Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zrobić zdalne uruchamianie komputera PC?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tuning PC -> Jak zrobić zdalne uruchamianie komputera PC?
Autor
Wiadomość
Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dukla

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2007 19:16   

zdalne uruchamianie pc??

zaswiatlo mi w mojej malej glowce dziwne ale zarazem chyba skuteczne rozwiazanie. uruchamianie zdalne pc. usunal bym calkiem przycisk wlanczajacy i ladnie zamaskowal. wstawil tam mchanizm z samochodzika zdalnie sterowaneg takiego najtanszego. jak by sie na pilocie dawalo zeby jechal do przodu to silnik zwieral by kabeli i natychmiast rozwiarał. pc by sie urychamiał. wszysko łanie poskładac do kupy i małe diy nawet by wyszło. co o tym myslicie??
Powrót do góry

electro_Nick
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kwidzyn / Roros

Post#2 03 Mar 2007 19:40   

Re: zdalne uruchamianie pc??

Wg mnie niepotrzebny bajer. Ale zawsze cos innego niz zwykly wlacznik... Jesli masz czas i ochote to nie powino byc problemu z wykonaniem tego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2007 19:40   

Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 03 Mar 2007 19:43   

chodzi mi przedewszystim o zrobieniu czegos nowego, oryginalnego, zeby nie byl to wlacznik, ktory prawie 38 mln osob uzywa w polsce :P
Powrót do góry

electro_Nick
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kwidzyn / Roros

Post#4 03 Mar 2007 19:48   

jak masz pomysl to go zrealizuj-w pececie jest zasilanie +5V STby wiec mozna wszystko wymyslec wlacznie ze sterowaniem na podczerwien albo nawet przez sms...
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Zgierz

Post#5 03 Mar 2007 22:17   

Ja już to wykonałem... działa perfekcyjnie na w całym piętrowym domu! Jak zdobędę obudowę to ukaże projekt w DIY oraz tutaj podam linka!
Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 04 Mar 2007 00:20   

ale wykonane na podstawie takiej jak ja mowie czy cos na podstawie podczerwieni bo takie bylo by duzo bardziej estetyczne
Powrót do góry

ob
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 04 Mar 2007 00:44   

Całkiem dobry pomysł ;) np. jak się chce schować budę gdzieś do szafy, albo ma się słaby dostęp...

jednak wypasem będzie zrobienie tego na BT z komórki by można było odpalać :)
Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 Post autora tematu 04 Mar 2007 01:16   

niebardzo rozumiem chodzi ci o wyjecie z komurki bt??. to raczej nie jes problem ale nie wyjmowal bym z komurki. tylko jak to podlaczyc i jakies układy by trzeba byo robic chyba a ja laik jestem w lutowani

w moim projekcie prawdopodobnie bedzie sie resetowało z pilota jeszcze . pilot bedzie wykonany z blacy cienkiej oto model nade by paint:

w miejscu diod power i hdd dalbym czarna plekse (przyciemniona) ktora by zalaniala diody i odbiornik od mojego pilota. miejwiecej takie cos"

Powrót do góry

dwpl
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Przeworsk/Kraków

Post#9 04 Mar 2007 01:16   

Niektóre płyty główne pozwalają na zdalne uruchomienie komputera z poziomu klawiatury poprzez wpisanie hasła.
Np. ASUS P5GPL-X SE
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2007 01:16   

Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 04 Mar 2007 14:18   

Mój projekt jest żywcem wykonany na układzie z samochodzika. Jest to jednak zabawka za jakieś 150zł sprowadzona z niemiec, zasięg jest nawet solidny, a zrobię jeszcze regulację na wypadek imprez (+wzmacniacz antenowy).

Całym zestawem włączam i wyłączam komputer oraz zestaw audio - wieżę. Dla "bajeru" podpięte jest ładne niebieskie oświetlenie i włączanie migających zielono-białych diod za pomocą pilota.

Projekt oczekuje na obudowę z ładnej blachy.... zrobię ją za jakiś miesiąc/dwa i wtedy dam fotki oraz film:)

Życzę Wam sukcesów, bo pomysł bardzo dobry!
Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 Post autora tematu 04 Mar 2007 16:22   

hehe czyli myslimy podobnie xD a antene schowałeśw srodku obudowy??

EDIT:

a pilot uzywasz ten od samochodziku czy jakos go przerabiałeś??
Powrót do góry

elektronik321
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 04 Mar 2007 16:39   

zdalne właczanie pc mozna tez zrealizowac komórką . ustawic tak aby dawała sygnał na tylko jeden wybrany nr telefonu , sklepać przekaźniczek podłaczony przez tranzystor do tego głośniczka w kom. puscic sygnałka na komórke , przekaźnik zwiera na chwile styki i załacza przycisk power. proste. ograniczeniem jest czas działania karty sim do czasu kiedy nie zostanie na amen zablokowana przez operatora z powodu wygaśniecia działania. układ działał w kompie sprawnie, majac zewnetrzne ip mozna w ten sposób odpalic kompa i miec nad nim zdalną administracje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2007 16:39   

Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 04 Mar 2007 17:43   

Ciekawy pomysł z telefonem... ale mi wystarcza radiowy:)

Antenę dałem zewnętrzna od boom box-a, łapie ona dość dobrze i nie wygląda źle:)

Moim głównym założeniem było pozybycie się guzików, ale po zrobieniu okazało się że zasięg może pozwolić na prowadzenie niezłej imprezy, bez wynoszenia komputera:) Mam w planach podłączenie się pod przyciski w myszce (mam 5 przyciskową), tym sposobem będzie możliwa zmiana piosenek, oraz wiele innych przydatnych bajerów.
Powrót do góry

elektronik321
Poziom 18
Poziom 18

Post#14 04 Mar 2007 18:40   

włączanie przez telefon jest dobre na duze odległosci i jak wspomniałem , jesli ktos posiada bezposredni dostep do kompa (zewnętrzne ip) i ma postawiony jakis serwer ftp czy strone www.jakis czas uzywałem tej kombinacji do włączania komputera na którym stał serwer FTP/ po pracy wyłaczałem kompa i po kłopocie
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#15 04 Mar 2007 19:50   

Co do pilota, to kożystam z tego od samochodzika.. Zapewne coś w nim zmienie.. może diodę bo jest czerw.;)
Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#16 Post autora tematu 04 Mar 2007 23:05   

spoko czekamy na fotki jak to zrobiles (pilocik terz pokaz jak bedziesz mogl)

niewiem jesze jak sie zabrac zato bo nie jestem pewien czy nie bede sprubowac wykombinowacz czegos na podczerwieni albo bt
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#17 05 Mar 2007 16:34   

Hmm, ja polecam opcję radiową - największy zasięg:) Ale może uda sie koledze zrobić coś lepszego:)

Trzymam kciuki oraz służę pomocą.. fotkę mogę umieścić na razie tylko taką - wszystko działa ale bez obudowy oraz skręcone "na odwal się" - prowizorka.

Projekt wymaga polutowania wszystkiego, poskręcania i wrzucenia w jedną obudowę.

P.S. Wygląd obudowy pozostawię narazie tajemnicą.

Załączniki:
Powrót do góry

Blitzkrieg
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Łódź

Post#18 05 Mar 2007 17:29   

Dn'tSLn napisał:
Mam w planach podłączenie się pod przyciski w myszce (mam 5 przyciskową), tym sposobem będzie możliwa zmiana piosenek, oraz wiele innych przydatnych bajerów.

A nie prosciej pod klawiature?? W niektorych odtwarzaczach sa funkcje przelaczania utworow klawiszami- mozna pod numeryczna ustawic.

A tak BTW: zaden dzieciak bawiacy sie samochodzikiem jeszcze wam kompa nie wlaczyl :D, ja bym postawil na bt.
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#19 05 Mar 2007 18:17   

Hmm, z myszką będzie prościej w moim przypadku.. ale nad klawiszami również pomyśle. Jest może ktoś, kto tego dokonał?
Powrót do góry

Muc13k
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 Post autora tematu 06 Mar 2007 00:39   

Blitzkrieg napisał:

A tak BTW: zaden dzieciak bawiacy sie samochodzikiem jeszcze komputera nie wlaczyl :D, ja bym postawil na bt.

niebardzo cie rozumiem co ze sie nieda?? to oblookaj co kolega wyzej wymodował:P
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 08 Mar 2007 00:50   

No i udało mi się zdobyć troszeczkę czasu na nakręcenie filmu...

Wszystkie "flaki" na wierzchu, a kabelki jeszcze nie polutowane...

Film pokazuje cały sens działania tego układu - sterowanie diodami (w przyszłości będą inne), oraz sterowanie włącznika komputera i wieży HI-FI (na razie nie podłączona).

Pozdrawiam, jak znajdę trochę czasu to podłączę wieżę i wszystko ładnie spakuję:)

http://www.youtube.com/watch?v=WmuIE3w71ig

P.S. Wiem że niegrzecznie jest pokazywać palcem;)
Powrót do góry

Blitzkrieg
Poziom 7
Poziom 7

Post#22 08 Mar 2007 21:03   

Fajnie, ladnie wyszlo, wiem ze sie czepiam, ale ja bym znalazl jakiegos mniejszego pilocika :d
PS. ladna szybke kolega wycial :D
Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 09 Mar 2007 16:39   

heh, pleksi jest jeszcze w folii a krawędzie blachy wymagają nadal wygładzenia. Komputer będzie malowany, a z braku czasu zrobiłem wszystko na "odwal się":)
Powrót do góry

Blitzkrieg
Poziom 7
Poziom 7

Post#24 11 Mar 2007 17:55   

A ten samochodzik to zamierza kolega rozmontowac i wyjac z niego servo i odbiornik czy on juz tak zostanie :?:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2007 17:55   

Powrót do góry

DntSLn
Poziom 19
Poziom 19

Post#25 12 Mar 2007 16:35   

Na razie tak zostanie, na filmie widać że niezbędna jest przednia ośka do włączania komputera czy zestawu audio.

Obudowa jest już w połowie gotowa - mam pozaginaną blachę... teraz tylko wycięcie napisu i malowanie.

Podświetlenie będzie na 2 neonach led - takie jak z allegro, tylko że własnej roboty:)

Wielkość obudowy to 25x12x12cm

Postaram się dać jakiś filmik czy fotki pod koniec tego miesiąca.. ale nic nie obiecuje;)

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tuning PC -> Jak zrobić zdalne uruchamianie komputera PC?
Strona 1 z 1