Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic "czasowy" układ potwierdzenia do alarmu

aro_h 25 Lut 2007 23:42 1203 6
  • #1 25 Lut 2007 23:42
    aro_h
    Poziom 9  

Witam!

Interesuje mnie takie urządzonko jak w tytule:) Mianowicie:
    Mając zamontowany alarm w samochodzie (golf 3), chciałbym przy próbie wyłaczenia go wsiąść do samochodu i potwierdzić to ukrytym przyciskiem (włącznikiem sensorowym). Jeśli upłynie np 5 sekund i nie zostanie potwierdzona obecność właściciela samochodu alarm samoczynnie przechodzi w stan czówania...

Prościej mówiąc system ma działać jak czasowa ręczna karta identyfikacji. W golfie zamontowane jest oddzielne odcięcie zapłonu i pompki paliwa wiec raczej nie jest to typowe złamanie stacyjki i odpalenie samochodu. Proszę Was o pomoc, może ktoś sie bawił w takie rzeczy.

Pozdrawiam!
    Arek

• #2 26 Lut 2007 00:27
    bartek_p
    Poziom 31  

Trzeba pokombinować. Myśle że układ ne555 z odpowiednia aplikacją powinien załatwić sprawe.
    Kwestia podłaczenia

• #3 26 Lut 2007 09:42
    renqien
    Poziom 32  

Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta jak mogło by się wydawać. Jak zmusić alarm do samoczynnego uzbrojenia już po 5 sekundach?

Można zrobić taki patent, że czujniki drzwiowe samochodu podpiąć jako czujniki dodatkowe w alarmie i rearming samoczynnie uzbroi alarm, tylko że stanie się to dopiero po około 20-30 sekundach (zależy od modelu alarmu). Stacyjka też nie skasuje rearmingu jeżeli podpięta będzie za odcinką zapłonu. Kasowanie rearmingu odbywało by się przez podanie impulsu masowego na wejście czujnika drzwiowego w alarmie przez jakiś ukryty wyłącznik.

Jednak wszystko wydarzy się dopiero po pół minuty od wyłączenia alarmu, a nie tak szybko jak by chciał kolega aro_h.

• #4 26 Lut 2007 17:41
    pkhenr
    Poziom 32  

a jakbyś przełaczył czujniki drzwiowe pod wyzwalanie z opcjonalnych których naruszenie po rozbrojeniu nie potwierdza i alarm mający samouzbrajanie po ok.30 sec zazbroi sie ponownie czyba że w międzyczsie zewrzesz do masy przewód od czujników drzwiowych który własnie przełączyłeś

• #5 26 Lut 2007 19:00
    renqien
    Poziom 32  

No właśnie to samo napisałem...

• #6 26 Lut 2007 19:30
    pkhenr
    Poziom 32  

sorry --- nie przeczytałem ,..........a już myślałem że zabłysne

• #7 26 Lut 2007 23:16
    aro_h
    Poziom 9  

Witam!

Twierdzicie, że nie jest to proste takim sposobem jak podałem... Może i tak, nie znam sie na tym tak dobrze myślałem że to kwestia układu:)
    Jeżeli każdy alarm potrzebuje ok 30 sekund na "uzbrojenie sie" w takim razie nie ma co kombinować, te pierwsze 30 sekund jest decydujące gdy złodziej wsiada do samochodu.

Prosze Was jeszcze o jedną radę. Czy mozna zrobić odcięcie zapłonu bezpośrednio przed komputerem sterującym? Jeżeli dobrze odczytałem schemat dla golfa III 1.8, jest to 24 pozycja w gnieździe jednostki sterującej, czyli zielony kabelek i on odpowiada za cewkę zapłonową i rozdzielacz zapłonu. Tak samo zamierzam zrobic odcięcie pompki paliwa, przy przerwaniu układu 7 który odetnie wtrysk, pompe paliwa i przekaźnik pompy paliwa. Nie wpłynie to na działanie komputera bądz nie wystąpi jakis reset? Jutro bede mogł sie podzielic tym co zrobiłem jeżeli kogoś to interesuje:) Mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie ładnie działało:/

Pozdrawiam!
    Arek

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme