Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dyski wymienne , przenosne urzadzenia magazyjace + XP - prob

Mario_78 26 Lut 2007 18:08 3000 11
  • #1 26 Lut 2007 18:08
    Mario_78
    Poziom 8  

witam,

mam maly problem z kompikiem .

Gdy podlanczam jaki kolwiek dysk przenosny poprzez USB ( plec , telefon , MP3 ) nie jest on widoczny poprzez ikonke " moj komputer " jako dodatkowy dysk.

Pokazuja sie poprzez panel sterowania--->przenosne urzadzenia multimedialne

Jak rozwiazac ten problem?

Na innych kompach te same urzadzenia sa widoczne jako dodatkowe dyski

pozdrawiam

• #2 26 Lut 2007 21:31
    Marcinzabrze
    Poziom 17  

a jaka masz płyte? moze płyta je wykrywa jako takie urzadzenia i system tez tak póżniej to wykrywa.

• #3 27 Lut 2007 14:04
    Mario_78
    Poziom 8  

Marcinzabrze napisał:
    a jaka masz płyte? moze płyta je wykrywa jako takie urzadzenia i system tez tak póżniej to wykrywa.

szczerze to niemam pojecia ...ale na identycznych kompach jest oki ....moze cos w ustawieniach administracyjnych ... :/

• #4 03 Mar 2007 10:19
    franyo_z
    Poziom 19  

Witam.
    Masz zainstalowany dodatek SP2?
    Do kx5: gdyby w biosie było wyłączone USB to nawet w panelu sterowania nie byłoby 'przenośnych urządzeń multimedialnych'. A co ma do tego 'rozgałęźnik USB' ?
    pzdr.

• #5 03 Mar 2007 16:53
    kx5
    Poziom 13  

Rozgałęźnik usb daje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń. Poza tym rozgałęźnik daje nowe przerwania (irq) dla dodatkowych pamięci, odtwarzaczy i wielu innych urządzeń na usb. Może pamięć usb ma konflikt z innym urządzeniem, bo chce korzystać z tego samego irq. Jeśli nie posiadasz modemu na pci, to wyłącz przerwanie dla modemu ustawiając disable, lub n/a.

Powodzenia.

• #6 03 Mar 2007 17:28
    kondziub
    Poziom 21  

Sprobuj tak: prawy na Moj komputer-zarzadzaj-zarzadzanie dyskami. Czasami jest tak ze urzadzenie pod usb podpina sie pod literke, np. od Cd-Romu. Zobaczy czy tutaj go widac. Jak tak to wystarczy zmienic litere na inna

• #7 03 Mar 2007 18:10
    franyo_z
    Poziom 19  

do kx5: Chcesz powiedzieć, że samo podłączenie huba USB powoduje zajęcie przerwań? A skąd hub ma wiedzieć co do niego zechcesz podłączyć? Przerwania zajmują dopiero podłączone i włączone urządzenia, bez względu czy przez huba czy bezpośrednio. Zresztą w XP nie ma już problemu z ich rezerwacją i ograniczoną liczbą. Ten system potrafi 'przemapować' przerwania powiększając ich liczbę ponad starą ilość 16. U mnie np. karta bezprzewodowa jest na 18, audio na 20, USB na 21 i 22.
    Co do problemu z tematu - stawiam jednak na brak SP2 w systemie.

• #8 03 Mar 2007 20:56
    kx5
    Poziom 13  

Do franyo.

Moja wskazówka dla osób, które mają kłopoty sprzętowe.
    Przed instalacją odciąć połączenie z internetem, a potem instalacja systemu. Potem sterowniki od dźwięku, grafiki i innych urządzeń, oraz programy typu antywirus+ochrona internetowa+zapora. Później sp2 i pakiety biurowe, programy graficzne itd. Sam się tego trzymam i nie mam kolizji sprzętowej.
    Ewentualne podkręcanie sprzętu należy wykonać stopniowo i drobnym podniesieniem częstotliwości w procesorze, oraz w karcie graficznej.

Powodzenia.

Moderowany przez jankolo:

Za ten post napisany w zupełnym oderwaniu od tematu kolega otrzymuje ostrzeżenie. Postu nie usuwam tylko dlatego, że już się do niego odniesiono

• #9 03 Mar 2007 21:18
    franyo_z
    Poziom 19  

Rany, kx5, przecież Ty piszesz kompletnie nie na temat! Czy autor postu pisze coś o problemach z instalacją XP? Albo czy pyta o rady przy podkręcaniu sprzętu? Dla mnie to wygląda na niepotrzebne zaśmiecanie forum.
    Przepraszam autora tematu, poniosło mnie.

• #10 03 Mar 2007 23:23
    kx5
    Poziom 13  

Do franyo_z.
    Dodatek sp2, to gotowy zestaw poprawek systemowych. Po jego instalacji masz większe możliwości obsługi różnych urządzeń, niż bez tych poprawek.

• #11 04 Mar 2007 02:12
    franyo_z
    Poziom 19  

I tutaj się zgadzam, kx5, właśnie dlatego proponuje autorowi tego postu sprawdzenie, czy jest zainstalowany dodatek SP2. Bez niego nie jest między innymi możiwa obsługa USB 2.0, takie urządzenia są widziane przez system bez SP2 jako USB 1.0. Nawet w plikach pomocy instalacji sterowników do urządzeń, pracujących na USB 2.0, jest wyraźnie napisane, że system XP musi mieć zainstalowane SP2, przed ich instalacją.

• #12 04 Mar 2007 03:12
    kx5
    Poziom 13  

Nie wszyscy producenci urządzeń na usb informują o instalacji sp2. Kiedy kupiłem moduł bt, to dokładnie przeczytałem treść przed instalacją modułu i jego programu. Ale nie znalazłem tam informacji nawet o sp1. Tylko dane ogólne.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme