Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny made by Kromal

4elektronik 01 Mar 2007 10:10 4512 21
  • Witam. Chciałbym zaprezentować subwoofer aktywny wykonany na bazie wzmacniacza na TDA 7294 i głośnika Tonsil GDN 20/80. Obudowa strojona na 45 Hz BR własnoręcznie wykonany na tokarce i polerowany na wysoki połysk. wszystkie elementy wykonczeniowe wykonane samodzielnie. Po wygrzaniu głośnika subik gra pieknym czystym basem. na wszytkie pytania odpowiem .pozdrawiam

Fajne!
  • #2 01 Mar 2007 10:37
    crazy_88
    Poziom 42  

Bardzo ładnie ci to wyszło tylko mam pytanie czi podciełeś fazę na końcu br , pod kątem 45 stopni żeby poprawić przepływ powietrza.

• #3 01 Mar 2007 10:42
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam konstrukcja nawet ładna, ale ten głośnik jakoś mi nie wygląda na GDN20/80

• #4 01 Mar 2007 11:58
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przykro mi, ale ten głosnik nie jest tonsila. Jest to 20cm głośnik zupełnie innej firmy. Nie mi oceniać jakiej.
    :D
    Tak wygladają i tu możesz kupić głośnik wymienionej wyżej firmy.
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=169162639
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=169891961
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=katalog&k_id=26
    A ty masz zamiennik (poza rozmiarami nic nie mający wspólnego z tonsilem):
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=170631510

• #5 01 Mar 2007 12:07
    4elektronik
    Poziom 11  

faza na koncu BR jest oczywiscie.Moze i faktycznie glosnik to jakis zamiennik ale jak ładnie gra.

• #6 01 Mar 2007 13:02
    piotrek_z_puław
    Poziom 9  

4elektronik napisał:
    faza na koncu BR jest oczywiscie.Moze i faktycznie glosnik to jakis zamiennik ale jak ładnie gra.

Sprzęt w miarę okej. Skoro się podoba granie to super. Jako, że jestem lepszy w wykańczaniu drewna niż na audio, mam jednak zastrzeżenia co do malowania tego forniru. i jego przygotowania. Po pierwsze papierem leci się wzdłuż słojów a nie w poprzek. Poza tym lakierobejca jest trochę trudna w malowaniu i też maluje się nią wzdłuż słojów. Poza tym co najważniejsze. Sprzęt należy złożyć sprawdzić czyli na gotowo sfabrykować a potem rozebrać pomalować i złożyć na gotowo.

W zaistniałej sytuacji proponuję rozebrać go jeszcze raz i mocno przetrzeć zwykłą bawełnianą suchą szmatą wzdłuż słojów i pomalować wzdłuż słojów jeszcze ze dwa razy. Bejca wyjaśnieje. Jak nałożysz lakierobejcę na jedną ścianę całą to pędzlem nienamoczonym przeciągnij delikatnie wzdłuż słojów raz koło razu. Potem zobacz czy nie zaciekło Ci po ścianach przyległych i delikatnie też na sucho pędzlem to wytrzyj. Poza tym lakierobejcę lepiej kłaść kilka razu bardzo cienko a nie raz grubo. Po wyschnięciu każdej warstwy przecieranie szmatą.

Robię teraz kolumienki palisandrowe i takie były moje obserwacje z prac z lakierobejcą altaxin i fornirem dębowym.

• #7 01 Mar 2007 15:09
    Pablo1421
    Poziom 12  

Witam ile wydałeś na sam wzmacniacz i panel z tyłu?

• #8 01 Mar 2007 15:21
    Miki_13
    Poziom 12  

przemo-lukas napisał:
    Przykro mi, ale ten głosnik nie jest tonsila. Jest to 20cm głośnik zupełnie innej firmy. Nie mi oceniać jakiej.
    :D
    Tak, to zapewne jest tani zamiennik. A autor napisał że to jest tonsil, skrzynia bardzo ładna a tylny panel też niczego sobie. Ogółem minusem tego suba jest ta podróba tonsila, może zostanie wymieniona na oryginał.:D

• #9 01 Mar 2007 15:40
    Armosus
    Poziom 26  

crazy_88 napisał:
    Bardzo ładnie ci to wyszło tylko mam pytanie czi podciełeś fazę na końcu br , pod kątem 45 stopni żeby poprawić przepływ powietrza.

moglbys to opisac? o taki sciecie ci chodzi? (widok od boku)

|
    |--------------------------
    |.................................\
    |...................................\
    |.....................................\
    |.......................................\
    |____________________\
    |

• #10 01 Mar 2007 16:20
    4elektronik
    Poziom 11  

Na sam wzmacniacz wydalem :
    10zl na TDA 7294
    5zl na potencjometr 10 Kom
    pokrętła sam toczyłem
    płytka własnoręcznie wykonana na elementy co ni miałem okolo 20zł
    głośnik 40zł
    trafo miałem
    panel tylni tez sam robilem

• #11 01 Mar 2007 18:58
    maxrider
    Poziom 20  

na bank to nie jest GDN20/80 tonsila
    chyba że po regenreacji i to nie na oryginalnych częśćiach ;/;/;/;/;/

• #13 01 Mar 2007 20:08
    wojtek999
    Poziom 16  

Subwoofer fajny, ale nie rozumiem po co kupować na allegro głośniki nic o nich nie wiedząc. Moim zdaniem kasa wyrzucona w błoto nawet jeśli się Tobie wydaje że gra ok. Przy wykańczaniu fornirem, kolce, toczony b-r itp. nie rozumiem czemu wstawiać głośnik marki X.....; W opisie na Allegro pisze że głośnik jest bardziej wytrzymały od Tonsila(chodzi o zawieszenie) i ma lepszy niski bas. Ale przecież głośniki STX-a też mają takie zalety w porównianiu do Tonsila jednak są o wiele gorsze....( mówie o tych w takiej cenie). Co mi po niskim basie skoro jest zamulony i ociężały. Wole go mniej a lepszej jakości.
    Jednak ważne że Tobie dzwięk się podoba.....

• #14 01 Mar 2007 21:31
    dayv
    Poziom 24  

calkiem niezle to wyglada :) podoba mi sie sam wyglad calkiem calkiem :)

jak sie spisuje w szybszej muzie ?

• #15 02 Mar 2007 07:29
    oleczek1988
    Poziom 21  

Jedyny plus to tylko wzmacniacz TDA 7294 a rezta to szkoda gadać:

-głośnik to jakiś tani zamiennik a nie jak pisze autor Tonsil 20/80 :sm37:
    -całość nie gra roli w obudowie bo z skąd niby masz parametry głośnika ( na oko).
    -i wygląd zewnętrzny pozostawia wiele do życznia :not:

• #16 02 Mar 2007 07:50
    dayv
    Poziom 24  

oleczek ale gosciu sie postaral przeciez.... wszytsko zrobil sam. Nie kazdego stac na super glosnik... a jezeli brzmienie mu sie podoba to chyba najwazniejsze !

• #17 02 Mar 2007 08:19
    4elektronik
    Poziom 11  

Obudowa liczona w programie bass reflex, BR tez obliczny wiec sie gosciu nie czepiaj.pochwal sie moze tym co sam zrobiles a nie np. kita gotowca poskładałeś,.

• #18 02 Mar 2007 20:48
    wojtek999
    Poziom 16  

Cytat:
    Obudowa liczona w programie bas reflex, BR tez obliczny

...byłbym jednak ostrożny z takim twierdzeniem, bo te parametry podane przez gościa na stronce mogą nie mieć nic wspólnego z tym głośnikiem, więc i symulacje mogły wyjść przekłamane.

• #19 03 Mar 2007 20:04
    DjHammer
    Poziom 12  

Subik z wyglądu fajny ale reszta do kichy to nie głośnik Tonsila tylko zwykła podróbka Voice kraft chodzi jak Alphardy czyli do ... :) nawet nie chcial bym tego usłyszec szkoda tylko tej kasy! :]

• #20 03 Mar 2007 20:50
    4elektronik
    Poziom 11  

do djmłotek. jak jestes taki obsłuchany to wyskocz z kasy to kupie lepszy glosnik. Ludzie nie rozumiem jednej rzeczy. niektorzy wystawiają na elektrodzie suby zrobione z paneli podłogowych wstrętne az strach a wy sie tym zachwycacie jak nie wiadomo czym. a ja wystawilem suba ładnie zrobionego panel tylni ładny a to ze glosnik jakas podroba to wy juz piszecie ze caly sub do bani. gdybym mial siano na lepszy glosnik to bym na pewno nie robil suba tylko go kupił. Pozdrawiam.

• #21 03 Mar 2007 23:01
    wojtek999
    Poziom 16  

Subik ładny..mi siepodoba. Może te smugi przy malowaniu psują trochę efekt. Mi osobiście chodziło o to, że przy takim wykończeniu nie rozumiem po co wstawiać kiepski głośnik. Lepiej trochę poczekać, dołożyć chociażby drugie tyle i kupić coś lepszego. A teraz to tak jakby do samochodu przyzwoitej klasy wstawić silnik od kaszlaka;)

• #22 04 Mar 2007 14:19
    DjHammer
    Poziom 12  

4elektronik przeczytaj posta napisanego przez wojtek999 w 100% sie z nim zgadzam ""że przy takim wykończeniu nie rozumiem po co wstawiać kiepski głośnik. Lepiej trochę poczekać, dołożyć chociażby drugie tyle i kupić coś lepszego"" i tyle :]

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme