Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paka gitarowa 2 x 12" i head.

gh00st 19 Lut 2007 21:04 7136 24
  • Witam!
    Ostatnimi czasy udało mi się złozyć heada i pake gitarową...
    Niestety na heada zabrakło troche materiałów na wykończenie wiec obudowa jest taka jaka jest, może kiedyś doczeka się lepszej.
    Head zawiera w sobie końcówkę mocy J-35(wywalone tranzystory od jabela- co tranzystor to inna beta :/).
    Zamiast tranzystorów z zestawu wstawiłem takie jak w oryginalnym schemacie z Radioelektronika, poza tranzystorami sterującymi i mocy, no i zabezpieczenie zostalo takie same :).
    Do tego opóźnienie załączenia kolumn, i sterowanie wentylatorem na radiatorze w zlaeżności od temperatury tranzystorów mocy.
    We wzmacniacz wykorzystalem preamp Janka, ale nadchodzi nowy projekt, tym razem bedzie to lampa(w zasadzie preamp jest gotowy, lecz nie ma dorbej obudowy - preamp zmontowany na desce :) )

Paka ma wymiary 436 x 836 x 350 mm wys x szer x głębokość
    Póki co siedzą w niej dwa alphardy(brak funduszy na lepsze) mimo to paczka cechuje sie miłym dla ucha ciepłym brzmieniem, i dostatecznie ładnym basem.
    Niestety zabrakło pieniędzy na okleine wiec narazie goły laminat, lecz bez okleiny wygląda nawet przyzwoicie :)

Wygląda to tak:

i z tyłu(i świetnie sprawdza sie jako barek :D ) :

Jak bede miał wiecej czasu wrzuce pare fotek z etapu konstrukcji...

Fajne!
  • #2 19 Lut 2007 22:16
    lex00
    Poziom 26  

Hmm fatalne wykonanie obudowy . Jedynie pierwszego gatunku są butelki :(

• #3 19 Lut 2007 22:23
    gh00st
    Poziom 13  

hmm.. co masz na myśli ze zdjęciem quatro?? :)

fotki z etapu konstrukcji...
    Kolumna poskladana na styk(czyli 0 kleju i 0 wkrętów):
    przód:
    tył:
    ogólnie:

A tu już poskęcana i posklejana, nie zamontowane tylko tylne zaślepki...(z założenia miały być dwie, lecz obyło się bez tej drugiej)
    no i oczywiście montaż zaślepki:

edit
    lex00 chodzi ci o obudowę kolumny??
    jeżeli tak to nie jest jescze w 100% dokonczona, niestety zabraklo funduszy na okleinę(najprawdopodobniej byłby to kocyk jakiś :) )
    Obudowa heada rzeczywiście do bani, niestety. Jak uzbieram kase będzie lepsza :).

• #4 19 Lut 2007 22:29
    damiani22
    Poziom 16  

jednyne co mi sie podoba narazie to wkretarka bo mam taka sama :D zmien przetworniki na cos lepiej brzmiacego i wykoncz calosc to bedzie mozna zaczac komentowac ;)

• #5 21 Lut 2007 20:00
    simp
    Poziom 12  

hmm...mysle ze ta buda lepiej ci posluzy jako barek :D zmien te przetworniki na cos lepszego, bo raczej te alpierdy ladnie i mocno nie zagraja.... mysle ze tanszym rozwiazaniem byloby zakupienie uzywanych GD 30/50....
    ale buda ladnie wykonana....no i ten barek...

pozdrawiam

• #6 21 Lut 2007 20:29
    AdioElektronik
    Poziom 14  

Obudowa nie jest zła... tylko dokupić jakąś okleine czy coś tam...
    Alphardy wcale tak żle nie grają sam mam niskotonowy 25cm i całkiem dobrze się spisuje.

• #7 21 Lut 2007 23:21
    gh00st
    Poziom 13  

Trudno mówić o wymianie przetworników na lepsze, gdyz nie mam jeszcze stałych dochodów i niestety lepsze = droższe.
    Miałem także porównanie GD 30/30 Tonsila i Alpierdy i niestety Tonsile były gorsze :).

Dorzucam próbkę nagraną za pomocą mikrofonu Shure C608.
    W tej chwili jest tylko na cleanie, bo późno jest i nie chce sąsiadom piłować o tej porze :)

\\EDIT
    Dodałem pozostałe próbki(Silny przester i delikatny)

• #8 11 Mar 2007 20:38
    virtuoz
    Poziom 12  

piaseczek...... zmien alpierdy na tonsila, na moim 30/50 nie ma takiego piachu

• #9 11 Mar 2007 21:50
    trebor_d
    Poziom 15  

Podobno pomaga wyrwanie tej tubki i wstawienie normalnej kopółki. Możesz spróbować jeśli ci nie żal głośników. Prawdopodobnie zagra lepiej bez nich.

• #11 12 Mar 2007 11:28
    Jake1
    Poziom 18  

Hmm, wykonczenie fatalne, paczka nawet ladnie wyglada obic kocykiem i bedzie cacy, head wyglada jak kopnieta skrzynka na browar, Tylko zmien te alpierdy na cos lepszego, nie kazdego stac na Celestion czy Eminence Legend ale GD 30/30 bylby ok. Przy czystym kanale jak cie moge ale na przesterze, nie ma w ogole attacku, sam piach i brzmienie nieciekawe... Do łączenie paczki z head'em uzylbym raczej kabla ekranowanego a nie zasileniowego no i wtyczke Jack albo XLR....

• #13 12 Mar 2007 12:15
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Nie każdy wie że ekranowanie przy impedancjach rzędu pojedyńczych omów i sygnale rzędu kilku - kilkunastu woltów jest niepotrzebne.Skrzynka jest wykonana solidnie i to jest ważne ,lepszym tworzywem jest sklejka (podobno brzozowa najlepsza) ale w wiórówce też będzie dobrze grać.Tylko litości, nie pisz że te Alphardy lepiej brzmią niż GD30/30 Tonsila.To wycięcie trąbek serio pomaga, ja wycinałem w GDS30/15 i 30/30.Wklejałem kopułki i na gitarze było o wiele lepiej, piaskarka przestała jeździć przed kolumną.

• #14 12 Mar 2007 15:06
    SzokalML
    Poziom 36  

ja tam się wstrzymam od oceny brzmienia, bo nie wiem jaki kolega ma przester - pod niektórymi przesterami piachu jest nadto nawet na
    "zwykłych" głośnikach, no i weźmy jeszcze poprawkę na to jak to mikrofon nagrał, trzebaby usłyszeć na żywo jak to gada, ale wydaje mi się że nie jest tak źle. Co kto lubi.

Powiedzialbym ze brzmienie to kwestia nie tylko marki głośnika (alphard) co szerokopasmowca w ogóle. niektórzy lubią takie brzmienie...ale chyba bardziej na czystym niż na przesterze ;)
    Ale ten głośnik ma nienajlepsza "prasę" nawet jak na alpharda, ludzie narzekają na brzmienie,zawyżoną efektywność i to że nie wytrzymuje zadanej mocy.

Jesli chodzi o paczkę to ksztalt,wykonanie i mocowanie głośników jest OK.
    Ale wykończenie - ten laminat wygląda kiepsko i zdecydowanie nie fachowo.
    Niekoniecznie musisz oklejać kocykiem, możesz przecież pomalować - tylko kup narożniki, żeby uchronić przed uszkodzeniem.

• #15 12 Mar 2007 15:45
    Jake1
    Poziom 18  

Kształt paczki ładny ale wukończenie tak jak mówiłem... Jaką masz do tego gitarke?

• #16 14 Mar 2007 09:20
    dodo_1989
    Poziom 13  

Ha! Zobaczyłem mojego kiedyś Zoom'a 505 ][. Szczerze mówiąc to nie byłem nigdy zadowolony z efektu tego efektu :). Potem miałem Boss'a, ale jak usłyszałem lampę... No to mam już teraz dwa własnorobione wzmaki :). Mam nadzieję, że też zaufasz lampie... Kolumna widać na załączonym obrazku, że nie dokończona, ale czekam na przypływ funduszy i jakieś sensowne obicie, rączki do przenoszenia i narożniki. Pozdro!

• #17 25 Mar 2007 00:34
    gh00st
    Poziom 13  

Witam
    Dawno nie zaglądałem i widze pojawiło się troche opinii...

Cóż na nagraniach rzeczywiscie jest dużo "piachu" na zywo brzmi lepiej (z tyłu paczki też wydobywa się dźwięk :) ).
    Ostatnio mialem okazje wypróbować alpierdy na próbie i się wściekłem... Otóż jak wynika z parametrów powinny wytrzymać 100W(2 głośniki powinny przetrzymac 200W razem) natomiast po 30 minutach grania na 80W wzmacniaczu robią się gorące magnesy...

