Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY - Subwoofer na Alpine 1042

szmeny86 13 Lut 2007 14:33 5811 26
  • Oto moja druga konstrukcja subwoofera,aczkolwiek pierwsza na elektrodzie.Koszt nie byl za niski ale oplacalo sie:D
    Oto ceny:
    Glosniczek "alpine swl 1042" 229 pln
    Wzmacniacz "250 W" 400pln
    Kabel,stopki,BR 50 pln
    Deski 22 mm,zaciski,szpachlowka,wkrety itp 65pln
    Okleina,rurka pcv 75mm,papiery sciernre itp 65pln
    Laczny koszt to 809pln,nieliczac czasu i pracy ktory w niego wlazylem,bo lacznie z tym jest bezcenny!!!:D
    Jestem naprawde zadowolony z obecnej konstrukcji,poniewaz poprzednia tylko dudnila,a niedawala przyjemnosci z bassu ktory sie z niej wydobywal,ten klocuszek natomiast spelnil a nawet przerusl moje oczekiwania.Wydobywa sie z niego szybki miekki i soczysty bassik,slucham D"n"B wiec jest to potrzene naprawde jestem zadowolony i czekam na wasze pochwaly boadz tez krytyke:)

To zdjecia z budowy:

To natomiast jest gotowa konstrukcja:

postaralem sie nawet o frez i chyba ladnie mi to wyszlo

Pokaze wam rowniez moja stara konstrukcje tylko prosze sie nie smiac:D

Fajne!
  • #2 13 Lut 2007 15:54
    dayv
    Poziom 24  

calkiem nizle to wyglada :] tylko jak dla mnie to troche za maly chyba ten wzmacniacz... i gdzie go kupywales ? bo strasznie drogo...

I zapytam jeszcze :D kupiles moze ten glosnik pare dni temu na allegro :D? bo widzialem tam uzywke tego glosnika:D

Podoba mi sie tylko ja zmienilbym kolor suba :]

• #3 13 Lut 2007 15:59
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

Witam! No jak dla mnie to fajny, estetyczne wykonanie. Ocena 5+/6
    Napisz jeszcze jakie są wymiary tego suba i jakie parametry ma ten głosniczek.

• #4 13 Lut 2007 18:23
    BoA_2005
    Poziom 16  

no nieźle. mi sie bardzo podoba. mółbyś napisać gzie kupiłeś ten głośnik?

• #5 13 Lut 2007 19:15
    takero
    Poziom 31  

na allegro po 209zł chodzą :)
    Napisz co to za wzmak tam siedzi.

• #6 13 Lut 2007 20:03
    krzyhoo9
    Poziom 15  

Dla mnie bomba tyle, że bym położył inny fornir (ale to kwestia gustu) no i nie na moją kieszeń :/

• #7 13 Lut 2007 22:36
    maxrider
    Poziom 20  

czy w tym momęcie przypominają mi się "szybcy i wściekli" mmmmmmmiodeczek:D

• #8 15 Lut 2007 18:35
    szmeny86
    Poziom 9  

Witam:)
    sorx ze tak pozno ale nie mialem czasu glosniczek owszem na allegro kupilem i kosztowal 209 pln ale wraz z przesylka 229 pln oczywiscie nowy lepsze to chyba niz alphard.
    co do wymiarow suba to juz podaje
    450mm/320mm/400mm
    Wydaje mi sie ze jest ok zwlaszcza ze jest to raczej glosnik do budy malo litrazowej (wnioskuje to po jego bracie z swrii "X" a nie "L" jaka posiadam).
    Co do parametrow dlosnika to nie bylo ich w pudelku ani na stronie za to byly wymiary skrzynki jaka powinna byc,moja natomiast jest o wiele wieksza wiec chyba jest ok:)
    Wzmacniacz natomias ktory siedzi w srodku to Mivoc AM-120 podobno 250 W w kazdym bodz razie wystarcza w zupelnosci i potrafi dac czadu,co do ceny to na stronce kosztuje 117euro wiec nie przeplacilem.
    http://www.boxen-baustelle.de/de/dept_62.html

Dziekuje za wsze opinie podniesliscie mnie na duchy nie powiem:) co mnie bardzo cieszy poniewaz staralem sie wykonac go jak najlepiej i naprawde sie przylozylem,jak by byly jeszcze jakies pytanka to z checia odpowiem.
    Pozdrawiam!!!

