Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX GDN-27-150-8-S.C., Pierwsza konstrukcja

Pablo17 20 Mar 2007 14:20 4847 5
  • Witam
    Chciałbym przedstawić moją pierwszą konstrukcję subwoofera, do jej budowy posłużyłem się gotowcem gdL’a-temat gotowca: „Niedrogi subwoofer do kina, do sporych pomieszczeń”.
    Głośnik jakiego użyłem to wszystkim znany stx GDN-27-150-8-S.C., umieściłem go w obudowie BassReflex wykonanej z płyty wiórowej o grubości 18mm, zestrojonej na 35Hz, wymiary wewnętrzne to 49x29x39(wysokość, szerokość, głębokość) co daje nam jakieś 55litrów, tunel o średnicy 10cm i długości 30cm(może troszkę więcej). Obudowę wzmocniłem. Niestety wiórowa a nie MDF ze względu na koszty. Na razie w obudowie siedzi sam głośnik, niema nawet filtru pasywnego ale ma być to sub aktywny także nie chciałem wydawać niepotrzebnie pieniędzy, zbieram kase na to aby zbudować jakiś wzmacniacz, może na TDA 7294 i do tego jakiś filtr aktywny.
    Obudowa może wydawać się nieco duża ale myślę że jak się uzupełni ją o wzmacniacz, trafo, radiator itd. To objętość obudowy się trochę zmniejszy.

WYKOŃCZENIE:
    Obudowa jak już wcześniej pisałem z płyty wiórowej poskręcana(wkręt co 10cm) i sklejona wikolem, oczywiście wyfrezowane otworki pod łebki od śrub. Całość wyszpachlowana i wyszlifowana. Z początku była pomalowana na czarno ale nie wyglądało to zbyt dobrze i postanowiłem coś z tym zrobić, chciałem dać fornir ale niestety jest on drogi i ciężko się go klei noi padło na okleinę. W planach jest jeszcze wykonanie maskownicy ze względów ochronnych i kolce lub coś innego noi oczywiście elektronika. Załączyłem zdjęcia, także sami oceńcie jak to wygląda.

Wrażenia odsłuchowe:
    Są jak najbardziej pozytywne ale nie mogę zbyt dużo powiedzieć jako że nie jest on jeszcze skończony jak już wcześniej pisałem musze go uzupełnić o wzmacniacz i filtr i tu mam do was prośbę, jakieś propozycję do tego przetwornika?
    Subwoofer jest na razie napędzany 4ohm-ową UNITRĄ (meluzyna)która ma na kanał chyba 20W także niema na razie o czy mówić.

Kosztorys:
    -głośnik 74zł z przesyłką
    -płyty wiórowe : 15zł
    -kanał Br. 10zł
    -rura od wentylacji do przedłużenia Br. 5zł
    -terminal 5zł
    -wikol, wkręty, szpachłowka 10zł
    -okleina 15zł

Razem: 134zł

Czekam na wasze opinie

Fajne!
  • #2 20 Mar 2007 15:04
    Nevon
    Poziom 21  

w skrócie - nic szczególnego.

starannie wykonany, ładnie wygląda... co z tego że okleina jak dobrze jest :)
    głośnik oklepany nieraz.
    niema żadnych bajerów - to raczej dobrze :) brak mi jedynie maskownicy.

Wzmacniacz ?? chyba najciekawsze wyjście to wzmacniacz Irka na odpowiednim napięciu, nie pamiętam który to był kit AVT ale żaden TDA czy mostek niema szans jeśli chodzi nie tylko o moc.
    Kit kosztuje chyba 20zł .. to jest niewiele.

Pozdrawiam

• #3 20 Mar 2007 16:37
    Vitu
    Poziom 20  

Mi sie bardzo podoba , estetyczny i zgrabny jak na pierwsza konstrukcja to bardzo dobrze

• #4 20 Mar 2007 16:47
    dayv
    Poziom 24  

schludnie czysto starannie. Konstrukcja oklepana. Glosnik znany. Spox konstrukcja :)

• #5 20 Mar 2007 18:00
    oleczek1988
    Poziom 21  

jak na pierwsza konstrukcje to wyszło ci naprawdę przyzwoicie :) 5/6 wygląda jak ze sklepu. ładnie polożyłes okleine

• #6 23 Mar 2007 16:49
    Stanley121
    Poziom 16  

Witam. Subwooferek wypas, ocena 6/6

Mam małe pytanie czy w takiej samej budzie moznaby uzyc tez stx'a tylko GDN-27-300-4-SS?:D

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME