Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

schemat podłączenia alternatora w ursusie 60

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> schemat podłączenia alternatora w ursusie 60
Autor
Wiadomość
anzelm123
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: małusy wielkie

Post#1 Post autora tematu 14 Mar 2007 15:52   

jak podłączyć kable żeby mi alternator ładował akumulatory w ursusie 60????????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2007 15:52   

Powrót do góry

hefid
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 14 Mar 2007 16:59   

Re: schemat podłączenia alternatora w ursusie 60

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
Powrót do góry

kryszt44
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 14 Mar 2007 20:37   

Podaj jaki lub z czego ten alternator,.Zazwyczaj główny prądowy idzie z rozrusznika ze szczotek wychodzi przewód na regulator, a z regulatora pod przekaźnik kontrolki ładowania(trzeba wstawidz własny zbudowany obwód) lub pod samą kontrolkę ładowania i kontrolować ją żeby nigdy niebyła spalona (przy spalonej nie ma ładowania).
Powrót do góry

anzelm123
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 15 Mar 2007 13:45   

ten altelnator jest z poloneza. z altelnatorem jest razem regulator napięcia> potrzebuje instrukcji lub schematu podłączenia altelnatora jak najłatwiej jest to morzliwe żeby mi ładował akumulatory>
Powrót do góry

kryszt44
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 15 Mar 2007 23:40   

No to jedziemy z koksem 30 na altku z prądowym rozrusznika, 67 na altku
z 67 na regulatorze regulator 15 z kontrolką ładowania i musisz uważać gdyż jak się spali kontrolka brak ładowania , to jest naj proztrzy sposób.lub z regulatora pod przekaźnik kontrolki ładowania(trzeba wstawisz własny zbudowany obwód, schemat znajdziesz w schematach proste).
Powrót do góry

automex
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: pruszcz.gd

Post#6 16 Mar 2007 10:52   

z altelnatorem jest razem regulator napięcia w komplecie czy to jest jedna całość
Powrót do góry

anzelm123
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 16 Mar 2007 14:51   

altelnator jest rezem jako całoćś z regulatorem
Powrót do góry

brylu1985
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Stargard

Post#8 21 Mar 2007 23:59   

podlacz jeden przewod do akumulatora pod najgrobsze zlacze a to male to wzbudzenie czyli zarowka z jednej strony do plusa a z drogiej do alternatota

Dodano po 1 [minuty]:

podepnij plus aku do alternatora takie grobe zlacze a drugi przewod do kontrolki
Powrót do góry

matisl
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: olkusz

Post#9 31 Mar 2007 23:51   

kryszt44 napisał:
No to jedziemy z koksem 30 na altku z prądowym rozrusznika, 67 na altku
z 67 na regulatorze regulator 15 z kontrolką ładowania i musisz uważać gdyż jak się spali kontrolka brak ładowania , to jest naj proztrzy sposób.lub z regulatora pod przekaźnik kontrolki ładowania(trzeba wstawisz własny zbudowany obwód, schemat znajdziesz w schematach proste).

Witam. Podłaczyłem tak jak kolega pisał. Tylko na alternatorze mam jedno nieoznaczone wejście z takim cienkim kablem białym, podłączyłem to pod mase, a kabel 30 z alternatora podlaczyłem pod (+) plus na rozruszniku, który idzie z akumulatora. Z regulatora 15 podpiąłem żarówkę 5W pod jej plus, a drugi koniec żarówki podpiąłem pod mase. Włączyłem zapłon(wsadziłem kluczyk) i kontrolka się nie zaświeciła, a jak była prądnica to się świeciła. Czy to normalne? Jeszcze nie sprawdzałem czy jest ładowanie, bo nie odpalałem traktora, bo mam słabe akumulatory i nie przekręci, ale światła itp świecą normalnie, tylko są zasłabe aby uciągnąć rozrusznik.

Proszę o pomoc
Powrót do góry

matisl
Poziom 7
Poziom 7

Post#10 01 Kwi 2007 16:47   

czy nikt nie potrafi mi pomóc????????????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2007 16:47   

Powrót do góry

dragon1970
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Budzów

Post#11 01 Kwi 2007 19:58   

Jeśli masz alternator z poloneza to masę się nie podłącz na żaden kabel tylko jest na obudowie a podłączenie kontrolki nie jest do masy tylko do plusa po stacyjce a z drugiej strony na 15 . napisz czy to jest alternator z poloneza caro czy starszego a kryszt44 dobrze napisał , alternatory są 9d i 6d choć rzadko te ostatnie spotykane on by ci się sam nie wzbudził. Może podeślij zdjęcie to już na pewno ci się wyrysuje schemat . Pozdrawiam
Powrót do góry

matisl
Poziom 7
Poziom 7

Post#12 01 Kwi 2007 20:36   

Alternator i regulator elektroniczny mam od nyski. Czyli źle podpinam kontrolke?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2007 20:36   

Powrót do góry

Zuchan
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Głogów

Post#13 10 Kwi 2007 23:32   

Trochę czasu juz upłynęło, czy problemy z podłączeniem alternatora już pokonane? Jeśli nie to chetnie pomogę.
Powrót do góry

pentagon
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 19 Kwi 2007 18:14   

Nie wiem czy temat aktualny ale właśnie przed chwilą miałem ursusa C360 z padniętym ładowaniem które kiedyś robiłem na alternatorze od poloneza , myślę że ten schemat pomoże:D, regler też do alternatora :D bo raz mi się zdarzyło że gość był zdziwiony że nie pasuje ten co był od prądnicy

Załączniki:
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 07 Kwi 2010 13:10   

MAm takie moze dla kogos banalne pytanie, ale prosze mi to jakos lopatologicznie wytłumaczyc....--mam alternator z poloneza - z regulatorem na obudowie. Podpinam wyjscie to ze srubka na plus np przy rozruszniku -* to wszystko jasne.
Drugie wyjscie mam tam kilka kabelkow - jeden idzie z regulatora i jest polaczony z wyjsiem alternatora tu wszystko ok - i teraz podpinam ten kabelek pod kontrolke ładowania, tylko jak to mam dokladnie zrobic?????
Kontrolke mam wpieta w zegary i z tego co pamietam do kontrolki dochodzi jeden kabel plusowy od stacyjki, a masa jest chyba na obudowie zegarów ( zegary te półokrągłe standardowe w starszych 360 ).
Do czego dokładnie podpąć ten cienki kabel - do tego samego styku co idzie kabelek zasilajacy do zarowki, czy tzreba cos przerabiac aby jeden kabel byl do styku zarowki, a drugi do obudowy zewnetrznej zarówki???
Powrót do góry

krzysiek7
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nibylandia

Post#16 07 Kwi 2010 13:45   

ixs napisał:
Cytat:
Kontrolke mam wpieta w zegary i z tego co pamietam do kontrolki dochodzi jeden kabel plusowy od stacyjki, a masa jest chyba na obudowie zegarów ( zegary te półokrągłe standardowe w starszych 360 ).

Ten przewód zasilający od stacyjki do kontrolki zostawiasz. Drugi przewód od kontrolki zdejmujesz i na jego miejsce dołączasz właśnie ten cienki przewód od alternatora.
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 07 Kwi 2010 14:21   

A czyli zaczynam rozumiec - prąd ma przepływać przez zarówke.... Bo z niektórych opisów wydawało mi sie ze zarówka jest podłączona równolegle, ale wtedy przewód wystarczyłoby podpiąć bezpośrednio do stacyjki...
W bład tez wprowadziło mnie to ze wydawało mi sie ze do kontrolki idzie tylko jeden przewód, a druga to masa na obudowie zegarów, ale chyba jednak tak nie jest - musze spawdzic ten drugi przewód...
Powrót do góry

krzysiek7
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nibylandia

Post#18 07 Kwi 2010 18:17   

Tak, prąd przepływa przez żarówkę i dzięki temu alternator się wzbudza.
Powrót do góry

ixs
Poziom 15
Poziom 15

Post#19 22 Kwi 2010 12:19   

Dzięki za pomoc - alternator juz podłączony - na szczęście działa - mam jeszcze kilka pytań:
1. czy napięcie ładowania jest OK - na wolnych obrotach ok 13V - przy bardzo niskich obrotach zaczyna lekko świecic lampka ładowania, ale to juz przy bardzo niskich obrotach , po podwyższeniu obrotów napiecie wzrasta do 14,5, a chwilami nawet 14,6V, przy wysokich obrotach oscyluje w granicach 14,3- 14,4V ( czy te 14,6 to już nie za wysoko?)
2. druga sprawa że po odpaleniu silnika lampka ładowania gasnie prawidłowo, jednak przy nieco podwyższonych obrotach zaczyna ona mrugać , przy dalszym podniesieniu obrotów lampka znów gaśnie - co moze byc przyczyną?

Zarówka ładowania założona 4W ( próbowałem tez na 2W, ale zaczynał ładować dopiero po lekkim podwyższeniu obrotów i wydaje mi sie ze nieco niższe napiecie ładowania wtedy wystepowało - ok 13,5V.
Po właczeniu odbiorników prądu napiecie stabilizuje sie w podobnych zakresach jak wcześniej... - no może troszke nizej...
Powrót do góry

leinadzs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kutno

Post#20 25 Kwi 2010 10:13   

Zostaw jak jest, wygląda że masz dobrze. To 14,6V to może być błąd miernika. Weź inny i sprawdź
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#21 25 Kwi 2010 10:23   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085327.html
Powrót do góry

maureliusz
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kraków

Post#22 26 Maj 2010 22:19   

Znalazłem rozwiązanie:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic361604.html#1830393

U mnie niestety jeden ślizgacz jest zjechany:-( - Zatem do wymiany wirnik, bo przetoczyć chyba będzie ciężko...
Powrót do góry

grzes12214
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Częstochowa

Post#23 29 Sie 2010 15:03   

problem z ładowaniem w c-330

Witam koledzy mam taki roblem na przy c-330 alternator typowy ze sklepu jak to sie zakłada do trzydziestek i szesdziesiatek a problem jest taki ze swieci mi zarówka od ładowania sprawdzałem miernikiem i nic pokazuje wartosc akumulatora nawet na wysokich obrotach.
załozyłem nowe szczotki i nowy regulator i tez nic .
rozkreciłem alternator aby pomierzyc diody jest ich sześć spietych po dwie mierzyłem je miernikiem ale nie wiem czy dobrze ustawiłem miernik na omy i sprawdzałem wszystkie pokazywały mi około 18,5 oma w jednym kierunku a po odwróceniu biegunów juz nie to chyba dobrze pomóżcie i powiedzcie jakie powinny byc odczyty i jak to zrobic ? A nastepnie wziołem izwojenie wkoło wirnika i mierzyłem sa tam przykrecane trzy przewody do tych par diód mierzyłem je brzęczkiem z miernika i kazdy z kazdym jak stykałem to brzęczał pomwiedzcie jak to ma byc sprawdzone i czy dobrze to robiłem i czy dobre jest ?
Nastepnie sprawdzałem wirnik tez miernikiem i brzeczkiem na nim dotknołem do komutatora po którym chodzą szczotki i tez piszczał czy ja to wszystko dobrze mierzyłem ?
Pomórzcie i wytłumaczcie jak to pomierzyc za pomocą zwykłego standardowego miernika
A i alternator jest podłączony chyba dobrze a powiedzcie jak maja byc podłączone kable od regulatora
pomórzcie

Z góry dziękuje
Powrót do góry

pawelooo19
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: NDG

Post#24 25 Lis 2010 17:32   

Kolego wyżej - schemat został podany wyżej też w tym temacie a dokładnie:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085327.html

I prościej się nie da - pokazane łopatologicznie
obrazek:

Żeby akumulator ładował musi być żarówka sprawna (chyba)
Powrót do góry

maureliusz
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kraków

Post#25 27 Lis 2010 22:45   

Hmmm...ładowanie idealne. Na wolnych jest 14,32V, a na wyższych nieco spada :-) Dziwna sprawa, bo kontrolka świeci dalej. Nawet próbowałem "na krótko" kontrolkę podpinać i nic. Podłączenie sprawdzone 100razy.
Ponieważ ładuje super, to przestałem z tym walczyć :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2010 22:45   

Powrót do góry

pawelooo19
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 27 Lis 2010 22:47   

no u mnie i zarowka nie świeci i nie ładuje - przywiozłem już trzeci alternator i kiszka. A czym się różni 6cio diodowy od 9cio? Jakim podłączeniem?
Powrót do góry

stasiudrobnin
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: leszno

Post#27 13 Mar 2011 21:06   

koledzy schemat podłączenia tego alternatora też jest dobry, ja podłączam trochę inaczej, na alternatorze jest zacisk 67 ( wychodzący z szczotek)i jego podłączyć pod zacisk regulatora 67, drugi zacisk z regulatora 15 pod stacyjkę po zapłonie. Kontrolkę ładowania należy podłączamy jeden przewód pod stacyjkę po zapłonie tak jak zacisk 15 z regulatora, a drugi przewód kontrolki podłączyć pod dodatkowy styk z alternatora,
Powrót do góry

pawelooo19
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 13 Mar 2011 21:16   

Wszystko jest dobrze... schemat jest dobry. Popracuj nad pisownią może.
Co do moich postów wyzej... Wyszło na to, że miałem alternatory popsute, pojechałem do takiego fajnego serwisu w Malborku i z 3 złożyli mi 1 :) sprawny, ładuje jak trzeba. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> schemat podłączenia alternatora w ursusie 60
Strona 1 z 1