W tej chwili zbieram fundusze na Eminence Legend 121.
    Okleina pojawi się nieprędko. Ale brzmienie i efektywność jest ważniejsza niż wygląd :)

Co do lampy, udało mi się pograc troche na samym preampie, który poskladałem i jestem przekonany do lamp, niestety z braku czasu i pieniędzy nie moge zakonczyc projektu...
    Na lampowym preampie brzmienie jest dużo czytelniejsze.

• #18 26 Cze 2007 20:36
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Heh oklej to czymś, wywaj alpierdy i zrob nową obudowę do heada a będzie nieźle xD probek nie moge odsłuchać, bo nie mam narazie głośnikow. Moja ocena jak narazie 6/10. I mam pytanie, jaką masz gitare ??. Pozdrawiam.

• #19 27 Cze 2007 20:27
    wikingc1
    Poziom 18  

Witam
    Paka ogólnie może być, wykończ tylko to jakoś i będzie OK. Sam niedawno zrobiłem podobną też jeszcze nie wykończona ale na Tonsilach GD 30/50 i według mnie gra trochę ostrzej ale mam zamkniętą obudowę i bardziej ostro na przesterze. Wywal te trąbki i będzie lepiej. Co do heada to wymaga dużo pracy jeszcze ale grunt to żeby to grało a dopiero potem wygląd.
    Pozdrawiam.

• #20 28 Cze 2007 12:36
    darlon
    Poziom 17  

oj nie wiem od czego zacząć...

pierwszy minus - alphard... i wszystko jasne
    drugi minus - wygląd wzmacniacza
    trzeci minus - zoom...

w obliczu pierwszego i trzecego minusa nie potrafie ocenić ogółu wyżej niż 3/10 :(

• #21 29 Cze 2007 19:01
    Matitronik
    Poziom 16  

Widzę, że wszyscy stwierdzili, ze niema co owijać w bawełne i troche mocno pojechali. To, że nie każdego stać na głośniki eminence czy celestiony to nie znaczy, że paka od razu musi zostać zarzucona minusami.
    Jednie co mnie irytuje to brak wykończenia, do wzmacniacza nic nie mam, bo bardziej dla mnie liczy się co jak gra, a nie jak wyglada.
    Najlepiej odłożyć troche kasy na początek i wydać te 600zł na porzadne głośniki gitarowe do paczki. Albo najlepiej nie bawić się i kupić kolumne marshalla czy ashdowna, lub jeszcze coś innego, wybór jest szeroki, bo dostać można wszystko. Jeżeli chodzi tu o fajną konstrukcje i satysfakcje z tego że się ją wykonało, to tak jak mówię - głośniki do wymiany, odkąłdaj kase do skutku.

ocena 4/6

Pozdrawiam

• #22 23 Lis 2009 18:04
    gh00st
    Poziom 13  

No to jakis rok temu wykonalem nowa obudowe do tegoz wzmaka.
    Wygląda tak ;)

Paka gitarowa 2 x 12" i head. Paka gitarowa 2 x 12" i head. Paka gitarowa 2 x 12" i head. Paka gitarowa 2 x 12" i head. Paka gitarowa 2 x 12" i head.

a co do paczki i glosnikow to tymczasowo sa tonsile GD30/30

• #23 24 Lis 2009 16:55
    SzokalML
    Poziom 36  

gd 30/30 czy GDS z obciętymi lejkami? :) (chociaż to bez większej różnicy).

Obudowa bardzo ładnie wygląda, styl retro, mnie takie coś ogromnie odpowiada.

Ale teraz pora się wziąć za paczkę, żeby nie odstawała :P

• #24 25 Lis 2009 12:32
    gh00st
    Poziom 13  

Paczka będzie oklejona kocykiem.
    A obudowa zrobiona jest ze starego biurka i aluminiowych kątowników wypolerowanych na lusterko ;)

• #25 11 Gru 2009 23:33
    Konsul
    Poziom 23  

Jeśli wciąż masz w paczce te alphardy to polecam wycięcie tych dodatkowych tubek np. żyletką. Będzie zdecydowanie mniej piachu. Ten głośnik ma zbyt szerokie pasmo przenoszenia i o ile na czystym jest jeszcze w miarę to na przesterze gra niestety słabo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME