Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dziwne rzeczy z grafiką, o co chodzi?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Dziwne rzeczy z grafiką, o co chodzi?
Autor
Wiadomość
towerone
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 18 Mar 2007 01:18   

Witam,
proszę o pomoc.
Mam Radeona 9600, pracuje na Windowsie XP Home z SP2 i ostatnio zaczęły mi się działac dziwne rzeczy z grafiką. Najpierw grach pojawiały się dziwne rzeczy, jakieś kwadraty, paski, które zamazywały obraz, a ostatnio to nawet po wyjściu z gry miałem taki dziwny widok. Widac to na załączonych screenach.
Przeinstalowałem sterowniki od grafiki, nawet sciagnalem nowe ze strony producenta, ale to nie pomoglo.
Takie dziwne rzeczy pojawiły się niewiadomo skąd, bo nic nie było kombinowane w komputerze ani od strony software, ani hardware.
O co w tym chodzi? Jak się tego pozbyc?

Powrót do góry

witekd
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#2 18 Mar 2007 01:35   

Re: Dziwne rzeczy z grafiką, o co chodzi?

Takie rzeczy najczęściej dzieją się z powodu wadliwej pamięci na karcie graficznej lub RAMu komputera. Czasami przy podkręceniu procesora grafiki lub głównego CPU, spróbuj zminiejszyc taktowanie grafiki i/lub CPU. Jeśli nie sprawdź inną kartę graficzną na tym komputerze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2007 01:35   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#3 18 Mar 2007 10:19   

Witaj. GPU sie nie grzeje zbytnio? Przeczysc agp sprażonym a styki grafiki spyryrusem oczyscic dobrze docisnac.Przesmaruj GPU no i to tyle co mozesz zrobic.Jak nie na pamiec karty uwalona
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2007 10:19   

Powrót do góry

towerone
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 18 Mar 2007 16:11   

Rozkrecilem obudowe, wyjalem karte, przeczyscilem radiator na niej, styki i jest teraz jeszcze gorzej niz bylo. Teraz w ogole nie da sie pracowac na tym komputerze.
Juz przy uruchamianiu obraz wariuje, co widac na screenie.

Co jest? Grafika do wymiany? Da sie cos jeszcze z nia zrobic?

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2007 16:11   

Powrót do góry

czechu9
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gliwice

Post#5 18 Mar 2007 20:11   

z tego co widać raczej grafa do wymiany albo jak coś widzisz spróbuj pokombinować z power stripem
Powrót do góry

msthhk
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: lubelskie

Post#6 18 Mar 2007 20:31   

Obniż taktowania GPU i RAMu na karcie na minimum. Powinieneś mieć taką opcję w sterownikach. Jeżeli nie, to ściagnij nowe sterowniki - Omega. Karta przy niskich taktowaniach powinna wyświetlać normalnie, albo chociaż lepiej.
Powrót do góry

towerone
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 Post autora tematu 18 Mar 2007 23:26   

Nie dam rady nic obnizyc, bo nie pamietam zeby mial taka opcje, a poza tym to nawet nowe sterowniki nic nie dadza, bo nie jestem w stanie ich zainstalowac. Obraz jest az tak zly, ze niemal nic nie widac, ani w biosie, ani w windowsie. Widac to na screenie wyzej.

Chyba to jest jakies powazniejsze uszkodzenie, ktorego nie da sie naprawic. No chyba, ze macie jakies pomysly.

Ciekawy jestem dlaczego ta karta sie uszkodzila, nic nie bylo podkrecane ani kombinowane.
Jak myslicie?
Czy na takie cos moglo miec wplyw, to ze jakies pol roku temu spalil mi sie zasilacz, ktory pociagnal za soba plyte glowna? Wymienilem wtedy plyte i zasilacz, reszta podzespolow wydawalo sie ok, ale moze juz wtedy karta zostala lekko uszkodzona, przez co teraz tak sie zachowuje. Co o tym myslicie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2007 23:26   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 19 Mar 2007 06:37   

Wez igle i popoprawiaj blaszki w agp
Powrót do góry

towerone
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 19 Mar 2007 14:19   

To nic nie da, bo sprawdzalem juz karte w innym komputerze i też działo się to samo:(

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

Udalo mi sie jakos po omacku obnizyc taktowanie rdzenia z 325MHz do 160MHz, obnizylem tez taktowanie pamieci, ale to nic nie dalo.

Chyba juz nic nie da sie zrobic z ta karta, prawda?

Zastanawia mnie dlaczego tak sie z nia porobilo?
Karta nigdy nie byla podkrecana, ani jakos nadmiernie ekploatowana. Chcialbym wiedziec dlaczego tak sie stalo, aby uniknac powtorzenia takiej sytuacji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Dziwne rzeczy z grafiką, o co chodzi?
Strona 1 z 1