Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza konstrukcja

cudak10 13 Lut 2007 16:29 5886 15
  • Witam!!!
    Przedstawiam fotki mojej pierwszej konstrukcji.
    Są to koumny zbudowane na bazie Australijskich Dynamics DB-162C.
    Wymieniłem części zwrotnicy na lepsze koszt około 40zł, plus 30zł płyty OSB Skaj zakupiony na Allegro za 12zł, boczne scianki 30zł.
    Czyli całkowity koszt około 150zł (łącznie z klejami wkrętami itp.)
    Są pewne niedoróbki ale to pierwsza konstrukcja i na pewno nieostatnia.

Fajne!
  • #2 13 Lut 2007 16:59
    marcin elek
    Poziom 17  

Moje zdanie jest takie-Kolumna ogulnie do niczego jedyny jej plus to osobna kokora na gwizdek estetyczne nie ładna i diura w paśmie.tyle

• #3 13 Lut 2007 16:59
    Wejper
    Poziom 15  

wygląda ciekawie, a ile w tym własnej roboty, ile przerabiania, oraz jak to gra?

edyta:

przypomina mi suba z wysokotonowcem :D
    i o to chodzi, oryginalnie :)

• #4 13 Lut 2007 17:15
    cudak10
    Poziom 15  

Wejper napisał:
    wygląda ciekawie, a ile w tym własnej roboty, ile przerabiania, oraz jak to gra?

Graja tak jak oryginalne Dynamicsy troche lepsze są wysokie tony ze względu na zastosowane kondziorki Jenssen Audio. Kolumny praktycznie w całości są zrobione prze zemnie jedynie stożki na gwizdki toczył szwagier.

• #5 13 Lut 2007 17:34
    Kuczus
    Poziom 19  

mogłeś przednią ścianę zrobić tym drewnem jasnym a boczne tą czernią :) lepszy EFEKT kontrastu ale ogólnie mi się podoba:)oczywiście jest to moje spostrzeżenie wizualne :) ponieważ nie słyszałem jak gra :) pozdrawiam!

• #6 13 Lut 2007 18:16
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Moje zdanie jest takie-Kolumna ogólnie do niczego jedyny jej plus to osobna kokora na gwizdek estetyczne nie ładna i diura w paśmie.tyle

A ty masz chyba dziurę w głowie.

Projekt ciekawy. Moze jakies fotki pierwowzoru? Rozumiem ze pudla calkowicie nowe, a reszta przełożona z oryginalnych kolumn?

• #7 13 Lut 2007 18:27
    cudak10
    Poziom 15  

SzokalML napisał:
    Cytat:
    Moje zdanie jest takie-Kolumna ogólnie do niczego jedyny jej plus to osobna kokora na gwizdek estetyczne nie ładna i diura w paśmie.tyle

A ty masz chyba dziurę w głowie.

Projekt ciekawy. Moze jakies fotki pierwowzoru? Rozumiem ze pudla calkowicie nowe, a reszta przełożona z oryginalnych kolumn?

Pudła całkowicie nowe zwrotnice też są nowe(tzn. wymienione wszystkie elementy) jedynie głośniki są przełożone z orginalnych.
    Zastosowałem orginalne przetworniki ponieważ są naprawde bardzo dobrej jakości, dziwi mnie fakt zaprzestania sprzedaży na polskim rynku produktów tej firmy. Wczesniej miałem Tannoye M1 i te Dynamicsy są przynajmniej o klase lepsze.
    Zdjęcia orginalnych pudeł zamieszczę jutro.

• #8 13 Lut 2007 20:07
    krzyhoo9
    Poziom 15  

A mi sie podoboją tylko, że nieestetycznie wyglądają te wkręty na bocznych ściankach ale ogólnie spoko - tak nowocześnie.

• #9 18 Lut 2007 19:32
    łysy32
    Poziom 14  

Ciekawe rozwiązanie,wykonanie dobre 5-/5
    A minus za widoczne wkręty psujace cały efekt
    Pozdrawiam

• #10 18 Lut 2007 20:14
    Caleb_
    Poziom 33  

starannie wykonane, ale taki design mi kompletnie nie lezy - nie podobaja mi sie

• #11 18 Lut 2007 20:37
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Zastosowałem orginalne przetworniki ponieważ są naprawde bardzo dobrej jakości, dziwi mnie fakt zaprzestania sprzedaży na polskim rynku produktów tej firmy

a jak byly, to jak ksztaltowala sie cena w stosunku np. do tych tannoy-i?

• #12 18 Lut 2007 20:47
    crazy_88
    Poziom 42  

konstrukcja całkiem udana jedyne co bym poprawił to obudowę od tweetera bym wyszpachlowal w jednolity kształt.

• #13 19 Lut 2007 18:33
    cudak10
    Poziom 15  

crazy_88 napisał:
    konstrukcja całkiem udana jedyne co bym poprawił to obudowę od tweetera bym wyszpachlowal w jednolity kształt.

Obudowa tweetera ma jednnolity kształ, może nie widać tego na fotkach.

• #14 20 Lut 2007 10:55
    saimon500
    Poziom 14  

A mogło być tak pięknie... Moim zdaniem został zniszczony piękny pomysł, skrzynka gdyby nie te wkręty na drewnianych boczkach to naprawdę bardzo ładna ale obudowa wysokotonowca ala - lód rożek niszczy pierwsze wspaniałe odczucie szerokopojętej estetyki, aczkolwiek wartość materiałowa konstrukcji jest wysoka co powoduje że mimo wszystko spoglądając na nią ma się wrażenie że to nie płytka oklejona plastikową folią a pachnący drewnem ''mebel''
    pozdrawiam saimon

• #15 25 Lut 2007 16:50
    amadeosfather
    Poziom 12  

CZe!!
    Jak na pierwszą konstrukcje to super !! GRATULACJE !!

• #16 25 Lut 2007 17:35
    Pogromca
    Poziom 15  

A dla mnie to mi sie niepodoba to ma byc jako wystawa expozycyjna czy jak ? wkrty zboku zniszczyly wdzik monitorka / mo|na to naprawic a i radziB bym zmienic tego wysokotonowca na cos mniejszego bo to psuje caBy wizerunek fakt odwzorowanie dobre tylko gBo[nik wysokotonowy nie ten ocena3/6

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME