Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki pirometr kupić? Podłączenie do palmtopa.

nelik1987 15 Lut 2007 21:17 10272 5
  • #1 15 Lut 2007 21:17
    nelik1987

Poziom 31  

Witam szukam pirometru do pomiaru temperatury rozdzielni elektrycznych, musi to być pirometr wyposażony w USB albo w bluetooth bo chciał bym go połączyć z palmtopem. No i czy w ogóle da się połączyć te 2 urządzenia tak by palmtop zbierał mi informacje o pomiarach.

bardzo proszę o pomoc w wyborze cena do 1500zł

• #4 21 Mar 2007 23:45
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Mam taką propozycję:
    ponieważ w tej chcwili jest mnóstwo dostępnych rozmaitych adapterów USB, możesz kupić pyrometr z RS232 i adapter RS232 ->USB. Nie sądzę, żeby pyrometry USB stały sie dużo łatwiej dostępne (powyżej masz 1), dalej RS jest powszechnie stosowanym standardem przemysłowym.

• #5 25 Sty 2010 20:11
    Elninio
    Poziom 15  

Cześć, chciałbym odświeżyć temat. Który pirometr według was jest wart uwagi:
    - DT8530
    - CEM DT-8819
    - ST643 Pirometr (automatyczny pomiar emisyjności - ciekawe rozwiązanie mniejszy problem z niedokładnością pomiaru rozumiem?)
    - AX-7531

Chyba że jakiś inny byście polecili?

• #6 25 Sty 2010 20:20
    nelik1987

Poziom 31  

Zakładałem ten temat i wreszcie kupiłem pirometr z tej stronki http://www.abatronic.pl/mier_pirometry.html a dokładnie AB 8855 wielofunkcyjny pirometr AB-8855 z bezprzewodowym interfejsem USB

jestem bardzo zadowolony z jego działania, jedynie czasami mam problemy z rejestracją temperatury, ale to chyba z winy zaśmieconego systemu na którym to próbowałem. Świetną sprawą jest fakt bezprzewodowego pomiaru, to znaczy ustawiam laptopa w pomieszczeniu biorę pirometr w rękę i strzelam do urządzeń po kolei a potem sprawdzam dokładnie które urządzenie miało podwyższoną temperaturę. Można też pirometr zostawić na statywie i włączyć pomiar ciągłu po to by zaobserwować zmiany temperatury w dłuższym czasie

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME