X

Centralny zamek - Fiat Panda (ulepszenie)

kamix 14 Mar 2007 19:28
  • #1 14 Mar 2007 19:28
    kamix
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Będę posiadał Pandę 1,1 Active lub Actual. Ma ona centralny zamek zamykany z kluczyka. Czyli przekręcam kluczyk zamykają się wszystkie drzwi. Od środka jak zamknę drzwi od kierowcy to też zamyka wszystkie. Przepraszam, że tak piszę ale im więcej szczegółow - tym szybsza i konkretniejsza odpowiedź.

Chcę przerobić ten c.z. na sterowany z pilota.

Chyba kupie TEN zestaw. Czy trudno to podłączyć?? Ile mniej więcej zajmuje instalacja? Czy będzie działało domykanie przednich szyb (bo przednie mam elektryczne) I przede wszystkim - czy to będzie działało?

Proszę o odp tutaj albo na kamix86(malpa)o2.pl
  • #2 14 Mar 2007 19:39
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Instalacja jest dziecinnie prosta. Można ją wykonać na kilka sposobów: poprzez wysterowanie oryginalnej centralki lub poprzez wysterowanie siłowników. Jeśli nie masz zamontowanego modułu komfortu, to domykanie szyb nie będzie działać. Moduł ten posiada FUNKCJĘ komfort, czyli długi sygnał pojawiający się na jednym z jego wyjść. nie posiada natomiast modułu komfortu, który będzie przez ten moduł domykał szyby. Można go sobie dokupić i domontować.
    Szczerze mówiąc, to proponowałbym ci dołożenie kilku złotych i zakupu pełnowymiarowego alarmu, który będzie posiadał wszystkie te funkcję, co wspomniany sterownik centralnego (nawet pilot będzie taki sam).
  • #3 14 Mar 2007 19:49
    kamix
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Tzn tak naprawdę to alarm nie jest mi potrzebny. A tak przy okazji jeśli miałbyś czas to wklej linki do jakichś zestawów, bo nie wiem jakie to mogłyby być, za bardzo się nie znam.

I o co chodzi z tym wysterowaniem?? Bo brzmi to dziwnie :)

Dzięki za odpowiedź
  • Helpful post
    #4 14 Mar 2007 19:52
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Jeśli termin "wysterowanie" brzmi dla ciebie dziwnie, to sugeruje, że nie znasz się na tym nic, a nic...
    Wysterować, czyli podać odpowiednie impulsy...
    A alarmy sobie sam poszukaj. Google twoim przyjacielem. Wystarczy wpisać alarmy samochodowe i lektury na kilka godzin. Na rynku jest w tej chwili setki modeli.
  • #5 14 Mar 2007 20:06
    kamix
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Skończyłem technikum elektroniczne, ale rok bez działania w branży robi swoje ;) Już wiem o co chodzi, dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  • #6 14 Mar 2007 20:45
    serwisfox
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    O ile pamięć mnie nie myli to w pandzie nie ma modułu komfortu zamek sterowany jest masami i do lewych przednich drzwi trzeba zamontować silniczek w zamku.
  • #7 14 Mar 2007 20:56
    kamix
    Level 9  
    To ja już nie wiem. Jak to jest??
  • #8 14 Mar 2007 21:00
    Maher
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam
    wystarczy ci kupić radiolinie z pilotami (moze być taka do stacjonarnych alarmów) i sterować z tego samego wyscia tylko czas potrzymania styku wydłużysz do czasu zamkniecia szyb.

http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=produkty&iKatId=113
  • #9 14 Mar 2007 21:04
    renqien
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Tak jak pisze serwisfox, nie ma motorka i trzeba zamontować siłownik w drzwiach kierowcy. Można też dokupić silniczek dedykowany do Pandy.
  • #10 14 Mar 2007 21:05
    kamix
    Level 9  
    Maher wrote:
    Witam
    wystarczy ci kupić radiolinie z pilotami (moze być taka do stacjonarnych alarmów) i sterować z tego samego wyscia tylko czas potrzymania styku wydłużysz do czasu zamkniecia szyb.

Czyli może być taki zestaw jak dałem linka w pierwszym poscie??
  • #11 14 Mar 2007 21:07
    renqien
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Maher wrote:
    Witam

Co ty piszesz! W Pandzie nie ma comfortu i jeżeli nie było fabrycznego pilota, to nie ma również motorka. Nie mieszaj w temacie, jak nie wiesz!
  • #12 14 Mar 2007 21:35
    xwit
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Ale tak panowie piszecie i piszecie i...po co ci taki zestaw cz kluczykiem jak go nie wykorzystasz bo panda ma... immo.I to zalane w kluczyku.chyba,że dorobisz sobie kostkę.Zobacz to http://www.conda.pl/product.php?id=198&k=6&pk=16&ppk=0 dobry produkt.Polecam.
  • #13 14 Mar 2007 21:40
    kamix
    Level 9  
    Dorobię kluczyk z immo, zresztą zobacze, może kupie zestaw bez takiego kluczyka.

Czyli reasumując da się to łatwo zrobić bez żadnych dodatkowych sterowników w drzwiach czy nie??

I czy wie ktoś jak to się podłącza, tzn. czy do bezpieczników czy gdzie?? Gdzie się znajduje centralka zamka centralnego który mam, bo to chyba do nienj mam podłączyć sterownik.
  • #14 14 Mar 2007 21:47
    xwit
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Przy twojej wiedzy proponował bym to http://www.gerard.pl/product_info.php?products_id=3865 i to jest dedykowane do fiata.Z tego co pamiętam :D
  • #15 14 Mar 2007 21:49
    renqien
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Tak się zastanawiam, czy ja piszę po chińsku? Przecież napisałem wyraźnie, że w drzwiach kierowcy nie ma motorka i musisz dołożyć siłownik. Tak jest przynajmniej w tych nowych, od bodaj 2002 roku.
  • #16 15 Mar 2007 08:49
    norbert.s.

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Helpful post? (0)
    Tak jak pisze renqien, w żadnej pandzie bez zdalnego sterowania nie ma motorka, trzeba go włożyć.
  Search 4 million + Products
Browse Products