Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście optyczne a SPDIF

tomekflak 04 Mar 2007 21:23 4019 3
  • #1 04 Mar 2007 21:23
    tomekflak
    Poziom 13  

Witam. Chcę zakupić amplituner który nastepnie chce podłączyć do tunera nbox recorder. Amplituner posiada wejście optyczne i dwa wejścia coaxial. Tuner nbox posiada wyjście SPDIF. Czy obydwa urządzenia będą ze sobą współpracować ? Chodzi mi dokładnie o apmplituner KODA AV-500:
    http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=Koda%20AV-500%205.1&towID=107&katID=56
    Chodzi mi przedewszystkim o to czy jest różnica między tymi dwoma gniazdami. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 04 Mar 2007 21:42
    michas
    Poziom 23  

spdif -elektryczne wyjscie/wejscie cyfrowe to jest to samo co coaxial. Tosllink (toshiba link) to standart wejscia/wyjscia optycznego czasami nazywanego optical.
    jesli tuner sat ma wyjscie cyfrowe elektryczne SPDIF to spokojnie mozesz połączyć do wejscia ampli coaxial bo to ten sam standard i bedzie współpracować. Notabene do drugiego wejscia coaxialnego mozesz podłączyc wyjscie z cyfrowe z karty dzwiekowej z kompa i tez bedzie chodzić.
    wejscia optyczne podłączasz swiatłowodem optical toslink i tu chyba nie ma niejasnosci
    Pozdrawiam Michał

• Pomocny post
    #3 05 Mar 2007 20:17
    irek2
    Poziom 40  

SPDIF Sony Philips digital InterFace
    wystepuje w dwoch zlaczach:
    coaxial- koncentryczne 75ohm
    optical-optyczne (zwiatlowod)

Urzadzenia beda dzialac a amplituner dodatkowo powinien wyswietlic jaki sygnal dostaje z tunera i bedzie to stereo albo wielokanalowy z zaznaczeniem ilosci kanalow. To juz bedzie zalezalo od tego co nadaje nadawca i pewnie ustawien tunera. Lepsze programy nadaja sygnal wielokanalowy i wtedy powinien pojawic sie napis Dolby digital i ilosc kanalow.

• #4 05 Mar 2007 21:39
    michas
    Poziom 23  

Teraz tak z ciekawosci zapytam czy SPDIF (sony philips) w wersji optycznej bedzie współpracować z toslinkiem (toshiba) ?? Bo przyznam sie szczerze ,ze SPDIF optycznego nie widziałem czy to te same złącza optyczne??Te same swiatłowody sie stosuje?.

Pozdrawiam Michał.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME