X

Naprawa taśmy od wyświetlacza

24 Feb 2007 15:23 XYXyniX
  • #1 24 Feb 2007 15:23
    XyniX
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam!

W załączniku jest zdjęcia końcówki taśmy od wyświtlacza LCD ze smartphone'a SPV C500.

Czy jest możliwość naprawienia tych ubytków? Ja się w tym temacie nie orientuję ale może bardzo dobry elektronik sobie z tym poradzi? Ile by to mogło kosztować? Czy w takim serwisie GSM by to zrobili?

baaardzo proszę o jakieś info, bo głupio by wyrzucać sprawny wyświetlacz jak tylko kabelek jest lekko uszkodzony :cry::?:
  • #2 24 Feb 2007 17:32
    socket
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj płynem(niepamietam nazwy) do renowacji podgrzewania szyb w samochodzie przemywasz tym płynem a on uzupełnia ubytki kiedys też miałem taka sytuacje z tasmą i pomogło.
  • #3 24 Feb 2007 22:00
    XyniX
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    socket wrote:
    Spróbuj płynem(niepamietam nazwy) do renowacji podgrzewania szyb w samochodzie przemywasz tym płynem a on uzupełnia ubytki kiedys też miałem taka sytuacje z tasmą i pomogło.

ale on się czasami nie zleje z pozostałymi ścieżkami? i by był zonk wtedy bo by było wszystko połączone ze sobą :) dodam, że ta taśma ma tylko 1 cm szerokości :/
  • #4 24 Feb 2007 23:03
    socket
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    To lepiej na wszelki wypadek nakładaj go cieniutkim pędzelkiem lub tylko kilkoma włoskami
  • #5 25 Feb 2007 01:10
    ftb
    Spec od GSM
    Helpful post? (0)
    tu nie elektronik jest potrzebny a cyrkowiec i to bardzo cierpliwy..lakierem przewodzącym takim jaki normalnie jest dostepny nic raczej nie zwojujesz..za małe pola i po prostu nie da się pomalować tym lakierem tak cienkich scieżek.Tak przynajmniej sądze ale może komuś się to uda.Raczej drobny ,cienki drucik prubowac lutować do wcześniej pobielonych miejsc..
  • #6 25 Feb 2007 07:28
    XyniX
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    ftb wrote:
    tu nie elektronik jest potrzebny a cyrkowiec i to bardzo cierpliwy..lakierem przewodzącym takim jaki normalnie jest dostepny nic raczej nie zwojujesz..za małe pola i po prostu nie da się pomalować tym lakierem tak cienkich scieżek.Tak przynajmniej sądze ale może komuś się to uda.Raczej drobny ,cienki drucik prubowac lutować do wcześniej pobielonych miejsc..

grrr.... tyle, że cierpliwością nie grzeszę :D się zobaczy co dalej :cry:
  • #7 25 Feb 2007 20:31
    socket
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    ftb wrote:

Lutowanie raczej odpada istnieje ryzyko ze tasma sie stopi albo złacza scieżki.
  • #8 26 Feb 2007 00:29
    Adek2222
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Lutownica z cienkim grotem ja używam Wellera i druciki od zwykłych słuchawek od mp3 np.drucik jest izolowany wiec niema możliwości zwarcia no i oczywiscie jak kolega napisał zabielenia końcówek jak i miejsc na taśmie dobra lupa by sie przydała i kawałem np.dwustronnej taśmy do przytrzymania w jednym miejscu taśmy zeby podczas lutowania niprzesuwała sie w taki sposób naprawiałem wyrwany z korzeniami dżojstik od k700i i właśnie z taśmy klawiatury brałem punkty do dżoja też mniejwiecej 1cm szerokości fakt dużo cierpliwości jest potrzebne życzę powodzenia mnie sie udało:)
  • #9 26 Feb 2007 01:36
    sony5429
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    ale to jest lutowanie sciezek na tasmie ktora niema przystosowania do lutowania w tych miejscach
    co ma joy k700 do tego ?obejscia robisz drutem z transformatorowej ladowarki lub w zasadzie czymkolwiek !
    wiesz ile wswietlaczy i tasm klawiatury by sie znalazlo jakbys potrafil to naprawic w prosty/tani/przyjemny/pewny sposob ?????

Pozdr
  • #10 26 Feb 2007 02:44
    garden
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    witam ! jednak można powalczyć, robiłem przerwaną tasiemkę w konsoli playstation 1 i działa do dziś. Też jest wąska i z góry mogłoby się wydawać nie do naprawienia, zajęło mi to co prawda trochę czasu, ale opłacało się. Użyłem drucika z transformatora. Pozdrawiam
  • #11 26 Feb 2007 03:48
    tomus2k
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Robisz to tak :
    1. cieniutka płytkę PCV taka jak w tasiemkach
    2. podklejasz ją jakimś silikonem 600celc. (bardzo cienka warstwa i dokładnie ( w miejscu lutowania tasiemka nie może pracować.)
    3. elementy nie wykruszone lutujesz kładząc drucik na dwa pobielone miejsca między pęknięciem
    4. miejsca wykruszone uzupełniasz drucikiem i później zalewasz też cienką warstwą silikonu.
    5. Sprawdzasz przejscia i ew poprawiasz.
    6. Na całości zabezpieczasz miejsce przyklejając drugą płytkę z cienutkiej PCV.
    Tą PCV weź z teczki na doumenty musi być cienkie a jednocześnie sztywne.

Sprzęt: Lupa z lampką , Lutownica z regulowaną temperaturą i cienkim grotem
  • #12 26 Feb 2007 08:28
    Adek2222
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    sony5429 wrote:
    ale to jest lutowanie sciezek na tasmie ktora niema przystosowania do lutowania w tych miejscach
    co ma joy k700 do tego ?obejscia robisz drutem z transformatorowej ladowarki lub w zasadzie czymkolwiek !
    wiesz ile wswietlaczy i tasm klawiatury by sie znalazlo jakbys potrafil to naprawic w prosty/tani/przyjemny/pewny sposob ?????

Pozdr

Lutowałeś kiedyś taśmę klawiatury od k700i jakbyś lutował to byś wiedział... obejścia czymkolwiek????może drutem 2,5mm też sie da co????najpierw pomyśl potem pisz!!!!i jakbyś przeczytał moją wypowiedz do końca to wiedział byś ze niechodzi o dżoj do k 700i tylko o taśme która łączy płytkę klawiatury z płytą główną z której zapożycza sie styki do podłączenia dżoja...
  • #13 26 Feb 2007 23:06
    matiksm
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    bardzo ciezko to zrobic, innych metod na to nie ma niz wymienione, trzeba pamietac ze wprawa w poslugiwaniu sie lutownica to bardzo szerokie pojecie.. osobiscie mysle ze na tej tasmie sobie nie poradzisz, to cos podobnego do wyciagania druru spod ukladu bga jak pole jest urwane,

polecam zobaczyc cos z tej dziedziny;]

http://www.bestgsm.pl/partacze20-Siemens+SX1+-+power+IC.html

pozdr
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products