Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klony Ostinato 2000

fugiel6 20 Lut 2007 15:27 5467 8
  • Witam
    Chciałbym pokazać efekt mojej kilkumiesięcznej (było by szybciej, ale dwójka dzieci skutecznie to utrudniała) pracy. Kolumny w/g schematów, które można łatwo znaleźć w internecie. Zmodyfikowałem nieco pojemność kolumn zgodnie z zaleceniami zawartymi na forach i swoim odsłuchem (ok 23l). Zwrotnica pozostała b/z co do oryginału. Zastosowałem płytę wiórową 22 mm i fornir "Machoń sapeli" klejony na Henkel Moment (super sprawa - klei się szybko i przyjemnie). Łączny koszt kolumn ok 1300 pln.

Fajne!
  • #2 20 Lut 2007 15:37
    dayv
    Poziom 24  

Wypas :) napsiz co tam do niej wsadziles jakie przeetworniki ale za wyglad i wykonanie 10/10

• #3 20 Lut 2007 17:30
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

dayv napisał:
    Wypas :) napsiz co tam do niej wsadziles jakie przeetworniki

Jak sama nazwa projektu wskazuje, są to te przetworniki. :boss:
    Vifa M18WH-08-08
    Vifa PL27TG-35-06
    Zwrotnica
    http://www.diy.republika.pl/ostinato.pdf

WIdziałem kilka klonów, ale ten jest rewelacyjny. Mahoń sapeli i sukupira to moje ulubione kolory. Pokaż jeszcze tył tych kolumn. Może wnętrzności, jak masz. Jak to wygłuszałeś. Maskownice są już mniej hi-endowe ale wyszły ślicznie - te łuczki, poezja (czy robiłeś maskownice ze względu na pociechy?)

• #4 21 Lut 2007 07:30
    fugiel6
    Poziom 2  

Witam Ponownie
    Wstyd się przyznawać, ale poprzedniego posta pisałem z pracy (jak by się szef dowiedział to by był lincz He, He, He). Teraz na spokojnie w domu mogę dodać kilka zdjęć z kolejnych faz budowy. Głośniki dokładnie takie jak podał "przemo-lukas", zwrotnica na zdjęciu zresztą wszystko jest pod podanym powyżej linkiem. Wytłumienie zastosowałem gąbkę czopową a u góry i na dole kawałki materiału wytłumiającego z owczej wełny. Jak na moje "ołowiane" ucho gra to świetnie tym bardziej, że miałem okazję odsłuchiwać różne inne znacznie lepsze zestawy. Maskownice zrobiłem bo bardziej mi się podoba taka estetyka kolumn ale i dzieci mogą być jakimś wytłumaczeniem. Wstawiłem zdjęcie tyłu kolumny. Zastosowałem bi-writing ale na razie nie stosuję podwójnych kabli. Może jak wymienię je na lepsze wtedy to zrobię.

• #5 21 Lut 2007 10:45
    Bartas14pn
    Poziom 14  

Jestem pod wrażeniem :) wygląd jak i cena to klasa ;) dźwięk na pewno też
    Tylko mam jedno pytanie dotyczące drugiego zdjęcia, czy ten fornir u dołu z prawej strony jest naruszony czy to jest w jego strukturze??
    Pozdrawiam i gratuluje

• #6 21 Lut 2007 16:43
    jaro_21
    Poziom 21  

troche drogo wyszło ile kosztują te głośniki podaj kosztorys całości

• #7 21 Lut 2007 17:49
    fugiel6
    Poziom 2  

Co do zdjęcia to możliwe, że wystąpił jakiś refleks światła, który wygląda jak uszkodzenie. Na szczęście udało mi się nie popełnić błędów przy fornirowaniu i wszystko jest O.K. Chociaż mahoń sapeli jest niewdzięcznym materiałem ze względu na pofalowaną powierzchnię. Raz po przyklejeniu górnego kawalkad musiałem go zrywać (nikomu tego nie życzę) i kleić drugi raz, bo zaczął nagle pękać, gdy go dociskałem.
    Jeśli chodzi o koszt
    - głośniki to w Akkusie Vifa M18WH-08-08 - 249pln/szt,
    Vifa PL27TG-35-06 - 149pln/szt.
    - elektronika do dwóch zwrotnic + bass-reflex - 100pln
    - fornir z Allegro - 40pln
    - klej Henkel Moment 40 pln za dwie puszki
    - płyty wiórowe - 38pln
    - kolce, terminale, tkanina na maskownicę - ok 72pln
    - kable - 30 pln
    Dodatkowe koszty poniosłem, bo musiałem kupić ściski stolarskie, szlifierkę oscylacyjną itp.

• #8 21 Lut 2007 18:01
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

jaro_21 napisał:
    troche drogo wyszło ile kosztują te głośniki podaj kosztorys całości

He he porównaj cenę u producenta: 3 500zł. Daje to niecałe 30% sugerowanej ceny detalicznej patrząc na piękny wygląd jest to całkiem przyzwoity wynik. Tak mniej więcej się to przedstawia.
    Moje wyniosą nieco ponad 30%. Ale terminale wbt, grubsza płyta mdf, inny fornir, wygłuszenie rodem z owcy (lub barana), kable monstera. Już niebawem na elce. :boss:

• #9 21 Lut 2007 19:11
    jaro_21
    Poziom 21  

Same głośniki i elektronika podnosi cenę ale i tak twierdze, że takie paczki oklejonie machoniem i to bez podfrezować da sie w domowych warunkach zrobić taniej niż za 400 zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME