Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kolumny na g這snikach TONSIL

gucio. 10 Mar 2007 22:50 14165 60
  • Kolumny na g這snikach TONSIL

witam

Chcia豚ym przedstawic moja nowa konstrukcje.
    Kolumny zbudowa貫m na g這snikach TONSIL:

Niskotonowy GDN 30/100/11 8Ω

字edniotonowy GDN 16/30 8Ω

Wysokotonowy GDWT 9/80 8Ω

Kolumny zosta造 wykonane z MDF'u 18mm
    przednia 軼ianka podw鎩na (36mm)
    ca這sc poskr璚ana wkr皻ami 45mm i 豉czona na klej VIKOL
    wszystko szpachlowane , docierane , malowane farba olejna
    (4warstwy) i nakoniec 2 warstwy lakieru domalux
    G這sniki mocowane sa na raczki i 鈔uby M5

Wys. 110cm
    Szer. 40cm
    G. 33,5cm

G這郾ik niskotonowy pracuje w obudowie 66L strojona na 37hz
    BR ma 鈔ednice 10cm i d逝gosc 21cm

ZWROTNICA jest zaczerpnieta z kolumn ALTUS 300 tylko 瞠 wykonana
    jest na cewkach i kondensatorach JATZEN AUDIO

KOSZTA:

GDN 30/100/11 2szt. 400z
    GDN 16/30 2szt. +ramki 70z
    GDWT 9/80 2szt. 90z
    ZWROTNICE 120z
    TERMINALE 20z
    Kable - 10z
    P造ty - mia貫m
    Farba, lakier papier itp 0z
    鈔uby, raczki, itp 30z
    INNE(klej, wyzynarka, ....:) 100z

RAZEM: ok. 840z

Kolumny graja przepieknie Bassu niebrakuje 字ednie tez nie a Wysokich troszke zaduzo:D
    Kolumny graja na wzmacniaczu HEXFET 400wat 4R sa podpi皻e pod jeden kana r闚nolegle

kilka fotek:

Fajne!
  • #2 10 Mar 2007 23:06
    bbartasswlkp
    Poziom 31  

konstrukcja na dobrych g這snikach cala軼 dobrze wykonana zar闚no litra瞠 jak i ca豉 skrzynia, tylko niepodobaj mi sie te obramowania wok馧 g這snik闚 .
    w sumie 5/6

• #3 10 Mar 2007 23:08
    kremat0r
    Poziom 20  

Wszystko raczej oki , ale ten GDWT to tu nie pasuj zdecydowanie.

Obramowanie przypominaj mi stare kolumny z 70lat ;)

• #4 11 Mar 2007 00:17
    chaka
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

Na tej fotce niewiele widac.. Za ta cene mogles miec lepsze przetworniki, 800zl za brzmienie zblizone do altusow... no comment.

• #5 11 Mar 2007 08:54
    gucio.
    Poziom 22  

juz poprawi貫m fotki juz sa wklejone.

Dodano po 16 [minuty]:

chaka tu niechodzi o to zeby sie degustowac HI-ENDOWYM dzwi瘯iem tylko zeby kolumny mia造 pot瞛ne brzmienie i 瞠by niepotrzeba by這 suba

• #6 11 Mar 2007 08:56
    Gibon007er
    Poziom 22  

co to za ko鎍闚a stoi ? (4 foto)

i jak ze zrobieniem obudowy posz這 do niej ?

Dodano po 1 [minuty]:

bo za bardzo nie wiem jak mocowa ca這嗆 do radiator闚 po bokach :(

• #7 11 Mar 2007 09:13
    gucio.
    Poziom 22  

sa mmocowane za pomoc kontownika aluminiowego 2cm x 2cm i skr璚ane 鈔ubammi imbusowymi M5

• #8 11 Mar 2007 11:35
    ReaperX
    Poziom 12  

Jak dla mnie to git, ale te obramowania... Wola豚ym co takiego jak w altusach, ale to kwestia gustu :P

5/6

• #9 11 Mar 2007 11:43
    maxrider
    Poziom 20  

Kolumienki og鏊nie bardzo fajne du穎 si z Guciem o nie powyk逝ca貫m jak maj by zrobione itd;]
    wi璚 tak w sumie kolorek wyszed spoko przetwornik wporzo tylko t Tub zmieni豚ym na kopu趾e je郵i tonsila to GTC albo jakiego Seasa a tak to r闚nie nie podobaj mi si ramki na g這郾ikach!!
    pozatym zwrotnica super i og鏊na ocena rysuje mi si 5/6!!
    Pozdro Gucio:P

• #10 11 Mar 2007 11:44
    m-Q
    Poziom 15  

Troch kicha, 瞠 zamiast GDNa nie da貫 GDMa (jakiej 17-tki) - na pewno zagra這by czy軼iej i pe軟iej 鈔ednic.

• #11 11 Mar 2007 11:46
    gucio.
    Poziom 22  

witam

juz mam GDM 16/80 tylko mam jedna sztuke narazie i poszukuje dr鏬iej niema ktos nasprzedasz??

• #12 11 Mar 2007 12:35
    PZ IX
    Poziom 32  

Witam
    Wykonanie bardzo staranne, a zarazem proste. 6/6
    Lecz przetworniki nie s zbyt dobrze dobrane. :( GDWT 9/80 za tyle kasy? Mog貫 troszk do這篡 i kupi 9/80/5F. A GDN 16 na 鈔ednich to te niezbyt dobry pomys. 4-/6

• #13 11 Mar 2007 12:56
    arek10_1986
    Poziom 22  

Witam !
    Pierwsz opisz co bym zmieni i co mi sie nie podoba :

Obram闚ki bym doda do wysokotn闚ek jeszcze (Wog鏊e bym zmieni takie jak s w Altusach ) Wstawi bym 字ednie GDM Tonsila 18/80 , Wymienil bym na GDWT 9/100/FP Gra du穎 lepiej od tych plastik闚 , co masz w tej chwili Koszt kolumn wyszed wysoki za t cene mo積a dosta Oryginalne Altusy 300 ! I napewno zagraj lepiej dok豉dniej i przedewszystkim Punktowo. Robione kolumny nie zagraj nigdy tak 豉dnie jak w Oryginale ka盥a samorubka jest do dup.. To jest moja opinia i prosz nie komentowa ! Najwa積iejsze 瞠by tobie sie podoba造 !!:)

Napewno Bardzo du穎 sie napracowa貫 przy nich i za to du篡 plus ! Je郵i ci odpowiada z nich dzwi瘯 to OK Ale koniecznie wstaw 字edniaki 18/80 napewno zagra jeszcze lepiej! :) Jestem ciekawy jak wysz這 Przesuni璚ie Fazowe GDN-a i jakie komory da貫 do GDM :/

Moja ocena to 6/10

Pozdrawiam

• #14 11 Mar 2007 13:27
    PZ IX
    Poziom 32  

arek10_1986 napisa:
    Robione kolumny nie zagraj nigdy tak 豉dnie jak w Oryginale ka盥a samorubka jest do dup..

8-O Nigdy w 篡ciu nie s造sza貫m takiej bzdury.
    Jeste pewien, 瞠 ka盥y sprz皻 DIY gra tragicznie? To podaj jakie konkretne przyk豉dy.

• #15 11 Mar 2007 13:28
    gucio.
    Poziom 22  

arek juz sie k逝cilismy o to czy DIY lepsze czy orgina造 :D i ja pozostane przy moim zdaniu ze DIY jest lepsze bo robi sie kolumny pod siebie ;d

• #16 11 Mar 2007 13:49
    arek10_1986
    Poziom 22  

PZ IX nie ka盥a ale przewa積ie :)

• #17 11 Mar 2007 14:22
    SzokalML
    Poziom 36  

Przewa積ie to za t sam cen co w fabryce mo積a zrobi lepsze kolumny i taki jest sens DIY.
    Nie op豉ca si robi kopii ultratanich (bo szkoda pracy), ani hi-endowych (bo trzeba mie du膨 wiedz).

co z tego 瞠 mo瞠 i by si uda這 kupi u篡wane altusy za t cen? tutaj kolega ma nowe. A i tak to g堯wnie z powodu bardzo wysokich cen tonsili...

• #18 11 Mar 2007 15:12
    gucio.
    Poziom 22  

arek ja sie z toba zgodzic niemoge ze DIY jest gorszy od orgina逝 !!
    jezeli tak uwazasz to podaj nam argumenty jakies a nie tylko napisa貫s ze tak myslisz napisz dlaczego??

P.S w DIY nikt ci niestoi nad g這wa i tnie ci koszta

przyk豉d ALTUS 300 軼ianki 10mm a w moim diy jest 18mm i 36mm (prz鏚) z MDF'u a ni ezwyk豉 wi鏎闚ka

• #19 11 Mar 2007 15:56
    arek10_1986
    Poziom 22  

Nie chce mi sie nikogo przekonywa oraz napisa貫m wy瞠j 瞠 Prosz o nie komentowanie tego mojego Posta ! Niestety Altus ma taki Urok 瞠 p造ta ma by taka jak jest w oryginale ! Nie b鎩 si Projektanci z Tonsila wiedz co robi i sci庵aj pomiary z kolumn jak by troszk gucio wiedzia to Grubszy materia m鏬 by zaszkodzi tak mi si wydaje ! MDF np. T逝mi Bas , Najlepiej prz鏚 i ty z drzewa Li軼iastego tylko poco ?? Co to da ? Je郵i ci nie pasuj Altusy nie czepiaj sie ich znajd mi kogo kto narzeka na Altusy 300 :) Nie wypowiadam si wi璚ej w tym po軼ie bo szkoda....

Zacytuje " przyk豉d ALTUS 300 軼ianki 10mm a w moim diy jest 18mm i 36mm (prz鏚) z MDF'u a ni ezwyk豉 wi鏎闚ka " Co ty za bzd鏎y wypisujesz Kolego ?

To widze 瞠 si znasz co ci tam kto powie to ty to powtarzasz Scianki tych kolumn to 1,7 cm wi璚 bez przesady 瞠 1 cm jest !!

Podam ci przyk豉d prosty : M鎩 kolega zbudowa kolumny na MDF ka盥a 軼iana ponad 3,5 cm grubo軼i skrzynie ci瘯磬ie i masywne , Obliczone i dobrze zestrojone i g闚... to gra Altusy lepiej Graj i na jako軼 i na Moc ! Wiec nie liczy si a tak bardzo grubo嗆 !!

Pozdrawiam

• #20 11 Mar 2007 16:20
    gucio.
    Poziom 22  

przepraszam pomyli貫m sie to w A200 jest chyba 10mm ale to i tak niezmienia faktu ze DIY jest wiele razy lepszy niz orgina

• #21 11 Mar 2007 16:32
    maxrider
    Poziom 20  

Chyba kolega Arek nie do ko鎍a si zna na sprz璚ie audio!!
    I ju da這 si to odczu po rozmowie na GG z nim!!
    pow mi w takim razie dlaczego niekt鏎e firmy produkuj帷e kolumny robi wszystko r璚znie mo瞠 dlatego 瞠 jest dok豉dniej??
    pozatym 瞠 Gucio mo瞠 mie lekki problem z zestrojeniem zestawu to na pewno ma du穎 lepsz jako軼iowo zwrotnice ni w oryginalnych Altusach!!
    A po Tobie Arek wida 瞠 nigdy chyba sam nic nie zrobi貫 bo za przeproszeniem pie...... g逝poty!!
    Du穎 lepsze efekty mo積a uzyska samemu poniewa firmy dbaj o to by stosunek jako嗆 cena by jak najlepszy a ty w tej samej klasie cenowej mo瞠sz zdoby du穎 lepsze przetworniki i reszte materia堯w!!
    A co do tego kt鏎e kolumny s lepsze to najlepiej niech Gucio pokusi si o 軼i庵niecie charakterystyki ze swojego zestawo i b璠zie wszystko jasne!!

• #22 11 Mar 2007 17:11
    arek10_1986
    Poziom 22  

Oj maxrider i Gucio wiem 瞠 jeste w zmowie razem !! Akuratnie mnie to nie ochodzi co sobie my郵icie czy sie znam czy nie ! Mam to w nosie My郵cie sobie tak dalej,, Tak maxrider kolumny firmowe s lepsze dlaczego .? Bo Ka盥y szczeg馧 jest obliczony i dok豉dne s parametry np. Przesuni璚ie Fazowe Kolega Oblizy jakie ma by ? = Nie 瞠by zrobi dobre DIY naprawde trzeba mie du膨 wiedze i Do鈍iadczenie Gucio na Private k逝ci sie zemn 瞠 MDF nie t逝mi Basu ?Oczywiscie 瞠 t逝mi ! To jest jego ca豉 wiedza? dobra ust徙ie wam niech sie wypowie Tremolo ! A po rozmowie z tob Maxrider przez GG te zwywnioskowa貫m 瞠 nieznasz si ale niechce nikogo obra瘸 na forum publicznym... A w Akustyce siedz do嗆 d逝go i w Audio te ..

• #23 11 Mar 2007 17:18
    gucio.
    Poziom 22  

hehe dobre arek fakt znamy sie ale w zmowie niejestesmy

P.S gdzie ty wyczyta ze MDF t逝mi bass :)

• #24 11 Mar 2007 17:47
    50146
    Usuni皻y  
  • #25 11 Mar 2007 20:15
    maxrider
    Poziom 20  

Aha do Arka jeszcze jedno!!
    pow mi skoro MDF t逝mi bas to czemu wszyscy co startuj w dB Dragu preferuj skrzynie z MDF a nie z Wir闚ki mo瞠sz to wyt逝maczy!! bo tam na pierwszym miejscu jest bas to chyba MDF jednak nie t逝mi go co??

• #26 11 Mar 2007 20:35
    gucio.
    Poziom 22  

ludzie na tym koniec k逝tni nie o to chodzi ale kolega maxrider ma racje;)

wru熤y do kolumn a nie do g逝pot co lepsze

• #27 11 Mar 2007 20:42
    50146
    Usuni皻y  
  • #28 11 Mar 2007 20:56
    arek10_1986
    Poziom 22  

Zgadzam sie z barthezz Nic doda nic uj望 :) <lol2> haha ale si 鄉ia貫m :) A i Widzia貫m takie fajne Kamyczki moze do cementu dodasz:D ??:D

Pozdrawiam

• #29 11 Mar 2007 22:40
    coolle
    Poziom 12  

No zgadza sie 瞠 to trohe drogo bo np na allego mo積a dosta za 900z prawie nowe voyagery kt鏎e o niebo lepiej brzmi od altus闚 (mi uda這 si dorwa ca貫 kino domowe voyagera za 700z w idealnym stanie, jak n闚ki)... a co do tego m鏀ia豚ym pos逝cha mog by por闚nywalne z altusem albo nawet lepsze...

• #30 12 Mar 2007 22:17
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Witam,
    Odno郾ie kolumn, to ja bym Ci poradzi zmieni kolor "obramowania" na niskich tonach - chocia瘺y na taki sam, jak jest na 鈔ednich.
    Kolejny punkt - kolce.
    Ostatnie do czego si "czepiam" to kolor przed逝瞠nia Bas-refleksu. M鏬豚y go pomalowa na czarno.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
tme