X

Neony pod podwozie (osłona diód LED)

Rafal__K 08 Feb 2007 22:09
  • #1 08 Feb 2007 22:09
    Rafal__K
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam!!
    Niedawno kupilem na allero listwe świetlną zrobioną z dyfuzyjnych diód led....
    Świeci dość mocno, z czeo jestem zadowolony....
    Jest to "samoróba" zrobiona z tzw. listwy podtynkowej do kabli....
    I dlatego mam do was pytanie.....
    Chciałbym sobie samemu zrobić takie listwy świetlne (mam już diody, rezystory i takie listwy do kabli) ale pozostaje problem że te diody bedą wystawały i bedzie problem z ich czyszczeniem!!!!
    Dlatego doradźcie mi czym moge je przysłonić ???
    zastanawiałem sie nad jakąś rurą z typowo bezbarwnego pcv lub plexi no ale niemoge niczego takiego w sklepach kupić....
    Może wy wiecie z czego można by zrobić przysłone tych diód....
    Tylko żeby było to całkowicie bezbarwne jak np. plexi!!!
    W załączniku zamieszcze zdjęcie o co dokładnie mo chodzi (o jaką osłone)....
    Myślałem też żeby zrobić taką osłone z tego materiały z którego robi się opakowania tzw: BLISTRY
    Jest on całkowicie bezbarwny i dość elastyczny i można by go bez problemu wygjąć w pół kole, no ale niewiem gdzie można kupić takie coś w większej ilości...
    Dzieki za pomoc!!!

Neony pod podwozie (osłona diód LED)
  • #2 08 Feb 2007 22:47
    ryborz
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    wąż ogrodowy:)
  • #3 09 Feb 2007 08:59
    Pablo1964
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Tylko nie wyjeżdzaj z zymś takim na drogę!
  • #4 09 Feb 2007 09:44
    Rafal__K
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pablo1964 wrote:
    Tylko nie wyjeżdzaj z zymś takim na drogę!

Czemu nie :?: Przecież i tak tego nie bedzie widać, to ma tylko świecić....
    Może wygląda to dziwnie że chce zrobić je z takich komponentów ale ten co już mam jest naprawde solidny i niepołamie sie wrazie czego :D

A wogle jak sie nazywa te tworzywa z którego sie robi blistry :?:
    A wąż ogrodowy chyba sie niebedzie nadawał bo on niejest bezbarwny.....
  • #5 09 Feb 2007 11:48
    ryborz
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Gdyby nie był bezbarwny to bym nie pisał...
    W obi widziałem przeźroczyste. Jak włączysz podświetlenie na drodze nawet jak nie będzie widać źródła to policja Ci zabierze dowód.
  • #6 09 Feb 2007 12:15
    Rafal__K
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    ryborz wrote:
    W obi widziałem przeźroczyste. Jak włączysz podświetlenie na drodze nawet jak nie będzie widać źródła to policja Ci zabierze dowód.

Wiem że mogą mi zabrać dowód ale umnie w mieście policja sie takimi pierdołami nie zajmuje bo już kilka osób ma takie podświetlenie, nawet mój kumpel którego ojciec pracuje w drogówce :D

I ja sie o to nie martwie.....
  • #7 17 Mar 2007 23:35
    arturo72
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Rafal__K wrote:
    ryborz wrote:

Wiem że mogą mi zabrać dowód ale umnie w mieście policja sie takimi pierdołami nie zajmuje bo już kilka osób ma takie podświetlenie, nawet mój kumpel którego ojciec pracuje w drogówce :D

I ja sie o to nie martwie.....

...jako laik mający dobry samochód spytam się do czego coś takiego służy?
    Wpływa to na bezpieczeństwo czy jest magnesem dla małolatek pod remizą strażacką w sobotę na wiejskiej dyskotece?
  • #8 21 Mar 2007 20:29
    Przemek Elektro
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Rafal__K wrote:
    Witam!!
    zastanawiałem sie nad jakąś rurą z typowo bezbarwnego pcv lub plexi no ale niemoge niczego takiego w sklepach kupić....

Prawie każda firma handlująca pleksi ma także różne krzatałtowniki. google -> "rura pleksi"
    Obecnie wszystkie większe firmy prowadzą sprzedarz wysyłkową.
  • #9 07 Apr 2007 12:57
    stanley019
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    to tylko magnes na mało laty jak przedmówca zauważył ale jeśli już chcesz takie coś robić to tylko w rurce z pleksi najlepiej mlecznej żeby nie świeciło punktami tylko tak jak neon teraz takie tuby led stosowane sa często na koncertach i na stronach producentów albo sklepów można zobaczyć ich konstrukcje jak będę miał aparat to zrobię zdjęcia i zamieszczę.
  • #10 07 Apr 2007 20:28
    szeyker8911
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    nie jestem pewien ale można by zastosowac szklano tuleje po lampie jażeniowej, a następnie w niej umieścić diody flex. Powinno się udać
  • #11 07 Apr 2007 20:32
    Przemek Elektro
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Szkło z którego się je robi jest za cienkie.... ono ma z pół militera. To musi wytrzymać kamienie wypadające spod kół.
  • #12 08 Apr 2007 06:35
    stanley019
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    szkło odpada tylko pleksi ewentualnie poliwenglan jest drogi ale wytrzymały
  • #13 03 May 2007 00:24
    DARREK
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    mariano_1988 wrote:
    yoyoyo dekle

Dodano po 3 [minuty]:

te listwy diodowe to total lipa niema to jak kolorowe swietlowki w osłonach!!!! wiem co mowie bo kiedyś taką miałem 40watt zielona pod przednim zderzakiem. pół samochodu swieciło a te diodki to sie palą i strząsają bo mój kolega miał je i po mieśiącu je wyrzucił na złom. poprostu to jest szmelc>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.............!!!!!!!!!!

po pierwsze to sam jesteś dekiel

po drugie to może lepszy byłby halogen tak z 200W? co bo z tego co piszesz to może zamiast zapalniczki samochodowej masz 380V?

P.S. Bez przesady. to czy masz znajomości w Policji czy też nie to nie ma znaczenia. Ponieważ takie neonki u kogoś pod samochodem rozpraszają innych kierowców.
    a raczej nie o to chodzi?

P.S 2 a co zrobisz jak pojedziesz do innego miasta? tam też masz znajomości?

Znajomości to nie wszystko...

Pozdrawiam
    DARREK®
  • #14 03 May 2007 10:32
    15jacek15
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    osobiście proponuje zamknąc ten temat, tematy pseudo neonków byly juz poruszane bardzo duzo razy.

dla mnie osobiście śmierdzi to dresami i wiejskim tjuningiem.

za pieniadze wydane na te diody i wszystko dolozyl bys troszke pieniazkow i kupil jakies dobre glosniki wysokotonowe.

Pozdrawiam 15jacek15
  • #15 16 May 2007 01:04
    Raszowski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Co do tych neonkow pod wozem to zgadzam sie ze rozpraszaja kierowcow i szczerze jakbym zobaczyl w nocy taka dyskoteke co jedzie przede mna to zrobil bym tylko jedno, wyrwal bym mu to wraz z ukladem wydechowym :P
    Aczkolwiek co do samego stosowania tego w aucie nie mam zastrzezen (ale nie jezdzenia z zapalonymi)

Kiedys bylem nad woda ognisko gril etc i powiem szczerze ze fajnie wygladala honda civic z takimi neonami niebieskimi ot chocby aby opodswietlic teren w nocy na biwaku, ale jak juz wspominalem jazda z tym sprawia zagrozenie i powinni karac za to srogo !
  Search 4 million + Products
Browse Products