Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpileczki Jacusia stx 15 100 8 AX + stx GDWK-10-200-8-AJ

jacekam 25 Lut 2007 17:12 5635 7
  • Wstęp
    Od długiego czasu przymierzałem się do zmiany moich "kolumn-zg40 coś tam" modyfikowanych na wszelkie sposoby jednak bez oczekiwanego efektu, na coś mniejszego i grającego tak by muzyka nie przeszkadzała jak to miało miejsce w starych skrzyniach. Po 2 miesiącach przeglądania forum spodobały mi się głośniczki stx 15-100-ax brakowało mi jednak zwrotnicy do tego głośniczka w połączeniu z jakimś niedrogim wysokotonowcem aż pewnego dnia znalazłem konstrukcje z tymi głośniczkami i tu pojawił sie kolejny dylemat : monitory czy podłogowce. Monitorek który znalazłem nie podobał mi sie ze względu na proporcje obudowy i konieczność budowy standów wiec pozostały podłogowce.Już zrobiłem projekcik skrzynek, skleiłem , patrze na forum a tu na moje szczęście zobaczyłem gotową konstrukcje o identycznych wymiarach jak moja wykonanej przez daniel69
    i stwierdzam że te głośniczki są stanowczo za małe do tej wielkości skrzynek i wyglądają jak guziczki w płaszczu.Zmiana wymiarów konieczna i do dzieła.

Głośniki
    stx 15-100-8-ax + stx GDWK-10-200-8-AJ
    zwrotnica według projektu sound wave - dziękuje
    Otwór bassreflex śr 4,7 cm strojona na ok 55Hz

Obudowa
    Płyty wiórowe 18mm klejone rakolem i skręcane wkrętami gipskarton (w ilości nie zliczonej)
    wymiary zewnętrzne 16x18x103 cm (szer x gł x wys)
    podzielona na dwie części dla zwrotnicy i głośników (pojemność ok 13,5l)
    Obudowa została oklejona fornirem modyfikowanym z bambusa w kolorze karmel i polakierowane lakierem uretanowo-alkididowym Hardlack do parkietu w taki sposób by nie było widać warstwy lakieru a jednocześnie by powierzchnie była wygodna w utrzymaniu w czystości (wymóg żony : bez połysku :) )
    Wrażenia
    W zasadzie nie mam do czego porównać bo to na czym słuchałem muzyki do tej pory trudno teraz nazwać sprzętem grającym :)) .
    Jedno co jest dla mnie ważne to to, że na nowo powracam do płyt których nie słuchałem bo mi sie nie podobały na starych skrzynkach a teraz mają zupełnie inne brzmienie i słucha się ich z prawdziwą przyjemnością, dzwiek nazwał bym zrównoważonym w zasadzie żadne tony
    nie wybijają się przed szereg a jednak wszystko jest doskonale słyszalne a basiku jak na 16-to metrowy pokój jest aż nadto dla mnie poprostu super , jestem szcześliwy :))
    Koszty - to czego chyba nikt nie lubi
    Głośniczki 290 zł
    części do zwrotnicy i bassreflexy ok 150 zł
    płyty wraz z cieciem 30 zł
    klej "Moment" miałem
    wkręty ok 5zł
    klej do drewna Rakol miałem
    terminale 28zł
    fornir 60 zł (troszke przesadziłem ale jak go ujrzałem to poprostu musiałem go mieć :)) )
    Lakier z racji wykonywanego zawodu miałem
    Watolina miałem
    Zdjęcia
    Muszę jeszcze tylko wymienić te nieszczęsne śrubki , którymi przykręciłem
    P.S.
    Do moderatorów : jest to mój pierwszy post na tym forum wiec za ewentualne błedy przepraszam i proszę o wyrozumiałość

Fajne!
  • #2 25 Lut 2007 17:23
    damiani22
    Poziom 16  

wedlug mnie brakuje maskownicy, 100% lepiej by z nia wygladaly
    widac ze przylozyles sie do szczegulow
    moja ogolna ocena 5/6 przedewszytskim za wkrety (zmien je jak najszybciej bo psuja caly efekt :) )

• #3 25 Lut 2007 17:58
    oleczek1988
    Poziom 21  

Jak na pierwszy raz to duże brawa ci się należą.

:spoko: Fornir ładnie położony :spoko: . co do przetworników to nie mogę się wypowiedzieć bo nie miałem okazji posłuchać.

a teraz małe ale z mojej strony ale nie bierz tego sobie do serca:

1. Terminale ciut nisko zamontowane

2. Daj kolce zamiast tych samoprzylepek.:)

3. I to na co nie moge patrzyć to na wkręty na wysokim. Zmień na podobne jak są w tonsilach ZG30C114.

4. Czy nie przesadziłeś z wysokością kolumn ? :crazyeyes:

• #4 25 Lut 2007 18:15
    jacekam
    Poziom 2  

Sam nie moge patrzeć na te wkręty ale do poniedziałku muszę jakoś wytrzymać
    :))
    Dzieki za komentarz

Dodano po 16 [minuty]:

1. Terminale ciut nisko zamontowane

2. Daj kolce zamiast tych samoprzylepek.:)

3. I to na co nie moge patrzyć to na wkręty na wysokim. Zmień na podobne jak są w tonsilach ZG30C114.

4. Czy nie przesadziłeś z wysokością kolumn ? :crazyeyes:[/quote]

Ad1. Terminale są tuż pod komorą głośników i piesek ich ogonkiem nie trąca :)
    Ad2 Samoprzylepki jak i wkręty są też tymczasowe .Będą kolce i płytki z jakiegoś marmurku pod nimi żeby mi parkieciku nie rysowały :)
    Ad3 Chciałem by były smukłe , poprzednie miałem wysokie na 90 cm szer 24 i głeb 30 cm wyglądały jak baryły a teraz zwiększyła mi sie przestrzeń życiowa :)
    Dziekuje za komentarz
    Pozdrawiam

• #5 25 Lut 2007 19:21
    crazy_88
    Poziom 42  

Konstrukcja bardzo ładnie i przyzwoicie wykonana oprócz kolców i drobnych kwesti jest spoko

• #6 26 Lut 2007 09:32
    Nevon
    Poziom 21  

bardzo ładne :) dziwne że nikt sie jeszcze nie przyczepił że STX :)
    słyszałem że to bardzo dobry głośniki (akurat te 2)
    chciałbym usłyszeć te kolumny.
    Fornir także bardzo ciekawy, szkoda że taki drogi.

Rozumie że subwoofer jest zbędny ?

• #7 26 Lut 2007 17:34
    jacekam
    Poziom 2  

Cytat:
    Rozumie że subwoofer jest zbędny ?

Do muzyki tak a jeśli chodzi o kino to jeszcze nie sprawdzałem lecz już chodzi mi po głowie jakaś nie duża konstrukcja :)
    Pozdrawiam
    A zapomniał bym zmieniłem śrubki i teraz nareszcie mogę na nie patrzeć
    :)

• #8 26 Lut 2007 20:41
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Boska konstrukcja :please: składam pokłony :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme