Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedyny na Elce ! Ravemaster BSW 104 500W i Carpower HPB602

AMD Wojtek 20 Lut 2007 18:27 5158 12
  • CEL:
    Dopełnić dolne pasmo w standardowych głosnikach (blaupunkt) w samochodzie Opel Vectra.
    PRZETWORNIK:
    RAVEMASTER BSW 104
    OBUDOWA:
    Bass Reflex 30L Strojona na ok. 40Hz tunel 65mm x 160mm
    płyty MDF 28 mm
    ODSŁUCH:
    Nie powiem wam bo będziecie zazdrościć :)
    KOSZTY:
    Ravemaster - 170 zł
    Carpower - 205 zł
    Deski - 40 zł
    Kable - 70 zł
    Okładzina - 25 zł
    Bass relfex, terminal, śruby - 40 zł
    Wata - 6 zł
    Budapren - 7 zł
    -------------------------
    Razem 563 zł

FOTY:

Fajne!
  • #2 20 Lut 2007 18:34
    dayv
    Poziom 24  

Widać niestety ze paczka została niestarannie wykonana. przetwornik jest ok ale na elce powstawaly juz suby na tym przetworniku :) Tutaj bez wystrzalów.
    Ten wzmacniacz kupiles używany ?
    Na pewno generuje taką moc?
    Moim zdaniem 30l nawet do auta dla tego glosnika to za malo..( ale ciekawe to jest - moze Ktoś mi to wytłumaczy dlaczego bo na stronie tez jest tak napisane....)

• #3 20 Lut 2007 18:51
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Cytat:
    na elce powstawaly juz suby na tym przetworniku Smile

1. owszem są ravemastery ale 124, 154 i 182 ale 104 nie ma ani jednego
    Cytat:
    Moim zdaniem 30l nawet do auta dla tego glosnika to za malo..

2.Na szczęście tylko twoim zdaniem. Skąd ty wiesz ze 30 litrów to za mało :/ ? Robiłeś symulacje? Słyszałes go? To jest głośnik 25centymetrowy. Przy większych litrażach drastycznie zwiększa sie impuls.

• #4 20 Lut 2007 19:43
    Kamilz89
    Poziom 16  

bardzo mi sie podoba ;) +za przetwornik :) jedyne co to zrobil bym mu modyfikacje wizualna... obrecz od starego altusa 75/110 albo przemalowac te odpustowe kolorki na czarno dodatkowo zmiana kopulki na jakas ludzka i sila ;D

• #5 20 Lut 2007 20:08
    wilku_sc
    Poziom 21  

Podoba mi się- faktycznie zamaluj te niebieskie plamki.
    Kamilz89- widać ze z Ciebie fan altusów, ale te obręcze to jeszcze bardziej odpustowo bedą wyglądac
    ocena ogólna 8/10
    ile ten carpower ma w RMS przy 4 ohmach?

• #6 20 Lut 2007 20:26
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Producent podaje 225W RMS w mostku dla 4Ω a zniekształcenia THD to mniej niż 0,2%

• #7 20 Lut 2007 21:06
    foxik000000
    Poziom 28  

550W maxymalna moc tego Ravemastera ja podaje producent. Wiem że one są wytrzymałe ale czy robiłeś test pod wzmakiem 500W ?? 10" to troche mało jak dla mnie, wiadomo nie każdy lubi jak się rozpada auto od basu :) Tutaj możesz sobie zobaczyć projekt na 15" ;)

• #8 20 Lut 2007 21:24
    mar_ek
    Poziom 11  

Gratuluje spaniała konstrukcja... napewno umila chwile spedzane w samochodzie :D

• #9 20 Lut 2007 21:50
    greg-si
    Poziom 27  

Głośnik jak to głośnik bez fajerwerków, wykonanie troszke niestaranne. Ogólnie jak na warunki Viki B to mały to głośnik. Problem był w nagłośnieniu 12' Lanzara więc troszke nie widzi mi się 10'. 4/6
    Pozdrawiam

• #10 21 Lut 2007 08:16
    piotrek_z_puław
    Poziom 9  

Zestawik całkiem spoko. Sporo ludzi chwali ravemastera. Niemniej jednak mam dwie uwagi bo w car-audio już sporo siedzę w przeciwieństwie do domowego audio.
    1. Wzmacniacz na subie. Rozwiązanie uniwersalnie dla Ciebie ale tak samo dla złodzieja. Pod blokiem otworzysz bagażnik i ktoś podejrzy komuś przekaże i będzie po sprzęcie. Piszę tak bo nie raz już mnie oskubali.
    2. Oklejanie. No tutaj wypadało oklejać na kopertę boki. Wtedy nie widziałbyś łączeń prawie wcale.

Żeby nie wyjść na ignoranta i nie ganić gdy nic się nie zrobiło, załączam zdjęcia mojej skrzynki bo też mam vectrę. Głośnik ES 200 Hertza, wzmak JBL GTS 150 całkiem schowany.

• #11 21 Lut 2007 18:54
    powalla
    Moderator CarAudio

Ja też dorzucę parę groszy.Piszesz BSW104 ,a podajesz linka do 104II ?O ile mi wiadomo to nie to samo (II miała lepsze parametry i mogła grać w mniejszej budzie).Druga sprawą jest oklejenie(pociągnij czarnym markerem krawędzie ,bedzie mniej rzucać się w oczy ).
    Jeśli Ciebie się podoba jak to gra (miałem BSW104II więc wiem jak gra) ,to wszystko jest OK,bo to twój subwofer.

• #12 25 Lut 2007 17:36
    Adamzzz
    Poziom 10  

U Ciebie w T4 to była porażka. Jak usłyszałem to miałem go nie kupować. Dodatkowy błąd to zupełny brak wytłumienia skrzyni. Może gdyby była z mdf-u to by było inaczej ale ze starych mebli nie za bardzo. Ja z tego jestem bardzo zadowolony i uważam ze było to jedne z lepiej wydanych 200 zł. Troche czasu na zgranie z resztą i jest pięknie. Teraz na przodzie montują się s6c pod wzmakiem alpine,

• #13 28 Lut 2007 16:32
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

piotrek_z_puław napisał:
    Zestawik całkiem spoko. Sporo ludzi chwali ravemastera. Niemniej jednak mam dwie uwagi bo w car-audio już sporo siedzę w przeciwieństwie do domowego audio.
    1. Wzmacniacz na subie. Rozwiązanie uniwersalnie dla Ciebie ale tak samo dla złodzieja. Pod blokiem otworzysz bagażnik i ktoś podejrzy komuś przekaże i będzie po sprzęcie. Piszę tak bo nie raz już mnie oskubali.
    2. Oklejanie. No tutaj wypadało oklejać na kopertę boki. Wtedy nie widziałbyś łączeń prawie wcale.

Żeby nie wyjść na ignoranta i nie ganić gdy nic się nie zrobiło, załączam zdjęcia mojej skrzynki bo też mam vectrę. Głośnik ES 200 Hertza, wzmacniacz JBL GTS 150 całkiem schowany.

SUper pomysl. NAreszcie ktos pomyslal i zrobil suba ktory nie robi z bagaznika miejsca na naglosnienie ale bagaznik z naglosnieniem... PIekna sprawa funkcjonalnosc i ergonomia przoduja. Poniewaz dobry przetwornik to i pewno dobrze gra a pozatym samochod sluzy dalej do jezdzenia i przwozenia rzeczy w bagazniku... Brawoo!

Do autora: Sub jak sub. LAdnie obiles i dobry wzmak kupiles. Tylko zabezpiecz jeszcze glosnik przed uszkodzeniem...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme