X

Mętnienie wody w akwarium- co jest grane??

tabaluszek 22 Feb 2007 21:53
  • #1 22 Feb 2007 21:53
    tabaluszek
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich ktozy interesuja sie akwarystyka ;)
    Mam mianowity problem po zmianie wystroju akwarium woda zaczyna mi metniec po około 24 godzinach od wlania wody.
    W akwarium znajduja sie:
    2 kamienie- piaskowce
    rosliny- zywe 8szt.
    piasek z rzeki- wyplukany dobrze
    korzen z drzewa- sam wykopałem oskurowałem i to włsnie jego podejzewam o to całe zamieszanie

A co wy myslicie na ten temat co moze byc nie tak ???
    Prosze o odpowiedzi kazda rada bedzie na wage złota ;) pozdrawiam
  • #2 22 Feb 2007 21:55
    mickemaster
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    mialem podobnie, wszystkiemu winien byl kawal drewna użyty do wystroju akwarium...
  • #3 22 Feb 2007 22:07
    tabaluszek
    Level 23  
    Topic author Helpful post? (0)
    jesli to korzen to oki juz wyciagłem. Wiesz moze co trzeba zrobic z takiem swiezym kozeniem zeby mogł lezec w akwarium bo przeciez w sklepach sa jakies tam kozenie tylko one so jakies takie czarne???
  • #4 22 Feb 2007 22:15
    lex00
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    @tabaluszek korzen wygotowujesz. Najlepszy jest korzeń jałowca.
  • #5 22 Feb 2007 22:22
    tabaluszek
    Level 23  
    to zncazy jak wsadzam do gara z zwykła woda i juz gotowe oczywiscie gotuje go chwile znaczy ile??

Dodano po 4 [minuty]:

dodam ino ze korzen pochodzi z drzewa-brzoza
  • #6 22 Feb 2007 22:22
    lex00
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Ja gotowałem tak z ~godzinę może mniej tak 30-60min.
  • #7 22 Feb 2007 22:24
    tabaluszek
    Level 23  
    i co potem wszystko było oki a z jakiego drzewa masz ten korzen??

Dodano po 58 [sekundy]:

dosypałes cos do wody czy nic??
  • #8 22 Feb 2007 22:28
    lex00
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Z jałowca, nie dosypywałem nic.
  • #9 22 Feb 2007 22:32
    the_wizard
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Poczytaj tutaj
  • #10 22 Feb 2007 22:48
    izolator
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witaj! moim zdaniem zmętnienie wody jest od tego piaskowca wsadż do akwarium zwykłe kamienie otoczaki , nie piaskowiec ,piaskowiec w wodzie która ma obieg( filtr) zawsze będziesz miał zmętnienie.A co do korzenia to ja wyciągłem taki korzeń z dna jeziora i był cały zaszlamiony i ze ślimakami( sosna) wiadomo że nie nadawał się od razu do akwarium, więc go oszyściłem mechanicznie a potem wygotowałem w zwykłej wodzie , Ten korzeń to właściwie pozostałość po drzewie które zostało ścięte,ale był extra. Wsadziłem i musiałem go obciążyć bo wypływał mi na wierzch ,więc obciążyłem go kamieniami ( dyskretnie uwiązując je do odnóg korzenia)Po jakimś czasie nasiąkł dobrze wodą i leżał spokojnie na dnie. Potem zwykłą czarną nitką przywiązałem rośliny i one wrosły w ten korzeń. Nigdy nie
    dolewałem żadnych specyfików do polepszenia klarowności wody zawsze robiłem tak żeby było jak najbardziej naturalnie i udało sie ,Ryby były zdrowe, rozmnażały się i woda była czysta .
    Pozdrawiam.
  • #11 23 Feb 2007 07:44
    jahoo
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Podejrzewam korzeń lub piaskowiec. Korzeń gotowałem troszkę dłużej niż przedmówcy ( jakieś 3-4h cały zanurzony w garnku) potem zagłębiłem w żwirze żeby nie uciekał na powierzchnię.
  • #12 23 Feb 2007 12:55
    Cinek_as
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Również miałem podobny problem ale nie mialem korzenia i piaskowca, woda mętniała mi po dniu! Okazało się że mam za mocne światło i roślinki(wtedy miałem 2-3) coś wydzielały co powodowało mętnienie wody, a nie łatwiej kupić ,,pewny" korzeń w sklepie akwarystycznym?? :> i możesz rónież zrobić bardzo prosty test, do miski z woda włóż korzen a do drugiej piaskowiec i zobacz efekt
  • #13 23 Feb 2007 18:19
    tabaluszek
    Level 23  
    juz problem rozwiazany przyczyna był ten fatalny korzen
  Search 4 million + Products
Browse Products