Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykłe i tanie nadstawki by Gała

Sinsemillaa 13 Lut 2007 15:47 3279 19
  • Witam!
    Chce wam dziś przedstawic nadstawiki wykonane własnorecznie w garazu.
    Są to "najzwyklejsze: i chyba najgorsze jakie mogły byc, ale zrobiłem je tylko po to, żeby były :)
    Nie mam konkretnego miejsca w ktorym by mogły zagrać, bo nagłasniją one pokoj ok. 17 m²
    Do nepędzenia tych nadstawek uzywam poczciwego Eltrona 100U...

Cennik:
    Płyty wiórowe 18mm - 25 zł
    Klej Vicol - 5 zł
    Wkręty - 5 zł
    Skilikon do uszczelnienia - 12 zł
    Wytłumienie - 25 zł
    Okleina - 6 zł
    Tuby BR - 5 zł
    Terminale - 5 zł
    Głosniki niskotonowe - 112 zł z przesyłką
    Głosniki wysokotonowe - 15 zł z przesyłką
    Kable 2,5 mm² - 3 zł
    Łączny koszt: ok. 227 zł

Kolumny te zrobiłem dlatego, ze mi sie nudziło, a ponieważ jest to moja 1 konstrukcja, to jest na pewno mało udana. I tutaj mam problem bo z tego co było w projekcie obudowa ma ok. 50 l i nie wiem czy BR nie jest za mały;/
    Ogolnie to jestem zdziwiony bo kolumny grają rewelacyjnie.
    Głosniki niskotonowe są tutaj tylko tymczasowo, poniewaz niedługo będą w nich szerokopasmowe. A z głosnikow basowych planuje zrobic jakiej 2 subbasy po 2 głosniki w kazdym:) i tutaj tez prosze o jakąs propozyję, projekt.

Sorki za jakość zdjęć...

Za wszystkie porady i sugestie dziekuje.
    Pozdrawiam! Bartek

Fajne!
  • #2 14 Lut 2007 12:36
    flashrider1989
    Poziom 17  

Jak na pierwszą konstrukcje nie ma zle , chociaz na foto niewiele widac , powiedz co to za niskotonowiec siedzi w tej skrzynce.

• #3 14 Lut 2007 18:46
    SzokalML
    Poziom 36  

Bass reflex rzeczywiscie troche za maly. Jak to ma sluzyc do czegos wiecej niz naglasnianie pokoju i parapetowek to przydaloby sie wstawic jakies glosniki na sztywnym zawieszeniu, pisales o szerokopasmowkach, jakie masz na oku? Te wysokie tony to piezo domyslam sie? Podlaczone przez kondensator?

• #4 14 Lut 2007 19:18
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

Heh, no własnie co to znaczy aparat cyfrowy w telefonie, jakosc tragiczna :)
    Głosniki to jakies tanie, kupiłem na allegro...
    DANE TECHNICZNE :

Typ membrany :
    - Polipropylenowa

Typ kosza :
    - Stalowy

Rodzaj zawieszenia :
    - Pianka poliurytanowa

Typ :
    - Jednocewkowy

Średnica cewki :
    - 39 mm

Średnica :
    - 300 mm

Impendancja :
    - 4 ohm

Skuteczność :
    - 91 dB

Pasmo przenoszenia :
    - ( 45 - 7.000 Hz )

Moc muzyczna :
    - 250 Watt

Moc znamionowa :
    - 200 RMS

Oto zdjęcie:

Prosze napisac mi cos o budowaniu subbasow na głosnikach 30 cm, jakis linki, projekty...
    Z gory dziekuje za wszystko ;)

Dodano po 10 [minuty]:

Chodzi mi o to, zeby te głosniki basowe z niego usunąc, a wstawic GDS 30/30 Tonsila. A do tego zrobic jakies subbasy. Ten zestaw ma słuzyc do nagłosnienia sali szkolnej na apelach ok. 250 m² no i na jakis małe imprezy...

Dodano po 2 [minuty]:

A wysokotonowy jest podłonczony przez kondensator 1uF

• #5 15 Lut 2007 13:30
    matel001
    Poziom 20  

Gratuluje dobrego wykonania, paczki prezentują się naprawdę cool. A co do tego głośnika, to nie licz że on ma te 200W, to jest jakaś tania chińszczyzna, lepiej do niej nie podłączać więcej niż 100W. No ale w końcu to są nadstawki do domu, więc jeszcze to ujdzie.

Moja Ocena -4/6

PS. Zmień wzmacniacz, nie rozumiem jak przy takich przedwzmakach możesz z tego Eltrona słuchać muzy:D:D:D

• #6 16 Lut 2007 00:05
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

Niestety ten wysokotonowy to piezo;/
    Podłanczałem je do innego wzmacniacza kolegi (jakis lepszy Kenwood) i efekt był bardzo dobry (dlatego pisałem o dobrej jakości).
    Miałem już okazje przetestować go na sali gimnastycznej na apelu i dawały rade...
    Jakie głosniki szerokopasmowe mi polecacie do tych paczek, tylko probelm jest w tym, że cena nie może przekraczać 100 zł za sztukę;/
    A jeśli chodzi o basowe do subbasów to czy w jednej kolumnie mogł by sie znalesc ten ktory jest teraz w nadstawkach i jakiś STX 30 cm???
    Prosę o rady i projekty...
    Z góry wielkie dziex...
    ...:::POZDRO:::...

Dodano po 4 [minuty]:

Co sądzicie o tych głośnikach??? Nadawały by sie???
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=423&vItemDB=itemdb

• #7 16 Lut 2007 08:38
    matel001
    Poziom 20  

No cóż za 100zł to ty za wiele nie kupisz, ale przy takich funduszach najkorzystniej by było kupić STX-a. Co do basów to nie wsadzaj tam tego z nadstawek bo on długo nie wytrzyma, już lepiej kup sobie jakiegoś STX-a przeznaczonego do tego celu, będzie o wiele lepiej grał niż ten 777

• #8 16 Lut 2007 09:47
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

Ok, szerokopasmowe juz wybrałem i postaram sie kupić w tym tygodniu : http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=423&vItemDB=itemdb
    A co do subbasów to chyba jeszcze poczekam, ponieważ cena 157zł za głosnik to troche dużo, a czy mogł by być jakis tańszy zamiennik tego STX'a??? Tylko żeby zabardzo nie odbiegał jakością od tamtego.
    POdaje kilka propozycji i proaszę o pokazanie najlepszej:

inventco.eu - linki do aukcji skasowałem - regulamin p.10.11.

Prosze o odpowiedzi!!!
    ...:::POZDRO:::...

• #9 16 Lut 2007 12:28
    djsuchy
    Poziom 20  

Witam. Jeżeli chcesz abu te nadstawki były full wypas to posuzkaj na allegro starego nieregenerowanego GDS 30/30 Tonsila ale nie podróbkę ! Głośniczek da rade a zmieścisz sie w 2 szt w cenie 100zł, do tego daj chociażby tubke stx'a GDWT9/150/8/PJ i będą fajne nadstaweczki. Co do basu... Możesz zainwesotwać w GDN 38/300 STX'a po wymianie linek i odpowiednim używaniu go napewno Cie nie zawiedzie. Co do tymczasowej konstrukcji wygląda ok.

Pozdrawiam

• #10 16 Lut 2007 12:50
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ojojojojojoj.... Kolejna totalnie nieprzemyslana konstrukcja. Jak dla mnie wyrzucona kasa w bloto. Stosunek jakosci do ceny chyba ponizej zera.. Poczytalbys troche na forum i zobaczylbys co w podobnej cenie mozna zmontowac.

• #11 16 Lut 2007 14:26
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

No to prawda, ale jesli chodz o te piezo to j je wyrzuce i wstawie te Tonsila, moze gdzies znajde w domu ;)
    Troche ciężko bedzie znalesc te GDS ;/. O ile mnie pamięc nie myli to sa takie jak w paczkach Eltron 60??? Jezeli tak to postaram sie je załatwic w tym tygodniu, poniewaz kolaga ma takie, a wiem ze chciał je wymienic.
    Co do basowych to ja bym chciał jakies subbasy na 2 głosnikach 30 cm.
    Znalazłem na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=487318&highlight=subbas+estradowy&sid=6fdcfc821c947f2781d84b5fd319c66f

I mysle, że takie cos było by super, ale na takie głosniki nie mam pieniędzy;/ Czy mogły by być jakies zamienniki do 70 zł za sztuke.
    Pozdrawiam

• #12 16 Lut 2007 19:23
    matel001
    Poziom 20  

gała_elektryk napisał:
    a czy mogł by być jakis tańszy zamiennik tego STX'a???

Zamiennik STX-a??? No cóż raczej coś takiego nie istnieje. STX sam w sobie nie jest zbyt dobrym głośnikiem, a cena 157PLN jest raczej niska jak na głośnik (oczywiście pomijając różne chińszczyzny), nie opłaca się kupować niczego tańszego, bo będzie na poziomie Alpharda.

• #13 16 Lut 2007 20:42
    SzokalML
    Poziom 36  

Możnaby (jeśli nie uda ci sie zdobyć tonsila) dać STX GDS 30-120 w miejsce tych 777, a zamiast piezo dać STX GDWT.

Szkoda tylko ze kupiłeś te 777 i piezo, bo z drugiej strony głupio żeby się kurzyły, jeśli efekt w miarę cię zadowala.

może druga konstrukcja, na tych przetwornikach ww. wymienionych? A to sobie zostawisz do domu, na dzialke albo jako awaryjne?

• #14 17 Lut 2007 13:52
    matel001
    Poziom 20  

NO i jak wcześniej napisałem przydało by się kupić jakąś lepszą końcówkę, bo ten Eltron nie nadaje się nawet do słuchania muzyki.

• #15 17 Lut 2007 14:11
    SzokalML
    Poziom 36  

eltron nie jest zły jako końcówka, ale jego przedwzmacniacze to totalna porażka.

• #16 17 Lut 2007 15:05
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

A co byscie powiedzieli na to jak bym wykonał jeszcze dwie takie kolumny
    i te niech sobie są jakie są, a w te nowe włożę troche więcej pracy ;) ale niestety musze narazie zrezygnować z subbasów, no może jeden zrobie;P
    A co do tych Tonsilów to raczej je załatwie
    ale nie dama rady w tym tygodniu bo kolega wyjechał;/ , a wraca pod koniec lutego.
    A jesli chodzi o wysokotonowe to użyje GDWK 9/80, ponieważ mam takie w innych kolumnach i są super ;]

Pozdrawiam!

• #17 17 Lut 2007 15:59
    simp
    Poziom 12  

hehe... ten Twoj "sprzet" to totalna porazka....ja chyba wstydzilbym sie tego publikowac....Te glosniki super zajefanej firmy sistek z seri 777 to chyba gorsze badziewie niz alpierd... ten przetwornik ledwo co wytrzymie 50w w sinusie i do tego jego skutecznosc jest na poziomie 80 kilku db albo jeszcze mniej :D Ciekawe czym sie kierowales przy wyborze BR?? Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale chcesz napedzic sale 250m2 tymi czterema wynalazkami?? hehehe

• #18 17 Lut 2007 16:34
    SzokalML
    Poziom 36  

A dlaczego akurat GDWK?

One nadają się się doskonale ALE do domowych kolumn, a absolutnie nie zadnych nadstawek, ze względu na mniejszą skuteczność i wiekszą delikatność (po prostu się spalą).

Jak chcesz te tonsile z eltronów, to może kolega ma też tonsil GDWT... (wysokotonowce z eltronów).a jak nie no to pasowałoby takie kupić, ew. Stx gdwt.

• #19 17 Lut 2007 19:25
    Sinsemillaa
    Poziom 15  

NO masz racje, chyba lepsze będa GDWT, bo tamte mam własnie w domowych. A mam tez inne domowe w ktorych mam GDWT, to są takie długie z dużym i ciężkim magnesem??:P
    Do następnego projektu nie mam zamiaru uzywac czegos w stylu "SISTEK" czy "ALPHARD", i z tym co wyczytałem na elce, to jednak STX jest dobry i tylko takich głosnikow uzyje do tego projektu.
    I co myslicie o tym subbasie : http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=487318&highlight=subbas+estradowy&sid=6fdcfc821c947f2781d84b5fd319c66f
    Ja zamiast STX-a mam w planie Tonsile GDN 30/60 i dwa takie głosniki w jednym subbasie chyba wystarćżą do nagłosnienia takiej sali, biorąc pod uwagę, ze sala ma regularne kształty. Mysle, ze dwa subbasy i 4 nadstawki (te dwie, ktore są opisane na początku tematu potraktujmy jako ostateczny zapas). A co do koncowki mocy to do Eltrona sie nie przyczepię, ponieważ do basu sie chyba nadaje, a do nadstawek mogł bym skombinować jakiegoś holywooda ;). Kolega mial koncowke Dap'a o mocy chyba 100 W RMS na kanał i była zajefajna...

Pozdrawiam!

• #20 30 Mar 2007 18:12
    djsuchy
    Poziom 20  

Daj sobie spokuj z subbasen na 12". Już lepiej zrób zestaw 2.1 o którym wczesniej wspomniałem.
    Załatw sobie te 2 sz gds30/30 tonsila i wpakuj je do budy 40l colsed, a suba zrób z stx gdn 38/300 wpakuj go do 100l strojenie na 40-45Hz i będziesz mieć dość mobilny zestaw na imprezy. Ten zestaw zagłuszy nie jedne kolumny z allegro z napisami 10000w. Eltrona zostaw pod nadstawy na tcyh gds i postraj sie złapać gdzies jakiś wzmacniacz miń200-300w rms do suba.

Pozdrawiam i życze powodzenia !

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME