Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój Modding. Chcę się pochwalić. Załączone obrazki.

milypl 07 Sty 2008 19:20 16277 107
  • #91 07 Sty 2008 19:20
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

To "coś" nazywa się Dremel. Co prawda jest to nazwa firmy - Dremel firmy "Dremel" jest najlepszy - ale znajdziesz też pewnie jakieś "shit" od Topex'a. Możesz także szukać tego pod nazwą "miniszlifierka". Do takiego "dremelka" trzeba dokupić tarcze do cięcia metalu i szlifowania - tym też dobrze robi się grawery na plexi. Ogólnie rzecz ujmując - jest to prawa ręka modder'a. Ostatnio na allegro widziałem dremle od Dremla (co prawda używane, ale 100% sprawne) za 70zł. Normalnie kosztują ok 150-250.
    Pozdrawiam
    Holcer

• #92 07 Sty 2008 21:03
    Rammstein1313
    Poziom 10  

Dn'tSLn-Chodzi mi tu o takie żarówki jak:
    http://www.dioda-led.pl/index.html

holcer-Nie znalazłem takiego dramela na allegro ale jak znajdę na pewno pokuszę się o jego zakup.

Tymczasem mam taki problemik.
    Normalnego neonka podpinam do sieciowego przetwornika, przesuwam na 12V jak to też powinno sie robić i normalnie sie nagrzewa tak że aż palą mnie w palce diody.
    Co jest nie tak??

• #93 07 Sty 2008 23:13
    holcer

To zależy od ilości i koloru diod - do jakiego napięcia możesz je podłączyć. Każda dioda ma swoje napięcie. Jeśli masz neon na 2 diodach połączonych w szereg, to sprawdź jakie napięcie potrzebuje taka jedna dioda - tego koloru i pomnóż przez 2 - wyjdzie Ci jakie max. napięcie możesz podać na neonek. Pamiętaj o zastosowaniu rezystorka przed diodą, bo ją spalisz. Na elektrodzie jest pełno tematów o tym - poszukaj czegoś a la "podłączanie diody pod molex" (złącze zasilacza komputerowego). Co do dremli z Allegro - aukcje nr. 294435128 i 293099168.
    Pozdrawiam
    Holcer

P.S.
    Jeśli chodzi o żarówki LED, to proszę bardzo:
    http://allegro.pl/search.php?string=%C5%BCar%C3%B3wka+led&category=3919
    DLA MODERATORÓW: To nie jest link do aukcji, tylko do strony wyszukiwania, więc proszę nie usuwać - można usunąć gdy z allegro wywalą tą kategorię ;-).
    Pozdrawiam

• #94 12 Sty 2008 10:51
    Rammstein1313
    Poziom 10  

Cytat:
    Neonki podłączasz pod molex - tam gdzie dysk.

żółty + czarny kabel - 12V
    czerwony + czarny kabel - 5V
    czerwony + żółty - 7V

Czarny to masa.

Przed 10 minutami podłączyłem 2 diody led z neonków.
    Po prostu przeciąłem na pół neon i skręciłem razem 2 druciki, czarny z czarnym a czerwony z czerwonym. Wtykam to pod żółty + czarny kabel - 12V i zwarcie takie że aż cała wtyczka molex sie zaświeciła niebieskawo-żółtym blaskiem.
    Komp sie zwiesił, wyłączył i nie chciał chodzić.
    Po pewnym czasie "odpaliłem" go i normalnie chodzi i pytanie.

Nie piszcie mi przypadkiem - nie baw sie tym, zostaw to, to nie dla ciebie, zabijesz sie czy coś w tym rodzaju.nie.

Tak więc pytanie jest takie.

Dlaczego tak sie stało??

• #95 12 Sty 2008 16:45
    holcer

Jaki rezystor zastosowałeś przed diodą i jaką diodę w ogóle wybrałeś (na jakie napięcie? Jaki kolor?).
    Pozdrawiam
    Holcer

• #96 12 Sty 2008 17:41
    Rammstein1313
    Poziom 10  

Bez rezystorów.
    Neon 12V niebieski uv.

Dlaczego tak sie stało i dlaczego komp sie wyłączył??

• #97 16 Lut 2008 23:20
    kot743
    Poziom 10  

Siema all dawno mnie nie było :p nic przy kompie nie robiłem bo zajęty jestem grą. a czemu niema żadnych nowych fotek moddingu. PS ktoś pisał żebym wstawił plexi do napędu ona jest tam tylko jej nie widać. Może jak przestane grac w grę to zacznę znowu grzebać przy kompie :P

• #98 17 Lut 2008 10:14
    holcer

Rammstein1313 napisał:
    Bez rezystorów.
    Neon 12V niebieski uv.

Dlaczego tak sie stało i dlaczego komp sie wyłączył??

A ten Molex, na którym testowałeś swój przecięty w pół "neonek" działa, czy się spalił? Neonek był "firmowy"? Zobacz, czy ma wlutowaną rezystancję jakąś przed diodą.
    Pozdrawiam

• #99 23 Lut 2008 09:23
    holcer

Bez obrazy, ale urządzasz dyskoteki w swoim komputerze? Jeśli nie, to po co Ci taki efekt? Założę się, że po pół h siedzenia przy czymś takim w nocy bolą Cię oczy i musisz wyłączyć. Zazwyczaj montuje się oświetlenie w jednym kolorze. Ewentualną opcją jest jego włączenie, lub nie ;). Do tego raczej nie trzeba specjalnych układów - wystarczy przełącznik.
    Pozdrawiam
    Holcer

• #100 23 Lut 2008 12:15
    marcin_111_
    Poziom 16  

Tym układzikiem można też normalnie włączać lub wyłączać lub sterować w rytm muzy albo zmieniać częstotliwość na dosyć wolną i wtedy zmienia się co jakieś parę sekund.
    To co jest pokazane na filmiku to średnia i najszybsza częstotliwość zmiany.

• #101 02 Mar 2008 21:47
    DntSLn
    Poziom 22  

Witam po dłuższej nieobecności wszystkich kolegów oraz koleżanki :)

Dość dawno temu przedstawiłem na tym forum projekt włącznika komputera droga radiową, za pomocą układu z samochodu zabawki na pilot.

Przy okazji tamtego prostego projektu nakręciłem ten oto filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=WmuIE3w71ig Pokazuje on bardzo ładnie działanie tego włącznika.

(nie patrzcie na mnie, teraz wyglądam zupełnie inaczej :D)

Po dość długim czasie prac szlifierskich w blasze udało mi się zrobić obudowę do tego układu. Obudowa podświetlona od środka 2 diodami samochodowymi 12V, a w blasze wycięty został napis ModdingComp (czcionką gotycką) oraz znaczek radioactive.

Zestaw wyposażony jest w dodatkowy wzmacniacz antenowy, dzięki temu mogę włączyć komputer wychodząc ze szkoły, ale kto by nosił pilot ze sobą:D Po za tym gdy włączam ten wzmacniacz komputer potrafi łapać fale od dzieciaków z miasta które bawią się samochodzikami. Zasięg to jakieś 100m. Bez wzmacniacza spokojnie 30.

Oczywiście mogę tym zestawem włączać i wyłączać komputer jak i wzmacniacz od wierzy... to ciekawe bo jeżeli słucham muzyki z komputera na podwórku a podjedzie kolega po mnie to wciskam tylko 1 guzik i mogę uciekać bez wchodzenia na górę do pokoju :D

Zdjęcia są rozmazane bo by światło lepiej wyszło robiłem foty na dłuższych czasach - z ręki.

Ciekawostką jest napis światłem na ścianie i suficie ModdingComp x2 (bo 2 diody). Napis jednak od tyłu pisany bo na blasze jest "po naszemu".

P.S. na komputer nie patrzcie, wentylatory stoją a katod brak bo sprzedałem z zamiarem kupna 4xUV. Wszystkie wentyle sterowane płytą (w przyszłości panelem), dzięki temu jest bardzo cicho. Przechodzę powoli na wentyle UV.

FOTO:
    Mój Modding. Chcę się pochwalić. Załączone obrazki. Mój Modding. Chcę się pochwalić. Załączone obrazki. Mój Modding. Chcę się pochwalić. Załączone obrazki. Mój Modding. Chcę się pochwalić. Załączone obrazki.

Pozdrawiam i dzięki za komentarze :)

• #102 02 Mar 2008 22:34
    holcer

Może z tymi zaślepkami coś zrób? Trochę w oczy rażą ;). Przynajmniej na czarno je pociągnij - wtedy nie będzie też trzeba zmieniać koloru frontu napędu.
    Pozdrawiam
    Holcer

• #103 03 Mar 2008 16:18
    remix1
    Poziom 18  

Widzę ze wszystko zaczyna nabierac barw :P
    Mógł by mi ktos moze podsunąc pomysł jak ciąc obudowe (zakupilem dremela za 75 zł z gwarą )
    Bo niewiem jak ją ciąc :PP

• #104 03 Mar 2008 16:52
    DntSLn
    Poziom 22  

http://moddingcomp.go.pl/ -> modding -> wycinanie okienka i wstawianie pleksi.

To moja zaniedbana strona założona wieki temu... oczywiście proszę nie patrzeć na błędy językowe:P

Pzdr

• #106 06 Mar 2008 19:47
    remix1
    Poziom 18  

Tutaj zaczątki mojego moddingu
    Jak widac okno jest za duże
    Oswietlenie będzie pozniej
    Pleksa tez :D
    zamiescilem równiez modding diodowy sprzed wieków
    Narazie jest pomalowany i bedzie malolwany jescze raz (spray sie skonczyl)
    Zamiescilem tez zdjęcie dremela i przystawki której nie umiem przymocowac XD
    A tu komp z okienkiem bez pleksi // Jak finanse pozwolą niedługo dodam fote z oswietleniem i planowanym modem zasilacza(tylko opt)
    Obudowe jescze troszq przejade szpachlą bo jescze troche nierównosci jest :D
    Dam zdjęcia jak będe mial troche siana i sie uda cos dokupic :P
    Czy na neonach z wody utenionej i rurki bedzie sie robilo powietrze ??

• #107 09 Mar 2008 09:52
    holcer

Wrzuć zdjęcia lepszej jakości. Okno rzeczywiście zmniejsz, bo to jest przesadzone - wystarczy na mobo - po co Ci oglądać kieszeń na dyski, zasilacz i porty PCI? Chyba, że planujesz zamontowanie jakiegoś chłodzenia z dodatkowym oświetleniem na grafikę (?). Ładny DREMEL'ek :D. Na froncie obowiązkowo zamaluj ten przód napędu - "daje po oczach" ;). Obudowę panelu Modecom'a też mógłbyś pociągnąć tą farbą, bo 2 odcienie czerni się gryzą strasznie. Jeśli już opanowałeś swój dremel, to może pomyśl nad pójściem dalej? Proponuję na dole - nam gdzie jest wielkie...nic (front) -wstawić jakiś wentylator 120 do chłodzenia HDD i zakryć go na przykład siatką alu. Dodatkowo mając kawałek blachy alu (jeśli będziesz wymieniał bok - możesz wziąć więcej) i dremel z tarczą do blachy - możesz spróbować zakryć obudowę panelu i DVD czymś takim (oczywiście najpierw odpowiednio wycinając otwory ;) ).
    Pozdrawiam
    Holcer

• #108 13 Mar 2008 12:20
    remix1
    Poziom 18  

Hmm ten wyswietlacz modecoma kupilem od kumpla za 20 zł (napewno wyszedl taniej niz sam lcd z allegro :D) - tylko 1 czujnik temp jest walnięty

Wiatraków nie będe wstawial nie zalezy mi na Jakieś ciszy a i komp sie nie grzeje :d

w wielkie nic chce wstawic cos takiego jak na załączniq (sry za jakos ale robilem na szybko w paincie :D
    Ledy wstawie pod plexe (zmatowanom papierem sciernym)
    Tylko niewiem jaki bedzie efekt :d
    moze jakies inne porady ??

A po drugie narazie nie będe go jakos evulował bo siana juz kompletnie nie mam :((

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme