Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wejście optyczne a SPDIF

tomekflak 04 Mar 2007 21:23
  • #1 04 Mar 2007 21:23
    tomekflak
    Poziom 13  

Witam. Chcę zakupić amplituner który nastepnie chce podłączyć do tunera nbox recorder. Amplituner posiada wejście optyczne i dwa wejścia coaxial. Tuner nbox posiada wyjście SPDIF. Czy obydwa urządzenia będą ze sobą współpracować ? Chodzi mi dokładnie o apmplituner KODA AV-500:
    http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=Koda%20AV-500%205.1&towID=107&katID=56
    Chodzi mi przedewszystkim o to czy jest różnica między tymi dwoma gniazdami. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 04 Mar 2007 21:42
    michas
    Poziom 23  

spdif -elektryczne wyjscie/wejscie cyfrowe to jest to samo co coaxial. Tosllink (toshiba link) to standart wejscia/wyjscia optycznego czasami nazywanego optical.
    jesli tuner sat ma wyjscie cyfrowe elektryczne SPDIF to spokojnie mozesz połączyć do wejscia ampli coaxial bo to ten sam standard i bedzie współpracować. Notabene do drugiego wejscia coaxialnego mozesz podłączyc wyjscie z cyfrowe z karty dzwiekowej z kompa i tez bedzie chodzić.
    wejscia optyczne podłączasz swiatłowodem optical toslink i tu chyba nie ma niejasnosci
    Pozdrawiam Michał

• Pomocny post
    #3 05 Mar 2007 20:17
    irek2
    Poziom 40  

SPDIF Sony Philips digital InterFace
    wystepuje w dwoch zlaczach:
    coaxial- koncentryczne 75ohm
    optical-optyczne (zwiatlowod)

Urzadzenia beda dzialac a amplituner dodatkowo powinien wyswietlic jaki sygnal dostaje z tunera i bedzie to stereo albo wielokanalowy z zaznaczeniem ilosci kanalow. To juz bedzie zalezalo od tego co nadaje nadawca i pewnie ustawien tunera. Lepsze programy nadaja sygnal wielokanalowy i wtedy powinien pojawic sie napis Dolby digital i ilosc kanalow.

• #4 05 Mar 2007 21:39
    michas
    Poziom 23  

Teraz tak z ciekawosci zapytam czy SPDIF (sony philips) w wersji optycznej bedzie współpracować z toslinkiem (toshiba) ?? Bo przyznam sie szczerze ,ze SPDIF optycznego nie widziałem czy to te same złącza optyczne??Te same swiatłowody sie stosuje?.

Pozdrawiam Michał.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty