Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Peugeot 406 odpalanie pompa usterka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Peugeot 406 odpalanie pompa usterka
Autor
Wiadomość
pawel8814
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: ni

Post#1 Post autora tematu 24 Mar 2007 14:04   

Re: Peugeot 406 odpalanie pompa usterka

Mam straszne problemy z samochodem.Gaśnie podczas jazdy lub przerywa zapala śię wtedy sonda lambda.Miałem skanowany komputer już 3 razy.Za pierwszym razem wymieniłem pompę w zbiorniku za drugim pompę wysokiego ćiśnienia.Kosztowało mnie to już 5000tys.Za kazdym razem mówią ze to pompa wysokiego ćiśnienia.Tylko że już ją wymieniłem na nową.Samochód potrafi przejechać 1000 kil. bez problemów lub świrować 2 dni.Odpala na 2 sekundy i gaśnie lub wogóle nie chce zapalić niekiedy nawet zapalam 30 razy.I nagle wszystko ustaje i działa poprawnie. Teraz opiszę dokładnie co śię dzieje.Jeśli samochód pracuje poprawnie po przekręceniu stacyjki słychać klikanie z obudowy filtru paliwa.Jeśli gaśnie to tego nie słychać nie chce wchodzić na obroty i przerywa.Widać że wtedy podczas dodawania gazu wzrasta i spada ładowanie w aucie.Zastanawiam śię czy nie jest to spowodowane jakimś zwarciem na kablach.Powtarzam że obydwie pompy są nowe i zawory też są sprawdzone.Serwis peugeota nie ma pojęcia co się dzieje.Byłem też w serwisie bosch bo to pompy boscha facet też rozkłada ręce.I miejscowy mechanik też twierdzi że to pompa wysokiego ćiśnienia ale jest nowa.Już nie wiem co mam robić.Pomocy.Dzięki.

Dodano po 24 [minuty]:

Zapomniałem dodać że jest to hdi 110 koni. Rocznik 2000. Przejechane ok 140000kil.Dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2007 14:04   

Powrót do góry

zbyniuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: śląsk

Post#2 24 Mar 2007 17:46   

To pozostają wtryskiwacze,napisz jeszcze jakie są błędy w sterowniku.Pompa daje takie same błędy jak lejące wtryski.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2007 17:46   

Powrót do góry

lucik
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Szczecin

Post#3 24 Mar 2007 19:05   

Jakie są defekty to raz ale trzeba odczytać parametry pracy silnika, chociażby różnicę ciśnienia zadanego a zmierzonego. Sprawdzić zasilanie kalkulatora, regulatora cisnienia, czujników, itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2007 19:05   

Powrót do góry

pawel8814
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: ni

Post#4 Post autora tematu 24 Mar 2007 19:18   

Może to być troszkę trudne gdyż jestem w Irlandi północnej a tu mechanicy nic nie potrafią sprawdzić.Jedynie podpiąć go pod komputer.Błędów wyskakuje kilka,ale tylko gdy świeći śię sonda lambda.A ona zaświeca śię tylko wtedy kiedy auto gaśnie.I po nie długim czasie gaśnie.Wtedy komputer nie podaje żadnych błędów.Nie ma żadnej regóły na to gaśnięcie zimno,ćiepło mokro,słucho dzień noc itd.Może wiećie dlaczego dzieje śię to czasami i zaraz przestaje.Mechanik powiedział że nie potrafi naprawić dobrego samochodu i ma rację bo zanim coś sprawdzi to już jest ok.
Powrót do góry

zbyniuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: śląsk

Post#5 24 Mar 2007 19:21   

Ja bym stawiał na zacierający się wtryskiwacz,tylko nie rozumię tego ładowania w aucie.Błędy pewnie są związane z wysokim ciśnieniem .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Peugeot 406 odpalanie pompa usterka
Strona 1 z 1