Dodano po 47 [sekundy]:

Nawiazujac do wzm to ma jednak 120 w RMS

• #9 15 Lut 2007 21:25
    korki89
    Poziom 12  

Sub bardzo mi się podoba ale widzę jedno niedociągnięcia mianowicie okleina jest niedokładnie położona widać to gołym okiem. mam taką samą na swoich głośnikach kolor jest super fornir i na to lakier wtedy byłoby jak w niebie ale i tak twój sub w tym kolorze okleiny bardzo mi się podoba. Głośnik tż niczemu sobie, chciałbym posłuchać tego suba.

• #10 15 Lut 2007 21:49
    Polu$
    Poziom 19  

Wszystko ladnie, pieknie (tez zauwazylem ta okleine na 1-szej fotce calosci z "bułami", ale to od padania swiatla zalezy czy je widac czy nie), jednak za ta kase mogles zastosowac jakiegos Tonsila albo nawet GDN-32-300 STX'a.

• #11 15 Lut 2007 21:50
    greg0rek
    Poziom 13  

fajny sub ładnie wygląda. tylko okleina troszeczke odstaje. kurde może i mi sie uda tak okleić... (robię to 1szy raz i na płycie próbnej wygląda to okropnie...) może dacie mi jakieś porady sztuczki (na pw) itp odnośnie oklejania bo nigdy tego nie robiłem.... ps. też troche sztangą macham :)

• #12 16 Lut 2007 06:17
    oleczek1988
    Poziom 21  

greg0rek napisał:
    fajny sub ładnie wygląda. tylko okleina troszeczke odstaje. kurde może i mi sie uda tak okleić... (robię to 1szy raz i na płycie próbnej wygląda to okropnie...) może dacie mi jakieś porady sztuczki (na pw) itp odnośnie oklejania bo nigdy tego nie robiłem.... ps. też troche sztangą macham :)

zasada jest prosta
    musiesz miec gladką powierzchnie kotra uzyskasz poprzez papier scierny jadac maksymalnym np. 240 a zaczynajac od 120

• #13 16 Lut 2007 10:08
    greg0rek
    Poziom 13  

to akurat wiem... ale kurcze nie wiem jak okleine rozciągać tzn rozprowadzać .... marszczy mi się...

• #14 16 Lut 2007 10:29
    Active_tm
    Poziom 11  

witam mam pytanko odnosnie twojej starej konstrukcji! jaki tam siedzi glosnik?

Dodano po 5 [minuty]:

czyzby ten glosnik to ALTRONIC? zgadlem?

• #15 16 Lut 2007 12:26
    ALTON
    Poziom 38  

Polu$
    Ktoś to jest chyba nie poważny żeby wspominać o stx przy alpine..

• #16 16 Lut 2007 22:07
    Polu$
    Poziom 19  

Hi-End i tak to nie bedzie, a jesli chodzi o to co jest lepsze, to nie mozesz stwierdzic, wiadomo ze na STX-ie bedzie taniej, nizej zejdzie (wieksza i cieższa membrana), ale ogolnie preferuje tylko i wylacznie obudowy zamkniete a zrobilem mnostwo B-R na roznych glosnikach jak i zamknietych. Doszedlem tez do wniosku ze zadne tworzywo sztuczne nie zagra lepiej od celulozy dla ucha (moze kwestia gustu). Tego modelu glosnika nie slyszalem, ale jestem przekonany ze jakas 30-stka tonsila w tej obudowie zagrala by lepiej. A jezeli chodzi o obudowe zamknieta to rewelacyjne sa glosniki STX'a 32-150. Ale skoro sie zdecydowal juz na ten glosnik i uwaza ze jest ok, to wporzadku, nie napisalem ze jest zle przeciez. Ale nie zmienia to faktu ze ja bym to zrobił jednak na innym głosniku :P Jestem w trakcie robienia kolumn w ob. zamknietej wlasnie na glosnikach GDN-32-150-4SS, ale jak na razie nie mam czasu zbytnio zeby je dokonczyc. :(

Aha no i ocena: mysle ze 5/6 (obiekcje mam co do staranności oklejenia i troche wymiary nietypowe)

• #17 17 Lut 2007 16:33
    Vitu
    Poziom 20  

Bardzo mi się podoba , wreszcie jakis inny przetwornik niz te oklepane na forum . Jednak lepiej by wygladal w czarnej okleinie , przynajmniej mi sie tak zdaje . Pozdro

• #18 17 Lut 2007 18:35
    rudy89
    Poziom 11  

niezle to chyba gra... kwiatki na podloge ci nie spadaja? :D

• #19 18 Lut 2007 11:24
    szmeny86
    Poziom 9  

no fakt kwiatek spada ale nie zawsze,a co do oklejania przednij plyty to msialem niestety zerwac okleine i przykleic ponownie poniewaz przez otwor wyciety na glosnik okleinka sie "zwichrowala" i trzeba bylo poprawic no i niestety wyszlo jak wyszlo ale jak bede mial chwile casu to podjade po okleine i poprawie wyglad,co do wyboru glosnika to nie mialem checi skladac na tonsilu czy stx,postanowilem ze wlaze cos co jest inne niz maja wszyscy:),stx zakupie do samochodu czyli tez je przetestuje,ale to dopiero za jakis czas "mam nadzieje ze niedlugo" ,co do koloru to rzecz gustu mi sie podoba i jest oklejony razem z kolumnami wiec tworzy to ladny zestaw

• #20 18 Lut 2007 11:40
    Zoe
    Poziom 11  

Planuje zrobienie podobnego suba i zaciekawił mnie tamat
    Zastosowanie głośnika samochodowego do domowego użytku troche mnie zastanawia Czy na pewno jest to właściwy głośnik we właściwym miejscu?? :)

• #21 02 Mar 2007 10:36
    szmeny86
    Poziom 9  

moim zdaniem dobry pomysl przyjemnie gra przede wszystkim bass nie jest uciazliwy i meczacy,co do spratania to dziwczyna mi pospratala,a w komurce musial bym podlaczac gniazdko bo sa same kable,nie chcialo mi sie :P

• #22 03 Mar 2007 00:08
    synbmx
    Poziom 20  

ładnie zrobiony, taki niczym nówka :) tylko czy BR nie idzie przypadkiem na podłoge? jeśli tak to czy nie za mały odstęp BR od jakiejś powierzchni w tym wypadku podłogi?

• #23 10 Mar 2007 12:47
    kivlov
    Poziom 26  

mi takze sie podoba sub nareszcie cos z alpine a nie same stx:) bardoz ładnie wykonane podoba mi sie

• #24 17 Mar 2007 00:58
    gdL
    Poziom 27  

Zastosowanie takiego przetwornika w domu ma swoje plusy. Na przykład oszczędność miejsca. Konstrukcja bardzo ładna, ale jesteś analfabetą i to niestety boli. Czytającego.

• #25 10 Kwi 2007 23:01
    szmeny86
    Poziom 9  

moze nie analfabetą bo umiem pisac i czytac mimo ze z bledami wiec zlego slowa uzyles,fakt stawiam byki ale to przez dysgrafie wiec niestety nie zablysles a to cytuje"boli czytajacego"
    P.S. dzieki za ocene:)

• #26 29 Kwi 2007 09:45
    darek.s126
    Uczeń

No super. Jaką ma moc to cudo???

• #27 29 Kwi 2007 11:57
    elmer2
    Poziom 28  

darek.s126 czytaj temat od poczatku to sie dowiesz

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME