Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Matrixa - foto

slavwek.ie 11 Mar 2007 13:23 12433 17
  • Witam.
    Może komuś się przyda
    Rozebrane drzwi, blacha jak na puszce od piwa, wnętrze wymyte z konserwacji, usunięta folia paroszczelna:
    wewnętrzna strona wyklejona matami (pojedyncza warstwa, wchodzi 4 maty 25x50)
    Basowy POTWÓR fabrycznie montowany w Daewoo:
    Pierścień z MDF-u przykręcony do drzwi, położona instalacja głośnikowa 2x2,5mm
    zewnętrzne poszycie zaklejone matami i taśmą dekarską, zamontowany midbas:
    tweetery wylądowały na słupku (na razie bez zabudowy):
    zasilanie z aku, przewód 16mm2, zamontowany bezpiecznik:
    montaż radia wymusił demontaż całej konsoli środkowej:
    wzmacniacz powędrował na oparcie tylnej kanapy:
    W razie jakiś pytań czy wątpliwości pisać privy
    pzdr

Fajne!
  • #2 11 Mar 2007 14:26
    crazy_88
    Poziom 42  

Bardzo elegancko do tego mój wzmacniacz:) jak to się razem komponuje?

• #3 11 Mar 2007 21:56
    hitek
    Poziom 16  

ładnie, profesjonalnie i fachowo... no i z gustem i guścikiem :D Gratuluję i pozdrawiam

• #4 12 Mar 2007 09:36
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Oczywiscie jak to na forum elektrody och i ach, a blędy sa i to dość powazne.
    First of all, przewód zasilający nie jest niczym zabezpieczony. Powinien być CO NAJMNIEJ w peszel wsadzony.

Po drugie MDF nie wygląda na zaimpregnowany wiec urosnie jak ciasto drożdzowe w przeciągu 1 semestru.

Po trzecie masa do wzmaka jest pociągnieta z budy ale od aku do budy juz nie ma poprawionej średnicy.

Po czwarte nie widze aby nad wooferkiem była jakaś osłona od wlewającego sie deszczu do drzwi ( a załoze sie ze w poprzednim plastiku była taka "żaluzja" .... tylko po co oni ją dali...)

I jak juz sie bawimy w ocenianie w skali... 1.5/10 za powazne zaniedbania.

• #6 12 Mar 2007 10:42
    władca rusi
    Poziom 15  

Czepiacie się;)
    To jest forum car audio elektrody i tak ta konstrukcja jak i dobór sprzętu to och i ach na tym forum

• #7 12 Mar 2007 10:58
    jareki007
    Poziom 17  

Wrzuć jeszcze fotkę po założeniu boczków, fabryczna maskownica zakrywa głośnik? Czy trzeba było coś przerabiać?

• #8 12 Mar 2007 11:57
    Norman36
    Poziom 14  

Zgadzam się z Passatem_EQ i chwała mu, bo zamiast zachwycać się podał konkretne uwagi przydatne zarówno autorowi tematu, jak i wszystkim innym.
    W praktyce slavek.ie mógłby rzeczywiście pomyśleć o tej kurtynie zabezpieczającej przed wodą (kurtyna między blachą wewnętrzną a opuszczoną szybą). Kiedy uszczelki trochę stwardnieją z biegiem czasu i zaczną puszczać wodę, głośnika nic nie uratuje.
    Mdf potrafi spuchnąć od paru kropli wody, choć przy tej grubości dystansu na parę lat wystarczy i bez impregnacji...
    Ze swojej strony dodam dwie rzeczy. Można było się pokusić o ukierunkowanie systansu tak jak fabryczny plastik, tzn żeby nie grał w nogi, a wyżej. Wszystko zależy od modelu samochodu i czasem jest to niepotrzebne, ale w 80% przypadków daje zauważalne efekty.
    Druga sprawa, to montaż wzmaka. Wzmak piękny, ale w ogóle się nie prezentuje, kiedy przykręcony jest do brzydkiej, podrapanej blachy.
    Najprostszym rozwiązaniem jest przykręcenie z tyłu oparcia cienkiej (10mm) płyty mdf, pomalowanej na czarno i obciągniętej ciemnym materiałem. Niedużo roboty i koszty małe, a efekt murowany!
    Jak dla mnie spokojnie 7/10! :)

• #9 12 Mar 2007 14:38
    vivaldi17
    Poziom 10  

Witam,

Jak to jest z tą wodą ja mam zamontowane taschki i jeszcze nie zrobiłem otworu przez blachę tylko tapicerkę bałem się że woda mi zaleje głośnik. Gdzie można kupić taka kurtyne i jak to wygląda przy montażu ?

• #10 12 Mar 2007 16:21
    Passat_EQ
    Poziom 22  

władca rusi napisał:
    Czepiacie się;)
    To jest forum car audio elektrody i tak ta konstrukcja jak i dobór sprzętu to och i ach na tym forum

W sumie masz racje. To jest forum elektrody i niech Car Audio pozostanie tutaj na dennym poziomie. A jak ktos chce sie czegos dowiedzieć niech sobie poczyta gdzie indziej...

• #11 12 Mar 2007 19:13
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam,
    Spieszę wyjaśnić wszelkie nieścisłości:
    1. osłona przeciw płynącej wodzie JEST, z tyłu za głośnikiem (nie widać jej na fotach a nie będę rozbierał drzwiżeby wam pokazać)jest zrobiona z kawałka maty wycietej w półksiężyc i wyprofilowanej w łuk.
    2. Ppierścień MDF jest fabrycznie zaimpregnowany(też może nie być widać na fotach)
    3.wzmacniacz jest przykręcony bo brzydkiej i podrapanej blachy, ponieważ w planach jest zabudowa bagażnika, a fundusze mojego inwestora nie pozwoliły na większe poczynania, więc nie było sensu oklejać lub malować jej..
    4. Rację przyznaję w sprawie masy...
    5. nie wystawiłem tego pod Waszą ocenę, tylko w celach informacyjnych, jak dodałem na wstępie "może komuś się przyda"
    >>jareki007 fabryczna maskownica wszystko przykrywa, jedyne co trzeba przerabiać, to ten daszek nad głośnikiem i jedno mocowanie kieszeni trzeba wyciąć, ale wszystko to jest od wewnątrz tapicerki i nic nie widać..
    pozdrawiam Wszystkich.

• #12 12 Mar 2007 19:21
    wow
    Poziom 27  

Passat_EQ napisał:

Po czwarte nie widze aby nad wooferkiem była jakaś osłona od wlewającego sie deszczu do drzwi ( a załoze sie ze w poprzednim plastiku była taka "żaluzja" .... tylko po co oni ją dali...)

Widzę słuszna uwaga możesz to jakoś rozwinać w tym tygodniu zamierzam wygluszyć drzwi w mojej pandzie i nie chciałbym zobić jakiegokolwiek błędu!

• #13 12 Mar 2007 19:23
    kivlov
    Poziom 26  

no bardzo ładnie mi sie podoba kurde bajecznie wręcz:)

• #14 12 Mar 2007 20:21
    maciekstlouis
    Poziom 11  

ja dzisiaj zfinalizowalem montarz podobnego zestawu u siebie w matizie..
    w prawdzie nie mam wzmacniacza , ale wszsytko gra jak nalezy..
    moje pytanie... czy musze robic nad magnesem glosnika jakis daszek, osłonke przed wodą???
    jak ktos ma jakis pomysl to prosze piszcie

Dodano po 1 [minuty]:

acha. ps. u mnie nawet po dobrym wyczyszczeniu blachy benzyna estrakcyjna maty app miekkie sie odklejają... :(

• #15 12 Mar 2007 20:47
    wyatt_pl
    Poziom 12  

A ja mam pytanko z inej beczki. Jak grają te głośniczki? Bo kupiłem te same ale jeszcze nie założyłem.

Dodano po 4 [minuty]:

A ja mam pytanko z inej beczki. Jak grają te głośniczki? Bo kupiłem te same ale jeszcze nie założyłem.

• #16 13 Mar 2007 07:29
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Ten zestaw Pb gra moim zdaniem bardzo dobrze (za te pieniądze), przy uszczelnieniu drzwi midbasy mają dobrą dynamikę, dają dość dobry poziom głośności bez zniekształceń, jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to do wysokich tonów. W tym zestawie (s-6C) zwrotnica jest badrzo uboga, więc korekcja częstotliwości jest jaka jest.. Po prostu wysokie tony są moim zdaniem zbyt agresywne i zbyt głośne do midbasów, to jest moje zdanie powtarzam, więc dla kogoś innego być może będą grały dobrze.

• #17 13 Mar 2007 11:07
    maciekstlouis
    Poziom 11  

Xelixy blue 62 na radyjku sony xplod 4#45w graja tak sobie, nie jestem zachwycony. po wygluszeniu drzwi graja troszke lepiej.
    nie wiem jaka jest przyczyna, elektryk mi wszystko podlaczal, co do tego nie mam zastrzezen. gra to powiedzial bym dziwnie. nie ma mocy, jak sie podglosni to dzwieki az bija w uszy , nie da sie sluchac, jak by kos chcial posluchac na terenie warszawy okkolice centrum i prawobrzeznej w-wa zapraszam na priv.

• #18 30 Cze 2007 10:51
    mukade
    Poziom 31  

"elektryk mi wszystko podlaczal" -> hehe, oto potencjalna przyczyna :P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME