Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2004?

mk04 06 Lut 2002 22:24 198490 338
  • #1 06 Lut 2002 22:24
    mk04
    Poziom 10  

Chce kupi Panasonica albo Sony 29' 4:3. Zastanawialem sie nad modelem Panasonic AB50 ale nie wiem czy warty jest takiej ceny(7000!!),ewentualnie AK40, AL10 lub AS10. A Sony FQ75 i FX66. Jesli ktos ma ktorys z tych modeli to prosze o opinie. Aha, zauwazylem w sklepach ze wszystkie Panasoniki maja problemy z geometria.

• Ups
  • #2 07 Lut 2002 08:46
    3376
    Usunięty  
  • #3 07 Lut 2002 11:42
    Usunięty
  • Ups
  • #4 08 Lut 2002 01:09
    Usunięty
  • #5 08 Lut 2002 19:13
    c+kozy
    Poziom 14  

Popieram THOMSONA
    sprzedałem tego kilka sztuk
    bez awaryjnie.
    Ponadto dobry TV za dobrą cenę.
    Co do SONY ? to są wadliwe nie radzę.
    Popieram twierdzenie że SONY to już nie to SONY co kiedyś.
    PANASONICA nieznam nie handluję.

• #6 11 Lut 2002 21:10
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie wina telewizorów. Zależy gdzie są montowane.
    A kineskopy SONY, racja coś się zmieniło.

• #7 12 Lut 2002 08:37
    fachman

Trochę inaczej postawię temat: czego nie kupować?
    1. wszelkich wynalazków w 'bardzo dobrej cenie'
    2. z wyprzedaży
    3. nowych modeli, które dopiero wchodzą na rynek

• #8 15 Lut 2002 23:23
    Usunięty
  • #9 16 Lut 2002 15:25
    telrad
    Poziom 21  

Z moich doświadczeń serwisowych polecam tylko TV SANYO są to TV bardzo żadko spotykane w serwisach.

• #10 18 Lut 2002 10:55
    mk04
    Poziom 10  

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! W koncu kupilem Panasonica 29AS10. Zastanawialem sie nad Sony FX66 ale Panasonic ma cyfrowe 100Hz, filtr grzebieniowy i obraz o wiele stabilniejszy od Sony. I o wiele lepsza geometrie. Pozatym zaplacilem 3250 a Sony kosztuje 4200. Szkoda tylko ,ze brak PIPa. Ale ogolnie jestem zadowolony.

• #11 27 Lut 2002 20:42
    astur
    Poziom 10  

ja odradzam panasonica sam sie w niego wkopałem TX_29AL10P moze juz opisałem problemy w poście "problemy z obrazem"
    co do LG to 100HZ robi obraz w widoczne poziome paski (takie ma dziwne skanowanie)nie umywa sie moim zdaniem do innych ale jak ktoś lubi gadżety to prosze bardzo.
    krzysiek

• #12 02 Mar 2002 12:03
    marekf
    Poziom 10  

LG to sobie zdecydwanie podaruj- funkcje dodatkowe t otak naprawde nieprzydatne dodatki ktore nie najlepiej pracuja

• Ups
  • #13 02 Mar 2002 13:57
    rubens

Jesli chodzi o tv polecam nie "jaki telewizor"tylko do czego ma sluzyc np:
    1.jak do kina domowego to kinol 16:9
    nie ma co wybierać modelu z zaawansowanym systemem dzwięku -szkoda pieniędzy (bedziemy uzywac wzmacniacz i kolumny)warto aby telewizor mial filtry cyfrowe ,duzo wyjs A-V
    i byl z nowszej generacji
    2.jak do "normalnego oglądania" to wtedy bajery z dzwiękiem sie przydadza,najlepiej pojsc do sklepu typu MEDIA MARKT ,EURO itp. porozmawiać ze sprzedawcami,-poogladac obraz jaki generuja interesujące nas modele(wazne aby samemu ustawic sobie podstawowe parametry typu -jasność ,kontrast itp.kazdy ma inne preferencje -telewizory na wystawach często sa niewyregulowane)co do firmy i awaryjnosci to loteria...model slabej firmy moze dzialac bezawaryjnie a superfirmy moze sie sypac
    z innej beczki ja przed zakupem swojego TV zadalem sobie pytania
    1.do czego ma służyc tv?
    2.ile max. mogę na niego wydać?
    3.rajd po internecie-co nowego w TV i firmach
    4.czy lepiej kupić w POLSCE "slabszy" model czy sciagnac z NIEMIEC lepszy model za ta sama kase?
    ostatecznie sciagnalem go z niemiec (jako ciekawostke podam iz SONY KV-32(dalej nie pamiętam) w polsce kosztowal 9999pln a z niemiec mozna go bylo sciagnac za 6000pln!!!!!!)

• #14 03 Mar 2002 11:48
    packetm
    Poziom 18  

Byle nie PHILIPS bardzo awaryjne (trafopowielacze,zasilacze)kłopotliwe i drogie w naprawie.

