Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odzyskać konto Administratora?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak odzyskać konto Administratora?
Autor
Wiadomość
aqrat
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 22 Lut 2007 13:24   

Jak odzyskać konto Administratora?

Ludzie, pomocy!

Wczoraj chciałem sobie jakos zabezpieczyć partycje przed kontem Gościa, ale NTFS jest tylko systemowa, więc nie zabezpieczyłem za pomocą Windy.
Szukałem jakichś programów, znalazłem bodajże...
Nie pamietam - hide coś tam, files and folders, czy cos takiego.
Nie pamiętam, bo nawet bez restartu od razu to odinstalowałem, bo blokował tylko foldery, partycji nie umiał.
No w każdym razie zostawiłem zapytanie na forum i normalnie wyłączyłem komputer.
Aha - wczesniej stworzyłem mojej Pani konto z uprawnieniami Administratora, bo wcześniej był Administrator i Gość, a na moim Administratorze nie podobał jej się pulpit :-)

No i wszystko działało, jak trzeba, wył aczyłem compa i poszedłem spać. Włączam dzisiaj, a tam do wyboru konto mojej Pani i Gościa. Administratora brak.
Przy próbach wylogowania też brak - pokazuje się to wczoraj stworzone i Gość. W Documents & Settings widac folder Administratora, w nim Pulpit i cała reszta, ale jeden folder zablokowany - tylko Administrator może otworzyć, a Administratora nie można zalogować, bo go nie ma.
Próbuję stworzyć nowe o nazwie Administrator - nie da rady, bo takie już jest. Ale pytam - gdzie?!
W trybie awaryjnym z kolei Administrator sie pokazał, ale zabrakło Gościa.
Potem były wszystkie trzy, ale tylko w awaryjnym. Dzieki Bogu - w awaryjnym miałem dostęp do swoich folderów i skopiowałem na inna partycję.
Ale w normalnej pracy za grzyba nie mogę tego Administratora zalogować - ludzie, pomocy, bo mnie format czeka, a to kopiowanie adresów, archiwów GG i poczty, to masakra...
Moderowano przez TONI_2003:
Zmieniłem temat postu.
... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !
...

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2007 13:24   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 22 Lut 2007 15:28pomocny post - solucja   

Re: Jak odzyskać konto ADMINISTRATORA?

dasko Nie masz przypadkiem jeszcze głupszych porad??

aqrat Musisz zmienić sposób logowania i wylogowywania użytkowników czyli robisz to tak:

Panel Sterowania -> konta użytkowników -> i kliknij przycisk "Zmień sposób logowania i wylogowywania użytkowników" Odznacz obie opcje. Potem uruchom ponownie komputer i w okienku logowania wpisz Admnistrator i swoje hasło na admina.

Jeżeli nie trafiłem to pisz poradzimy coś innego.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2007 15:28pomocny post - solucja   

Powrót do góry

aqrat
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#3 Post autora tematu 22 Lut 2007 21:37   

Re: Jak odzyskać konto ADMINISTRATORA?

DASKO - dzięki za dobre chęci :-)

ŁUKASZ 88 - Trafiłeś! Zadziałało i teraz nawet jest lepiej, bo ewentualny Goś będzie miał większą łamigłówkę! Dzięki przeokrutne. Jednak dalej ciekawą zagadką pozostaje to, dlaczego w trybie awaryjnym widac było Administratora, a w normalnym nie...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak odzyskać konto Administratora?
Strona 1 z 1