Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wskazanie temperatury wody w VW T4

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Wskazanie temperatury wody w VW T4
Autor
Wiadomość
jasiuwr
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wrocław

Post#1 Post autora tematu 24 Mar 2007 20:05   

Wskazanie temperatury wody w VW T4

Mam VW T4 1.9D z 1991 roku i mam problem ze wszkazaniem temperatuy. Poprostu zegaz nie reaguje.Czujnik jest ma dwa piny i napiecie na nim 4.5V (nie wiem czy tak ma byc)jest wymieniony na nowy.W zegarach wielozłącze przelutowałem i nic to nie dało. Może ktoś ma schemat połączeń pomiędzy czujnikiem a zegarem bo kolory i grubości przewodów sie nie zgadzają.

Popracuj nad swoją pisownią! <Błażej>
Powrót do góry

pac_man
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 24 Mar 2007 21:39   

Re: Wskazanie temperatury wody w VW T4

Zewrzyj piny we wtyczce i zobacz czy zegar sie wychyli ma max.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2007 21:39   

Powrót do góry

jasiuwr
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 24 Mar 2007 22:06   

Piny na czujniku zwierałem ale nie ma reakcji a we wtyczce na liczniku nie wiem który z krórym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2007 22:06   

Powrót do góry

jasiuwr
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 25 Mar 2007 16:33   

Widzę że nikt nie potafi mi pomódz...no cóż czeka mnie w takim razie wizyta u elektryka lub w serwisie:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2007 16:33   

Powrót do góry

viper555
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 25 Mar 2007 17:35   

Jeżeli na czujniku masz napięcie to znaczy że przewód od wskaźnika do czujnika masz dobry ale być może nie masz masy na wtyczce od czujnika więc ten przewód /chyba żółty z czerwonym paskiem/ zmasuj ale nie w wtyczce tylko do karoserii i zobacz czy wskaźnik się wychyli.P
Powrót do góry

polo
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 25 Mar 2007 19:12   

Jeżeli tam jest 4,5V to albo to nie ten czujnik albo coś w instalacji
Powrót do góry

viper555
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 25 Mar 2007 19:23   

A ile by tam miało być jak to jest sterowanie do wskaźnika.P
Powrót do góry

Albercik 321
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Tychy

Post#8 25 Mar 2007 20:34   

Wypnij przewody z czujnika i sprawdz,czy jest na jednym z nich pełna masa(miernik podłaczony pod + akumulatora i jeden z tych przewodów,musi pokazać dokładnie takie napięcie,jakie jest na akumulatorze.Jeżeli na żadnym z tych dwóch przewodów nie będzie masy,a tak przypuszczam,to podaj masę z akumulatora na oba te przewody.Wskaźnik temp. powinien ci się wychylic do samego końca.Jeżeli tak nie będzie,to podaj masę bezpośrednio na wskaźnik przy samym zestawie.Ale musisz wiedzieć który to pin,bo na wskaźniku są trzy przewody - +, - i ten od czujnika.Jak źle podasz masę,to możesz zrobić zwarcie.No i oczywiście posprawdzaj na samych stykach czujnika,czy masz + i -.No i oczywiście musisz wiedzieć,czy dobierasz się do właściwego czujnika.Jak się nie mylę,to są tam dwa czujniki temperatury.Drugi jest od kompa.
Powrót do góry

waldez1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Jelenia Góra

Post#9 26 Mar 2007 07:24   

Czy gdzieś przy silniku jest taka duża czarna okrągła kostka?
Jeśli tak, to jest to miejsce połączenia wiązki silnika z resztą instalacji.
Tam też idą kable od czujnika temp. i oleju.
Rozkręcić ją wysuszyć, wyczyścić, przyjrzeć się pinom, podoginać blaszki, psiknąć kontakt sprajem i dobrze ją skręcić.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

jasiuwr
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 Post autora tematu 29 Mar 2007 18:43   

Gdy do kostki czujnika podłączam bezpośrednio mase nie ma żadnego wychylenia wskaźnika. Na samej kostce przy iczniku nie wiem które piny zewrzec wiem tyko ze po wymontowaniu samego wskaźnika i podłączeniu go bezpośrednio do akumulatora odchyla sie. Piny w gnieździe przelutowałem i tez niec nie dało. Na jednym przewodzie czujnika temp. wody mam 4,5v drugi przewód jest podłączony z innym czyjnikiem tym razem na cztery piny. Idac po rzewodach dwa z nich sterują dodatkowa pompą układu wodnego która znajduje sie pod przednim pasem. Czy ktoś wie czy do zegarów od czujnika powinno byc napiecie czy masa????
Powrót do góry

GepardBMW
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#11 15 Sie 2007 21:20   

W 1.9d masz dwa czojniki temp. jeden 2 piny jeden 4piny ten 4 pinowy jest odpowiedzialny za temp. na desce jest on zamontowany na tym samym kolanku wodnym tylko ze nizej skeirowany w prawa strone patrac od przodu silnika. Dwa piny to masa (brazowe kable) a dwa piny to zegar i pompka wspomagajaca obieg wody.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2007 21:20   

Powrót do góry

mietlorz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ruda Śląska

Post#12 16 Sie 2007 14:13   

Witam !
W swoim golfie mam taki sam silnik więc wydaje mi się że i osprzęt powinien być taki sam. Czujnik temperatury jest czteropinowy zabudowany na wysokości głowicy na króćcu wodnym. Dwa sterują przekaźnikiem świec żarowych dwa wskaźnikiem temperatury wody. Powinny tam być dwa czarne przewody (to masa) i dwa z jakimiś kolorami. Zewrzyj te z kolorami do masy.
Gdybyś miał wątpliwości gdzie znajduje się ten czujnik, to pisz a podeślę foto. O ile dobrze pamiętam to czarne przewody są masowe.
Pozdrawiam !
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Wskazanie temperatury wody w VW T4
Strona 1 z 1