego plusa?
Tak na marginesie dzisiaj w serwisie dowiedziałem się że kangoo nie ma możliwości wpisania kodu awaryjnego.
Powrót do góry

berlingo
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: KALISZ

Post#10 06 Lut 2007 22:58   

w kango tak się dzieje ja miałem podobnie spróbuj w kluczyku przelutować styki na cewki na płytce i ją trochę podgrzac jak nie pomoze to fachowiec u nas w kaliszu 200 zl
Powrót do góry

andrzej1982
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 06 Lut 2007 23:21   

Numer z cewką już sprawdzany, nie działa. Niestety. Teraz pozostaje to odciąć. Co z tym zaworem kodowym trzeba zrobić?
Powrót do góry

avital
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#12 07 Lut 2007 15:21   

Plik z puszki immo dodaj w zał. , na tej podstawie wygeneruje Ci treść do transpondera (T5).i napisz jaki masz programator do tr. KMRW ?
Czarna puszka za zegarem z niebieską wtyczką plik z 93c46

Marcin
Powrót do góry

Zbyszek K.
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wadowice

Post#13 31 Sie 2007 23:40   

IMMO KANGOO 2000 1.9 DTI

WITAM !
1PYTANIE :
CZY KTOS JEST W STANIE SKOMPILOWAC POPRAWNE ZAWARTOSCI DO DWUCH TRANSPONDERÓW T5 NA PODSTAWIE MAPY PAMIECI DO TEGO MODULU IMMO: SAGEMA DUZY PROCEK +93C46
CENTRALA PO LEWEJ ZA LICZNIKIEM OBOK ODBIORNIK RADIOLINI W OBUDOWIE JAK PRZEKAZNIK.
TYPU CENTRALI NIE PODAM BO WYJAŁEM PŁYTKE Z OBUDOWY TAK JA FRANCUZI ZAMONTOWALI ZEBY NIE POŁAMAC TO KONSOLE TRZEBA WYKRECIC Z AUTA.

ZAWARTOSC MEM 93C46 W PLIKACH -ODCZYTANE JAKO 8 I 16 BIT
POSZEDŁ SIE WIETRZYC KLUCZYK -PILNE BARDZO BYŁY DWA I CHCIAŁBYM DOKŁADNIE ODTWORZYC TEZ DWA A NIE KOPIOWAC JEDEN -JESLI SIE DA OCZYWISCIE
2 PYTANIE : CZY KLUCZYKI O TAKICH NUMERACH ER54SYH7 DA SIE DOPISYWAC DO MODULU IMMO W SERWISIE ? BYŁEM POWIEDZIELI MI ZE SIE NIE DA- ALE OCZYWISCIE NAWET NIE PRÓBOWALI - TO CO JAK ZAMAWIAJA NOWE PILOTY Z PLIPEM TO BO GOSC ZGUBIŁ TO NIE WYKASOWUJE STARYCH I PROGRAMUJA NOWYCH TYLKO WYMINA MODULU IMMO JEST GWARANCJA ZE ZGUBIONY -SKRADZIONY KLUCZ NIE DZIAŁA W AUCIE?
?? COS MI SMIERDZI KICZEM TO TLUMACZENIE SERWISU.
NA MOJA PROSBE O PRZYUCZENIE KLUCZYKA POWIEDZIELI NIE I SKONCZYŁO SIE NA DIAGNOZIE SYSTEMU ZA 50 ZŁ -PRZEZ TELEFON TEGO MI NACIAGACZE NIE POWIEDZIELI A PROSIŁEM PODAJAC DANE I ROCZNIK AUTA CZY JEST SZANSA NA PRZYUCZENIE KLUCZYKA DO IMMO Z TEGO AUTA BO PRZESTAŁ DZIAŁAC - CHOC KMRW ODCZYTUJE TEN KJLUCZYK Z CAŁA PEWNOSCIA PRAWIDŁOWO I KOPIA JEGO NA T5 TAK SAMO NIE PRACUJE (MOZE WYSYPAŁY SIE BAJTY W EEPROMIE PLIPA?) DO TEJ PORY BEZ PROBLEMU KLUCZYK SŁABO CZYTAJACY SIE PO SKOPIOWANIU I WYCIECIU BADZIWNEJ CEWKI Z PLIPA DZIAŁAŁ MI PRAWIDŁOWO
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI GRONO KTÓRE MA COS DO POWIEDZENIA NA TEMAT A NIE KOLEGÓW KTÓRZY BEDA MI CEWECZKE KAZAC PRZEWIJAC I LUTOWAC W PILOCIE BO TO NIE TEN PROBLEM.

A MOZE LOGIN DO DIAGNOZY JEST KTOS W STANIE WYLICZYC TO PODJADE DO KOLEGI KTÓRY MA CZYM MI EWENTUALNIE PRZYUCZYC
LOGIN 7621 ???

ZBYSZEK KWIATKOWSKI AUTOCENTRAL WADOWICE
DZIEKI ZA JAKIEKOLWIEK INFO

Załączniki:
Powrót do góry

avital
Poziom 11
Poziom 11

Post#14 01 Wrz 2007 10:21   

wyślij odczyty z KMRW dla klucza 1 i 2.
Powrót do góry

Zbyszek K.
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 01 Wrz 2007 17:34   

Witam!
Dzieki ze sie odezwałes
wysłałem Tobie- na priv sa w pliku bin ale prosze:
klucze-
nie działajacy :30 38 8E E3 38 8E E3 38 - 8E E3 38 80 E3 38 8E 03
działajacy :30 38 70 E0 07 70 E0 07 - 00 E0 C7 7F E0 C7 71 00

POZDRAWIAM -
JAK MOGE LICZYC NA SOLUCJE OBIE TZN ZAPIS DO TRANSPONDERA ZŁEGO JAK I RÓWNIEZ ZAPIS DO EEPROMU WYLICZONY Z TEGO KLUCZA CO NIE TRYBI MOZE JAKAŚ SOLUCJA JEDNA LUB DRUGA UMOZLIWI ZSYNCHRONIZOWANIE SIE PILOTA DO ZAMKA -ZALEZY CO NAPRAWDE SIE WYSYPAŁO ZAWARTOSC W TRANSPONDERZE LUB ZAW W EEPROMIE IMMO

Dodano po 15 [minuty]:

A TAK PRZY OKAZJI:

Kto ma na terenie Krakowa lub małopolski PRZYRZAD AD100 do kopiowania i dopisywania transponderów w autach wielu marek on to potrafi podobno bez problemów.?

Zbyszek K.
Powrót do góry

avital
Poziom 11
Poziom 11

Post#16 04 Wrz 2007 12:45   

kod działający jest zapisany w pliku immo, natomiast kod z klucza nie działającego jest pobrany z zagranicznego forum nt. elektroniki samochodowej, z wątku o sposobie liczenia w/w.
Powrót do góry

Zbyszek K.
Poziom 11
Poziom 11

Post#17 04 Wrz 2007 15:47   

Witam!
Ttzn sugerujesz ze ktos wpisał ten kod do mojego kluczyka ??? Ciekawe jak go zapisał do mojego klucza chyba telepatycznie -jaja sobie robisz ze mnie ???
Ten układ scalony w tym kluczyku jest bankiem danych dla kodu kluczyka i kodu radiowego i zapewniam ze nikt nigdy nie miał tego klucza w maszynce oprócz mnie a ja nie mam warunków aby tego scalaka zaprogramowac jakimkolwiek kodem -t5 i pare innych owszem mógłbym modyfikaować .
podaj skróta ne ten serwer z miła checia poczytam cóż sagem wymyslił za algorytm szyfrowania danych w swej pamieci.

Zbyszek K.
Powrót do góry

avital
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 04 Wrz 2007 16:49   

Jest jeszcze jedna mało prawdopodobna możliwość że przypadkowo treść EEPROMU tego procka uległa takiemu zniekształceniu że przybrała postać kodu w/w klucza... ;) i jeszcze jedno nikt nie napisał że te dane są zaszyfrowane - wręcz przeciwnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2007 16:49   

Powrót do góry

Zbyszek K.
Poziom 11
Poziom 11

Post#19 05 Wrz 2007 13:05   

Witam!
Twoje odpowiedzi sa wymijajace , napisałes wygeneruje ci(nie mi ale komus wyzej ) zapis ale potrzebna mi zawartosc pamieci , dane sa jawne , a ty dalej nic nie wygenerowałes oprucz twierdzenia ze wpis jest pobrany z serwera-

zgadza sie ja tez mysle ze predzaj uszkodzeniu uległ wpis do eepromu w transponderze oryginalnym -
no to wygeneruj ten wpis do transpondera , - chcesz za swa prace wynagrodzenia -ok.
Ja tam do niczego nie doszedłem jakos nie widze tych wpisów w pamieci 93c46 choc jest pewien cykl powtorzen i przestawien podobny w trzech
pierwwzych liniach (ta pamiec jest wogóle niejako podwujnie zapisana )
Na razie to auto jezdzi na jednym kluczu druki czeka z jego kopia, az sie zwali ten działajacy(oryginał) i wiem ze na drodze nim nie stane dopuki nie uszkodzi sie wpis do pamieci 93c46 albo immo na pompie lub w sterowniku bo nie wiem co jest przypisane do centralki immo
Zbyszek k.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Kod Awaryjny Renault Kangoo
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.068 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony