Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Naprawa taśmy od wyświetlacza

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Naprawa taśmy od wyświetlacza
Autor
Wiadomość
XyniX
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wieliczka

Post#1 Post autora tematu 24 Lut 2007 16:23   

Naprawa taśmy od wyświetlacza

Witam!

W załączniku jest zdjęcia końcówki taśmy od wyświtlacza LCD ze smartphone'a SPV C500.

Czy jest możliwość naprawienia tych ubytków? Ja się w tym temacie nie orientuję ale może bardzo dobry elektronik sobie z tym poradzi? Ile by to mogło kosztować? Czy w takim serwisie GSM by to zrobili?

baaardzo proszę o jakieś info, bo głupio by wyrzucać sprawny wyświetlacz jak tylko kabelek jest lekko uszkodzony :cry::?:

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2007 16:23   

Powrót do góry

socket
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 24 Lut 2007 18:32   

Re: Naprawa taśmy od wyświetlacza

Spróbuj płynem(niepamietam nazwy) do renowacji podgrzewania szyb w samochodzie przemywasz tym płynem a on uzupełnia ubytki kiedys też miałem taka sytuacje z tasmą i pomogło.
Powrót do góry

XyniX
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 24 Lut 2007 23:00   

socket napisał:
Spróbuj płynem(niepamietam nazwy) do renowacji podgrzewania szyb w samochodzie przemywasz tym płynem a on uzupełnia ubytki kiedys też miałem taka sytuacje z tasmą i pomogło.

ale on się czasami nie zleje z pozostałymi ścieżkami? i by był zonk wtedy bo by było wszystko połączone ze sobą :) dodam, że ta taśma ma tylko 1 cm szerokości :/
Powrót do góry

socket
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 25 Lut 2007 00:03   

To lepiej na wszelki wypadek nakładaj go cieniutkim pędzelkiem lub tylko kilkoma włoskami
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2007 00:03   

Powrót do góry

ftb
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 25 Lut 2007 02:10   

tu nie elektronik jest potrzebny a cyrkowiec i to bardzo cierpliwy..lakierem przewodzącym takim jaki normalnie jest dostepny nic raczej nie zwojujesz..za małe pola i po prostu nie da się pomalować tym lakierem tak cienkich scieżek.Tak przynajmniej sądze ale może komuś się to uda.Raczej drobny ,cienki drucik prubowac lutować do wcześniej pobielonych miejsc..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2007 02:10   

Powrót do góry

XyniX
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 25 Lut 2007 08:28   

ftb napisał:
tu nie elektronik jest potrzebny a cyrkowiec i to bardzo cierpliwy..lakierem przewodzącym takim jaki normalnie jest dostepny nic raczej nie zwojujesz..za małe pola i po prostu nie da się pomalować tym lakierem tak cienkich scieżek.Tak przynajmniej sądze ale może komuś się to uda.Raczej drobny ,cienki drucik prubowac lutować do wcześniej pobielonych miejsc..

grrr.... tyle, że cierpliwością nie grzeszę :D się zobaczy co dalej :cry:
Powrót do góry

socket
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 25 Lut 2007 21:31   

ftb napisał:

Lutowanie raczej odpada istnieje ryzyko ze tasma sie stopi albo złacza scieżki.
Powrót do góry

Adek2222
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#8 26 Lut 2007 01:29   

Lutownica z cienkim grotem ja używam Wellera i druciki od zwykłych słuchawek od mp3 np.drucik jest izolowany wiec niema możliwości zwarcia no i oczywiscie jak kolega napisał zabielenia końcówek jak i miejsc na taśmie dobra lupa by sie przydała i kawałem np.dwustronnej taśmy do przytrzymania w jednym miejscu taśmy zeby podczas lutowania niprzesuwała sie w taki sposób naprawiałem wyrwany z korzeniami dżojstik od k700i i właśnie z taśmy klawiatury brałem punkty do dżoja też mniejwiecej 1cm szerokości fakt dużo cierpliwości jest potrzebne życzę powodzenia mnie sie udało:)
Powrót do góry

sony5429
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzeszow

Post#9 26 Lut 2007 02:36   

ale to jest lutowanie sciezek na tasmie ktora niema przystosowania do lutowania w tych miejscach
co ma joy k700 do tego ?obejscia robisz drutem z transformatorowej ladowarki lub w zasadzie czymkolwiek !
wiesz ile wswietlaczy i tasm klawiatury by sie znalazlo jakbys potrafil to naprawic w prosty/tani/przyjemny/pewny sposob ?????

Pozdr
Powrót do góry

garden
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#10 26 Lut 2007 03:44   

witam ! jednak można powalczyć, robiłem przerwaną tasiemkę w konsoli playstation 1 i działa do dziś. Też jest wąska i z góry mogłoby się wydawać nie do naprawienia, zajęło mi to co prawda trochę czasu, ale opłacało się. Użyłem drucika z transformatora. Pozdrawiam
Powrót do góry

tomus2k
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: www

Post#11 26 Lut 2007 04:48   

Robisz to tak :
1. cieniutka płytkę PCV taka jak w tasiemkach
2. podklejasz ją jakimś silikonem 600celc. (bardzo cienka warstwa i dokładnie ( w miejscu lutowania tasiemka nie może pracować.)
3. elementy nie wykruszone lutujesz kładząc drucik na dwa pobielone miejsca między pęknięciem
4. miejsca wykruszone uzupełniasz drucikiem i później zalewasz też cienką warstwą silikonu.
5. Sprawdzasz przejscia i ew poprawiasz.
6. Na całości zabezpieczasz miejsce przyklejając drugą płytkę z cienutkiej PCV.
Tą PCV weź z teczki na doumenty musi być cienkie a jednocześnie sztywne.

Sprzęt: Lupa z lampką , Lutownica z regulowaną temperaturą i cienkim grotem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2007 04:48   

Powrót do góry

Adek2222
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#12 26 Lut 2007 09:28   

sony5429 napisał:
ale to jest lutowanie sciezek na tasmie ktora niema przystosowania do lutowania w tych miejscach
co ma joy k700 do tego ?obejscia robisz drutem z transformatorowej ladowarki lub w zasadzie czymkolwiek !
wiesz ile wswietlaczy i tasm klawiatury by sie znalazlo jakbys potrafil to naprawic w prosty/tani/przyjemny/pewny sposob ?????

Pozdr

Lutowałeś kiedyś taśmę klawiatury od k700i jakbyś lutował to byś wiedział... obejścia czymkolwiek????może drutem 2,5mm też sie da co????najpierw pomyśl potem pisz!!!!i jakbyś przeczytał moją wypowiedz do końca to wiedział byś ze niechodzi o dżoj do k 700i tylko o taśme która łączy płytkę klawiatury z płytą główną z której zapożycza sie styki do podłączenia dżoja...
Powrót do góry

matiksm
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 27 Lut 2007 00:06   

bardzo ciezko to zrobic, innych metod na to nie ma niz wymienione, trzeba pamietac ze wprawa w poslugiwaniu sie lutownica to bardzo szerokie pojecie.. osobiscie mysle ze na tej tasmie sobie nie poradzisz, to cos podobnego do wyciagania druru spod ukladu bga jak pole jest urwane,

polecam zobaczyc cos z tej dziedziny;]

http://www.bestgsm.pl/partacze20-Siemens+SX1+-+power+IC.html

pozdr
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Naprawa taśmy od wyświetlacza
Strona 1 z 1