X
  • #1 14 Feb 2007 18:47
    adsl1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem ze schodówką jak ja podłącze to działa tak ze jak włącze na górze i wyłącze na dole to juz na górze nieda sie włączyc wtedy musze zejść na dół nacisnąć i spowrotem nagóre nacisnąć i świeci.
    a powinna działać ze gdzie włącze to sie zaświeci
    Oco to chodzi czemu to niedzieał ?? ponmiżej zdjęcie jak to mam podłączone
    Wyłącznik schodowy - jak podłączyć?[/url]
  • #2 14 Feb 2007 19:20
    ANDYW6
    Level 24  
    Helpful post? (+2)
    Przewody masz poprowadzone dobrze.Musisz tylko na przełączniku sprawdzić gdzie jest tzw. wspólny styk.To ten który łączy raz na jeden raz na drugi.I do tych styków podłanczasz fazę oraz żarówkę.
  • #3 14 Feb 2007 19:22
    zdzicho1233
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Źle podłączyłeś przełączniki z sobą .Powinno być środek prawego do fazy , boki do boków drugiego i wyjście na żarówkę z środka drugiego. Druga strona zarówki do zera. Nie mam tego jak naryusować więc to opisałem.
    Pzdrawiam serdecznie
  • #4 14 Feb 2007 19:35
    ania i natalka
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    witam
    zobacz strone :http://www.zsr.dzierzoniow.pl/wbe/schodowy.html
    pozdrawiam
  • #5 14 Feb 2007 19:37
    motyl22
    Level 27  
    Helpful post? (+1)
    Witam! Też nie będe nic rysował ale wytłumacze Ci na przykładzie zdjęcia ;) Na tym przełączniku z oprawką gdzie masz wpięte F powyżej jest drugi styk tzn te dwie śrubki w rzedzie i to one powinny iść do drugiego przełącznika tak samo podłączonego a ta z lewej pojedyncza śrubka idzie na żarówke i z drugiego przełącznika na faze. Pozdrawiam
  • #6 14 Feb 2007 19:49
    maxxmaxx
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Pomiędzy przełącznikami powinny być 3 przewody
  • #7 14 Feb 2007 20:00
    motyl22
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    kol maxxmaxx chyba coś pomyliłeś ;) po co trzeci przewód? Poza tym schemat tak narysowałeś że chyba nikt nic z tego nie zrozumie :) Pozdrawiam
  • #8 14 Feb 2007 20:13
    maxxmaxx
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    motyl22 wrote:
    kol maxxmaxx chyba coś pomyliłeś ;) po co trzeci przewód? Poza tym schemat tak narysowałeś że chyba nikt nic z tego nie zrozumie :) Pozdrawiam

szkoda żę nie rozumiesz. Przyjżyj się dokładnie na rusunku są dwa przełączniki schodowe ( przełączające styk) w tej chwili oba są tak przełączone , że włączone jest zasilanie żarówki. Można też oczywiście np http://www.zsr.dzierzoniow.pl/wbe/schodowy.html Co do 3 przewodów to faktycznie pospieszyłem się niekoniecznie potrzebne poprostu ja tak to zrobiłem u siebie w domu
    Pozdrawiam maxxmaxx.
  • #9 14 Feb 2007 20:41
    Stary Brat
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Helpful post? (+2)
    Jeśli dobrze widzę zaciski - powinno zadziałać, rysunek w załączniku.
  Search 4 million + Products
Browse Products