• #15 12 Sty 2003 12:00
    kivak
    Poziom 10  

No cóż, Aiwa to praktycznie (z tego co się orientuję) już Sony. Mam mini wieżę Aiwy NSX R-81 i nie narzekam (powiem więcej że jestem bardzo z niej zadowolony). Jednak jeśli chodzi o telewizory to nie wiem czy w Polsce są sprzedawane ponieważ na ich stronie krajowej po telewizorach ani śladu?

• #16 12 Sty 2003 12:45
    obet
    Poziom 18  

ja ze swej strony napewno odradziłbym wyroby PHILIPSA szczególnie te z napisem z tyłu -made in poland-sam kupiłem to badziewie (((nowe w sklepie))) odrazu okazało sie że był zozregulowany w trybie servisowym ,porozciągany we wszystkie strony obraz ( cewki na kinolu źle przymocowane (przekręcony obraz)(podobno ratuje tylko wymiana kineskopu)głośniki tak luźno zamocowane trzeszczą---a ogulnie tv wypas stereo dwa euro trzecie s video na przedzieitd.... strzeżcie sie przed zakupem tego gó...a

pozdrawiam

• #17 12 Sty 2003 22:26
    Richi
    Poziom 39  

Moim zdaniem Aiwa i Samsung nie sa zle a i Grundiga mozna polecic, nie polecalbym jednak Philipsa chociazby dla tego ze slabe kinole. Co do wyboru hmmm wolalbym nie za drogi i bez zbednych bajerow, im wiecej tego w Tv-ku tym czesciej sie cos psuje i wiecej kosztuje i przy naprawie i przy zakupie. Tani telewizor bym kupil i jak naprawa za droga to w smieci i nowy. A tak drogi to szkoda wyzucic i placi sie za naprawe kupe PZL. Natomiast kazdy robi jak chce, a co do wyboru to wszystko zalezy jak sie trafi, mozna miec byle badziewie i chodzi latami, mozna tez miec super firme i czaly czas wyzucac pieniadze w naprawy. :lol: :wink:

• #18 13 Sty 2003 15:43
    misiek27
    Poziom 15  

A Ja mysle że nie ma to wiekszego znaczenia jaka marka. Jesli sie kupuje sprzet np tv to zwracał bym uwage na sprzet przede wszystkim markowy. Nie zadne" no name" a sprzet z którym wrazie czego mozna udac sie do serwisu którego nie trzeba szukac w drugim koncu polski.Drugi wniosek który mi sie nasówa to gwarancja czyli min 2lata.
    Wiadomo kazdy z nas ma jakies swoje doswiadczenia odnosnie sprzetu rtv, jesli kos kupił kiedys jakas marke i doswiadczył problemów to sie szybko do danej firmy zniecheca , taka jest natura klienta .Ale jesli cos ma sie zepsuc to teoretycznie czy to bedzie jakis no name czy najdroższy sony to i tak sie zepsuje ,nie ma na to reguły. Przegladajac bazy serwisowe łatwo zauważyc że sa tam firmy zaczynajace sie na litery od A do Z . Powinno to cos tłumaczyc. Wiele złych opini można przeczytac wytm poscie o firmie philips . Ja ze swojego doswiadczenia powiem odwrotnie dobry sprzet który osobiscie przez wiele lat mnie nie zawiódł.

pozdrowienia dla wszystkich

• #19 16 Sty 2003 22:58
    czubomar
    Poziom 11  

Oprócz Samsunga polecam LG , myślę że powinieneś zwrócić uwagę na tor foni powinien być "cały" stereo a nie tylko m.cz. obecnie TVP i np. Polsat nadają w NICAMie.

• #20 17 Sty 2003 03:42
    Usunięty
  • #21 23 Sty 2003 14:42
    oldboy

Właśnie miałem na uwadze małą awaryjność. Nawet na tym forum JVC rzadko gości, a poza tym mam dobre rozpoznanie serwisowe. To jest firma która w cieniu takich potęg jak SONY, PANASONIC czy PHILIPS dba o jakość swojego sprzętu.

• #22 11 Lut 2003 23:07
    turkinz
    Poziom 11  

Najlepiej poczekać, aż wejdą telewizory z dużymi ekranami LCD. To dopiero będzie odlot. Będziemy kupować supercienkie telewizory do powieszenia na ścianie o przekątnej ekrany 100 cali.

A jeśli nie możemy czekać to najlepiej kupić telewizor:
    1. z min. 2 letnią gwarancją
    2. renomowanej firmy
    3. włączyć w sklepie i sprawdzić geometrię
    4. 100Hz stabilny i czyty obraz
    5. 16:9, bo każdy film już jest praktycznie w tym formacie
    6. z wygodnym, lekkim pilotem
    7. min. 2 gniazda EURO
    8. STEREO

Pozdrawiam.

• #23 04 Mar 2003 13:07
    ar_j
    Poziom 12  

Pozwolilbym sobie delikatnie sie nie zgodzic z opinia na temat slabych kineskopow Philipsa.
    Mam telewizor z wlasnie takim kineskopem. Przez 7 lat dzialal bardzo czesto, niekiedy 24h, obraz jest wciaz bardzo dobry.

Pozdrawiam.

• #24 04 Mar 2003 13:44
    michal_no
    Poziom 13  

A czy ktoś miał może do czynienia z marką Belstar (podobno montowane w Polsce z części Philipsa) czy Telestar?

• #25 11 Mar 2003 18:43
    obet
    Poziom 18  

co do :arrow: philipsa to ja np kupiłem ze źle wklejonymi cewkami na kinola a co za tym idzie obraz jest przekrzywiony tv jest na gwarancji ale panowie servisanci stwierdzili że odchyłka mieści sie w normie- :? a to jest 1cm zkrzywienia a nie wspomne jak był rozregulowany w trybie servisowym porozciągany itd po to aby ukryć jak mniemam wadę z przekrzywieniem-z tego więc powodu stanowczo odradzam filipa :idea: słyszałem że panasonic w 21`jest ok

• #26 05 Lis 2003 18:13
    lukib1
    Poziom 16  

Jesli chodzi o to czy 50 Hz czy 100Hz, to zdecydowanie 100 Hz, mniej meczysz wzrok, poza tym to niedlugo bedzie prawie standard.
    Zalezy co oczekujesz po takim TV, uwazam ze dobrym
    wyposazeniem jest PIP lub MultiPIP pod warunkiem posiadania przez odbiornik 2 tunerow.
    Namierzam sie na taki model LG 29", dokladnego symbolu teraz nie przytocze, ostatnio widzialem go cos ok. 2700 zl.
    Jesli chodzi o te 2 marki ostatnio przytoczone to zdecydowanie THOMSON.
    Dobrze wziac jeszcze pod uwage JWC i SAMSUNG.

Pozdrawiam
    Andrzej

• #27 05 Lis 2003 19:18
    CKsrv
    Poziom 32  

Odradzam koreanczyki wszelkie (choc i tak to klepia na wegrzech).
    Tzw sony, panasonic'i to tylko nazwa bo to zupelnie inna jakosc niz te co pamietamy z czasow powexu czy baltony to wyroby hiszpanskie tez niewiele warte
    Bardzo przydaja sie co najmniej 2 euro, w jednym zeby mozna bylo wejsc po compisite, rgb a w drugim zeby dzialalo comp wej/wyj.
    Przydaja sie (czesto) wyj na zewnetrzny wzmacniacz audio i wejcie SVHS.
    Fajnie miec osobny selektor zrodla wyjscia słuchawkowego z niezalezna reg głosnosci - oczywiscie bez odciecia glosnikow.
    Jesli posiadamy kino (lub bedziemy) kwestia jakosci audio jest do pominiecia.
    Trzeba uczciwie przyznac ze zdecydowana wiekszosc jest budowana na philipsie - logo to da sie nawet zauwazyc wewnątrz samsunga.

• #28 14 Lis 2003 10:57
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jestem w posiadaniu niestety zwykłego Samsunga , ale gdybym miał wybierać to pozostałbym przy tej marce . Wybrałbym tylko model bogatszy w opcje , czyli z S-VHS i 100Hz , oczywiście na tym nowym kineskopie . Dżwięk w nim to bajka ( 2x20W ) . Stereo to stereo . Obraz jest taki , że tylko kineskopy LG Flatron mu dorównują . Mam go od czterech lat i nic w odbiorze się nie zmieniło , a jest to zwykłe pudło Samsunga . Pokażcie mi telewizor , który ma tak żywe kolory jak Samsung . Ja naprawdę jestem z niego zadowolony , gdyby jeszcze tylko tych kilka dodatków , o których pisałem wcześniej , to nie byłoby na niego bata . To oczywiście moje subiektywne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać , ale ja go nieprędko zmienię . Panasonic jest według mnie blady ( kiepski dżwięk i obraz ) i nie zmieni tego nawet 100Hz . Co do Thomsona to jaki nie byłby to model , już nie tylko dlatego , że nie kupię nic francuskiego , obojętne czy to telewizor , czy samochód , to jest to poprostu bubel , porównywalny cenowo i jakościowo z Philipsem . A i tak wybór należy do kupującego i jego odczucia , mogą być zgoła inne od naszych własnych , czyli i tak postąpią jak zechcą .
    Pozdrawiam .

• #29 18 Lis 2003 14:42
    kixx
    Poziom 10  

Pytanko.
    Czy ktoś sie zetknął z telewizorami Toshiba.Marka dosyć rzadko spotkana w Polsce,ale -z tego co czytałem- w Japonii ciesząca się dużą renomą.

• #30 19 Lis 2003 03:59
    CKsrv
    Poziom 32  

Znam kilkunastoletnia (jedyna jaka znam) Toshibe (z surroundem) - bezawaryjna, OK.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme