Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Magnat Xpress 1201

errorexe1929 18 Mar 2007 20:42 3280 7
  • Jest to moja pierwsza konstrukcja tego typu. Można powiedzieć ze na tej konstrukcji uczyłem się.

Przetwornik:
    Magnat Xpress 1201

Obudowa:
    Bass-reflex

Wymiary skrzyni:
    420x430x385

Do budowy użyłem płyty wiórowej 18mm na przód dałem dwie płyty połączone klej i skręcone na wkręty do regipusu . Wszystkie ścianki zostały sklejone na niemiecki klej do klejenia drewna z aluminium (o niebo lepszy od wikolu) i skręcone na śruby. Pod głośnik został wykonany także frez w płycie. Z litrażem pudła miałem problem bo z tego co wyliczyłem powinienem zrobić pudło 160l a chodziło mi o zrobienie niewielkiego suba uzupełniającego resztę mojego przyszłego nagłośnienia. Wracając do litrażu, producent do tego głośnika zaleca budę 60l wiec taka zbudowałem ale nie brzmiało to za ciekawie dźwięk się gubił i w ogóle odstawiłem taką kaszankę ze szok więc zmniejszyłem pudło do 50l (bez wytłumienia ). Ta obudowa już mi lepiej wyszła wiec tak już zostało. Do wytłumienia użyłem na tylna ściankę gąbki stoczkowej czy jakoś tak , a na boki użyłem tak zwanego „flisu” . Stópki wykonane są z rury aluminiowej o średnicy 75mm i oklejone z spodu i z góry gumom i przykręcone na śruby .Na sub został położony fornir oraz bejca. Lakier nakładałem 3 razy w tym pierwszy raz ze szlifowaniem, niestety po lakierowaniu w jednym miejscu pokazał się pęcherz i na nieszczęście w najbardziej widocznym miejscu. W planach jest wykonanie pierścienia maskującego rant klosza głośnika oraz wzmacniacza symasym-a wraz preampem

Odsłuchy :
    Odsłuchy były prowadzone wzmacniaczu Eltron 100U:
    Gra naprawdę dobrze, schodzi nisko i jest bardzo dynamiczny wiec moim zdaniem cel został osiągnięty. Planuje także dokonać pomiary i w tedy będzie wszystko wiadomo co ten sub potrafi

Kosztorys
    Głośnik- 160zł
    Płyty wiórowe -40zł
    Fornir- -20zł
    Klej miałem a kosztuje- 40Euro
    Okablowanie Br gniazdo itp. -30zł
    Wygłuszenie miałem -0zł
    Wkręty miałem -0zł
    Bejca miałem -0zł
    Lakier miałem-0zł
    Narzędzia wszystko miałem 0zł
    Chwile spędzone przy budowie –bezcenne
    RAZEM:230zł

Oto kilka fotek:

http://img527.imageshack.us/img527/6291/dscn1576mt5.jpg
    http://img513.imageshack.us/img513/7382/dscn1579en2.jpg
    http://img512.imageshack.us/img512/1963/dscn1575us6.jpg

I film

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5883205359666939488

Do filmu użyłem niestety niby wzmacniacza Voice Kraft
    Za wszystkie komentarze dziękuje nawet za te negatywne
    [/img]

_________
    Poprawilem temat...
    tom

Fajne!
  • #2 18 Mar 2007 23:17
    gucio.
    Poziom 22  

witam

sub bardzo ładni esie prezentuje al eja bym zrobił w wersji aktywnej :)

a co to za klej co kosztuje 40 EURO :) ??

• #3 19 Mar 2007 07:23
    dayv
    Poziom 24  

calkiem calkime :) tez mialem myslenice nad tym glosnikiem ale zdecydowalem sie w koncu na uzywke xforca :) To byl leprzy wybor bo slyszalem tego xpressa :) Byl cichy nie schodzil tak nisko (na ile go wogule cioles ? 45hz ? ) I nadawal sie do naglosnienia niewielkich pomieszczen :) moze pracowac jako uzupelnienie pasma bo jako glowne zrodlo basu juz nie a mam zamiar posprzedawac swoje spejsy i altusy a za zebrany hais zrobic pozadne 2 lub jak sie uda 4 monitory. Samo wykonanie mi sie nawet podoba :) ladnie to wyszlo. Szkoda ze terminal nie jest z tylu. Ladne nozki :) Pomysle nad tym u siebie;P Dalbym tylko na dol kolce :)
    Masz jakies swisty powietrza z br ? Jaka srednica ?

• #4 19 Mar 2007 08:57
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

konstrukcja okey, choc ten glosnik mi nie podchodzi.

skoro jestes zadowolony z konstrukcji to najważniejsze. obudowa w fajnym kolorze i oryginalne nóżki :)

4+/6

Pozdrawiam jacek

p.s. <dayv> za ile chcialbys kolumny sprzedac ??

• #5 20 Mar 2007 02:42
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Subek jak najbardziej ołkej :] Ja mam pytanko do errorexe1929, co to za nutka jest w tym filmiku?? moglbys mi zapodac tytol i wykonawce na prv??

________
    ORTOGRAFIA!
    tom

• #6 20 Mar 2007 08:18
    15jacek15
    Poziom 21  

kawałek z filmiku to :

Bassotronics - Bass, I Love You

Pozdro

• #7 20 Mar 2007 15:04
    errorexe1929
    Poziom 10  

dzięki za spoko komentarze tylko nie wiem dlaczego ktoś wpiernicza sie ze swoją konstrukcją

• #8 20 Mar 2007 15:33
    15jacek15
    Poziom 21  

kolega po prostu pokazal jakie gkolumny ma do sprzedania bo go oto poprosilem i nie obrazaj sie na mnie i na niego bo w niczym Ci to nie szkodzi.

Pozdrawiam Jacek

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme