Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumienki mymaney'a

mymaney 18 Mar 2007 17:18 2623 10
  • Witam!
    Chciałem pochwalić się swoją konstrukcją sprzed... 10 lat! Oparta całkowicie na głośnikach Tonsila, zwrotnice robione samodzielnie, obudowe tylko posklejałem i okleiłem (kuzyn mi podocinał :D). Nie było kiedyś takich udogodnień jak teraz, czyli wsparcia programami komputerowymi, wszystko obliczane na piechotkę, zestrajane na pożyczonym sprzęcie :D

A więc, siedzą tam:
    - GDN 20/80
    - GDM 12/60/4
    - GDWK 8/80/1

Ze względu na niską efektywność głośnika basowego (87dB) musiałem obniżyć też efektywność głośników średnio- i wysokotonowego przez wstawienie w szereg rezystorów. Zwrotnica pierwszego rzędu o częstotliwościach podziału (zmierzonych) 2kHz i 8kHz. Cewki nawijane własnoręcznie :D

A brzmienie? W pokoju 20m2 jest wystarczająco czyste i mocne brzmienie, nie ma dzikiego hałasu, bas porusza szklanki w szafkach :D
    Długo jeszcze przy nich posiedzę, może kolejne 10 lat?

Kolumienki mymaney'a Kolumienki mymaney'a
    Kolumienki mymaney'a Kolumienki mymaney'a Kolumienki mymaney'a

Fajne!
  • #2 18 Mar 2007 17:25
    dayv
    Poziom 24  

gdn siedzi w osobnej komorzE ? Br za nisko i dalwalbym go z tylu :). i jakios tak wyglada na za maly ;p ale jezeli tak wyszlo z obliczen i gra good to gitarka.

Glsoniki sa na piankach ? wyglada zupelnie jak guma ;p

Wykonanie b. estetyczne Przetworniki dobrze dobrane robione z glowa. Czy to fornir ? Ladna stolarka :) Krawedzie proste i ostre. Mnie sie podoba :)

• #3 18 Mar 2007 17:31
    gucio.
    Poziom 22  

głośniki dobrze dobrane ale ten BR szpeci je powinien być większy a ni etaki malutki

• #4 18 Mar 2007 17:48
    mymaney
    Poziom 2  

GDN nie siedzi w osobnej komorze, ma całe 52dm3 do grania, gdyż GDM ma konstrukcję zamkniętą :D Co do BR, to 10 lat temu nawet taki mały z przodu wizualnie to był kozak! Głośnik GDM na piance a GDN na gumie, stolarka to płyta wiórowa usztywniona poprzecznymi listwami i wzdłużnymi naklejonymi na ściankach, a to nie fornir :D to okleina samoprzylepna z metra cięta :) Zresztą już jej druga warstwa :D Modny kiedyś czarny kolor zakryłem 2 lata temu tym bukiem :D

• #5 18 Mar 2007 20:50
    zarek37
    Poziom 16  

Nie za duża obudowa jak na 20cm głośnik??
    A w ogóle kolumny mi się bardzo podobają, jak dla mnie to 6/6

• #6 18 Mar 2007 21:23
    mymaney
    Poziom 2  

zarek37 napisał:
    Nie za duża obudowa jak na 20cm głośnik??

Ano nie za duża - w sam raz :) Wyliczona na piechotkę 10 lat temu skonfrontowana z programem WinISD - identyczne wyniki :D

• #7 18 Mar 2007 21:57
    gucio.
    Poziom 22  

szczerze to mi ten GDN wygląda jak by miał pianke a nie gume :) na tamte lata to moze i "kozak" ale teraz to wyglada ....... źle :)

• #8 18 Mar 2007 21:59
    szatafaka13
    Poziom 10  

5/10 .... za ten średniotonowy i dlatego że całość już jest oklepana i nic ciekawego

• #9 23 Mar 2007 21:52
    brioco
    Poziom 11  

No przepraszam, jak dla ciebie Tonsil jest oklepany to alphierd albo 888 jest królem w swojej branży. Konstrukcja jak na swój wiek oraz okres, w którym powstawała jest ładna, tylko ten br...troszkę mały.

• #10 24 Mar 2007 00:26
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Sprobujcie KUPIĆ cos takiego 10lat temu... do domu nie bylo takich sprzetów... ale badz co badz alpierd przeciez rzadzi no nie, a 888 to dalszy kuzyn szatana(666) stad daje szatanski "bass"?? :D:D:D (ironia)

btw. gucio dawniej guma chyba byla rzadkoscia w tanszych glosnikach. wiec pianka to i tak dobre zawieszenie... zawsze moglo byc papierowe... 5/6 za port BR. jwzeli taki malutki jest potzrebny do tego glosnika to dalbym go z tylu.

• #11 25 Mar 2007 20:04
    gucio.
    Poziom 22  

tak wiem ale to na fotach wygląda na piankowe :) ja i tak wole pianke od gumy ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME