Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda, włożenie 2 końcówek kabla, co się stanie?

IskraII 08 Mar 2007 19:42 1884 8
  • #1 08 Mar 2007 19:42
    IskraII
    Poziom 9  

Witam mam banalne pytanie ale czy jak włoże 2 końcówki kabla ( 12V ) to coś się stanie? Chodzi mi o zwarcie w sieci.

• #2 08 Mar 2007 19:51
    DonRomano
    Poziom 33  

Gdzie włożysz, do wody?
    Jakiej wody, destylowanej, "kranówki" czy może zasolonej?

• #3 08 Mar 2007 19:58
    IskraII
    Poziom 9  

Chodzi mi o zwykłą wode z kranu lub z jeziora!!!

• #4 08 Mar 2007 20:12
    wiewiórka
    Poziom 15  

Nic się nie stanie.
    Przy wyższym napięciu woda mogłaby się zagrzewać aż do wrzenia. Można przy tym ulec porażeniu - ostrożnie!

A tak wogóle to odradzam takie eksperymenty.

• #5 08 Mar 2007 20:19
    IskraII
    Poziom 9  

To znaczy że jak włoże do wody wentylatorek od komputera to powinien się krecić! chyba że się myle :(

• #6 08 Mar 2007 20:59
    robball
    Poziom 21  

Będzie się kręcić, kiedyś sprawdzałem na wentylatorze 40x40. Osobną kwestią jest natomiast trwałość takiego rozwiązania ( woda + prąd = momentalna korozja wszystkiego w środku, nie tylko żelaza rdzenia) i sens.

• #7 09 Mar 2007 15:01
    Dora4
    Poziom 13  

Nie jażę o co chodziło z tym postem, ale dla zabawy powiem iż mój synek ma nocnik do którego zrobi siusiu do zaczyna grać pozytywka. Bardzooo się cieszy.

Ogólnie rzecz biorąc woda i większość cieczy przewodzi prąd. Często wykorzystują to np. kłusownicy na jeziorach i ryby same wypływają na powierzchnię.

Napisz do czego ci to potrzebne :rofl:

• #8 14 Mar 2007 15:30
    kaczy99
    Poziom 22  

jak podepniesz pod wodę prąd to zacznie się proces elektrolizy, czyli rozpadu wody na tlen i wodór ( z tego co pamiętam to chyba w proporcjach mieszaniny piorunującej ) ale wydajność tego procesu nie jest za duża, przy podłączeniu jakiegoś silniczka pod wodą znikoma, kiedyś zrobiłem takie doświadczenie, słoik, w nim woda, i 2 elektrody z folii aluminiowej wielkości przedniej ścianki pudełka po kasecie magnetofonowej, przedzielone kartką papieru, zanurzone i podłączone do zasilacza 12V zaczęły wytwarzać gaz, parę bąbelków, bardzo malutko, dopiero po wymieszaniu wody z solą proces szedł w wiele szybszym tempie, jednak przy takim zestawieniu elektrody wytrawiło po kilku minutach, im mniejszy opór wody, większa powierzchnia elektrod, mniejsza odległość między nimi tym proces szybciej przebiega, jeżeli to jakiś silniczek to za wiele gazu sie nie wytworzy, ostatnio zrobiłem sobie taką turbinkę wodną, jeszcze nie testowaną, silnik od drukarki HP, butelka 1,5L, śmigło od wiatraczka do kompa 80mm, jeżeli włożysz do wody wentylatorek do kompa to będzie się kręcić ale bardzo wolno, sam testowałem, potrzeba więcej mocy żeby pokonać opór wody

• #9 21 Gru 2016 22:37
    teko-2008
    Poziom 11  

Wszystko zależy od wielkości napięcia i prądu .

Link

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme