Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Lut 2007 18:47
    adsl1
    Poziom 2  

Witam mam problem ze schodówką jak ja podłącze to działa tak ze jak włącze na górze i wyłącze na dole to juz na górze nieda sie włączyc wtedy musze zejść na dół nacisnąć i spowrotem nagóre nacisnąć i świeci.
    a powinna działać ze gdzie włącze to sie zaświeci
    Oco to chodzi czemu to niedzieał ?? ponmiżej zdjęcie jak to mam podłączone
    Wyłącznik schodowy - jak podłączyć?[/url]

• #2 14 Lut 2007 19:20
    ANDYW6
    Poziom 24  

Przewody masz poprowadzone dobrze.Musisz tylko na przełączniku sprawdzić gdzie jest tzw. wspólny styk.To ten który łączy raz na jeden raz na drugi.I do tych styków podłanczasz fazę oraz żarówkę.

• #3 14 Lut 2007 19:22
    zdzicho1233
    Poziom 14  

Źle podłączyłeś przełączniki z sobą .Powinno być środek prawego do fazy , boki do boków drugiego i wyjście na żarówkę z środka drugiego. Druga strona zarówki do zera. Nie mam tego jak naryusować więc to opisałem.
    Pzdrawiam serdecznie

• #4 14 Lut 2007 19:35
    ania i natalka
    Poziom 13  

witam
    zobacz strone :http://www.zsr.dzierzoniow.pl/wbe/schodowy.html
    pozdrawiam

• #5 14 Lut 2007 19:37
    motyl22
    Poziom 27  

Witam! Też nie będe nic rysował ale wytłumacze Ci na przykładzie zdjęcia ;) Na tym przełączniku z oprawką gdzie masz wpięte F powyżej jest drugi styk tzn te dwie śrubki w rzedzie i to one powinny iść do drugiego przełącznika tak samo podłączonego a ta z lewej pojedyncza śrubka idzie na żarówke i z drugiego przełącznika na faze. Pozdrawiam

• #7 14 Lut 2007 20:00
    motyl22
    Poziom 27  

kol maxxmaxx chyba coś pomyliłeś ;) po co trzeci przewód? Poza tym schemat tak narysowałeś że chyba nikt nic z tego nie zrozumie :) Pozdrawiam

• #8 14 Lut 2007 20:13
    maxxmaxx
    Poziom 19  

motyl22 napisał:
    kol maxxmaxx chyba coś pomyliłeś ;) po co trzeci przewód? Poza tym schemat tak narysowałeś że chyba nikt nic z tego nie zrozumie :) Pozdrawiam

szkoda żę nie rozumiesz. Przyjżyj się dokładnie na rusunku są dwa przełączniki schodowe ( przełączające styk) w tej chwili oba są tak przełączone , że włączone jest zasilanie żarówki. Można też oczywiście np http://www.zsr.dzierzoniow.pl/wbe/schodowy.html Co do 3 przewodów to faktycznie pospieszyłem się niekoniecznie potrzebne poprostu ja tak to zrobiłem u siebie w domu
    Pozdrawiam maxxmaxx.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty