Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reflektror do komputera pod USB

atmega16 21 Lut 2007 23:54 1293 10
  • #1 21 Lut 2007 23:54
    atmega16
    Poziom 12  

NE528 MINI - ILUMINOFONIA LED
    Jest to prosty układ iluminofoniczny, wyposażony w trzy różnokolorowe diody LED o podwyższonej jasności, błyskające w rytm muzyki. Każda z LED reprezentuje oddzielne pasmo częstotliwości (tony niskie, średnie i wysokie). Nadaje się do współpracy z dowolnym źródłem sygnału standardowego (nie wymagającego korekcji): magnetofonem, odtwarzaczem CD, tunerem, itp. Można oczywiście wykorzystać dowolną większą ilość układów w jednym pokoju. Zastosowania: jako urządzenie iluminofoniczne w małych pomieszczeniach (mieszkaniach).
    Napięcie zasilania 15 .. 24VDC; moc zasilacza 4VA.
    Wymiary zestawu 94 x 81mm.

Teraz do rzeczy.

Czy da sie użyć USB jako wyjćcie od karty dźwiękowej, tak aby działało też drugie do głośników?

Chodzi o to aby podłączyć Reflektor pod USB ze względu na sygnał bo napięcie jest 15V... a w USB 5V

Poprawiłem post więc proszę nie tykać go :P

• #2 22 Lut 2007 00:23
    any56
    Poziom 39  

Przecież na USB nie ma sygnału analogowego.
    Oczywiście, że da się zrobić. Stosując odpowiedni przetwornik. Ale czy gra warta świeczki?

• Pomocny post
    #3 22 Lut 2007 00:42
    me_super
    Poziom 29  

atmega16 napisał:

Czy da sie użyć USB jako wyjćcie od karty dźwiękowej, tak aby działało też drugie do głośników?

Oczywiście. Możesz podpiąć układ pod kartę dźwiękową na USB.

• #4 22 Lut 2007 07:02
    atmega16
    Poziom 12  

Czy potrzebuje oprogramowania? I jak sie zabrać do tych wyjść na USB.
    Nie wiem z kąt wziołeś to słowa o świeczce ale TAK. Bardzo chcę zbudować do komputera taki bajer

Reflektror do komputera pod USB

• #6 22 Lut 2007 17:40
    atmega16
    Poziom 12  

A tak bez karty dźwiękowej. Na zwykłe wejście USB nie da sie?

• #7 22 Lut 2007 18:07
    SaraniS
    Poziom 26  

Ależ da się ;)
    Do wyjscia USB w komputerze podłączasz układ na mikroprocesorze, z odpowiednim oprogramowaniem sterujacym, w komputerze potrzebujesz jakiegos sterownika (plugin do winampa?) USB zgodnego z tym programem jaki zawarty masz w µP i tyle :D
    Podejrzewam, że prosciej byłoby zrobić 32kanałowy DiscoLitez na LPT :D Prościej - bo są gotowce na Elektrodzie :)

• #8 23 Lut 2007 14:20
    atmega16
    Poziom 12  

Heh trudne coprawda i niewygodne :/ Chyba zrobie na swykłe wyjście JACK'a . Nie za często wchodze na Elektrode ostatnio. Mugłbyś jakiś link podrzucic?

• #9 16 Mar 2007 23:25
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Jak widać, ja też nie za często wchodzę :D
    Najprościej byłoby Ci rozgałęzić sygnał z wyjścia karty muzycznej na głośniki i ten kolorofon.
    Czyli po prostu: kupujesz wtyczkę miniJacka oraz rozgałęźnik 1wtyk-2gniazda mJack, we wtyczce lutujesz 2 kabelki - jeden do masy a drugi do jednego* ze styków gorących - z drugiej strony te kabelki wpinasz do kolorofonu; w komputerze do wyjścia karty dźwiękowej podłączasz rozgałęźnik, a do niego swój miniJack oraz głośniki :D
    Wadą tego rozwiązania jest zdaje się różna moc migania diod w zależności od ustawienia głośności w komputerze :(

*)Możesz też zrobić sumator kanałów, ale w tym to Ci już nie pomogę :( Natomiast nie należy zwierać obu kanałów we wtyczce :!:

Pozdrawiam

• #10 18 Lip 2007 18:18
    droid
    Poziom 12  

Potrzebował bym coś takiego pod lpt, czy da sie?

• #11 19 Lip 2007 11:31
    _jta_
    Specjalista elektronik

To znaczy co chcesz zrobić pod LPT? Tam też jest sygnał cyfrowy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme