Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Udostępnienie drukarki do Laptopa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Udostępnienie drukarki do Laptopa
Autor
Wiadomość
dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 27 Mar 2007 08:17   

Udostępnienie drukarki do Laptopa

Witam
Może ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu z udostępnieniem drukarki . Mam tak : PC stacjonarny podłączony do Liveboox-a (internet) drukarkę laserową Xerox Phaser 3117
I Notebooka Toshibę który ma bezprzewodowy internet. W obydwu komputerach ustawiłam tą samą grupę roboczą PC nazwałam Komputer 1 a Tosie Komputer 2 udostępniłam drukarki w obywu ,zainstalowała oprogramowanie do drukarki Xerox w Laptopie, zdjęłam zabezpieczenie Windows . Na PC-cie widzę wszystkie dokumenty co mam w Notebooku i mogę do nich wejść w "Moim otoczenoi sieciowym widać Tosie. Natomisat w Tosi nie widzę nic z PC-ta , w otoczeniu sieciowym jest tylko komputer 2 czyli Tosia sama siebie widzi. A ja chciałabym móc drukować z Notebooka . Jak dodaję drukarkę sieciową to widzę wszystki drukarki które mam na
PC-cie ale jes brak dostępu komputer prosi o ożytkownika i hasło dostępu a ja nie wiem jak to zrobić. Ufff ale się rozpisałam być może jest ktoś kto mnie naprowadzi na prawidłowe rozwiązanie tego problemu. Bo szkoda mi wydawać pieniążki na jeszcze jedną drukarkę bo mam ich już 4
Powrót do góry

halif
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#2 27 Mar 2007 08:34   

Re: Udostępnienie drukarki do Laptopa

Systemy operacyjne to Windows XP SP2?
Masz jakiś dodatkowy firewall?

Jeżeli używasz tylko tego z Windowsa to na stacjonarnym:
Właściwości połączenia lokalnego -> Zaawansowane -> Ustawienia zapory ogniowej -> Wyjątki -> (zaznacz) Udostępnianie plików i drukarek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Mar 2007 08:34   

Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 27 Mar 2007 09:08   

Dzięki halif za odpowiedź
Udostępnienie mam zrobione. Żadnego firewall-a nie mam ale na PC-cie mam Kasperkyego a na Tosi Norton Internet Security. Chyba se wezmę Amol bo mi już głowa pęka :D:D:D

PS Jak zainstalowałam drukarkę w Laptopie to na PC-cie pojawiła się dodatkowa ikonka Auto Xerox Phaser 3117 na NOTEBOOK
Powrót do góry

halif
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 27 Mar 2007 12:23   

Czyli winne są właśnie Kaspersky oraz być może Norton Internet Security. Często są z nimi problemy...

NIS musi mieć dodaną zaufaną sieć lokalną, aby uzyskać do niej dostęp. Na razie spróbuj oba te programy wyłączyć i sprawdź czy w Otoczeniu sieciowym pojawi się nowy komputer i do tego możesz w Wierszu poleceń spróbować użyć polecenia
ping numer_IP_drugiego_komputera

Jeżeli ping dojdzie to będą musiały się widzieć. Może winne są różne grupy robocze? Chociaż wtedy to i tak powinny w otoczeniu się pojawić obie grupy...
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 27 Mar 2007 20:36   

pingi poszły w obydwu komputerach czyli sie widzą . Grupa robocza jest taka sama w PC-cie i Laptopie Już nie wiem co zrobić , napewno jest to mały drobiazg ale nie wiem jak go znaleźć. Chyba czeka mnie wezwanie fachowca do domu tylko nie wiem co bardziej sie opłaca kupić drukarkę czy czy zapłacić za usługę . bo za 250 mogę mieć Canona BJC -85 do Laptopa a fachowiec może kilka godzin "szukać" i na to samo wyjdzie

PS Obydwa programy antywirusowe wyłączyłam na czas eksperymentu z drukarka i nic sie nie zmieniło
Powrót do góry

halif
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 28 Mar 2007 07:33   

Ciekawa sprawa.

Spisz sobie jak się nazywa udostępniona drukarka na stacjonarnym.
(Panel sterowania -> Drukarki i faksy -> Xerox Phaser 3117 [Właściwości] -> Udostępnianie -> Nazwa udziału.)

Przy okazji możesz wybrać "Dodatkowe sterowniki i udostępnić je dla Toshiby.

Teraz wpisz w Uruchom:
@EDIT - błąd, poprawiony
\\Komputer 1\Nazwa_drukarki
@EofEDIT

Powinien się zgłosić monit, że jest to drukarka sieciowa i propozycja zainstalowania jej.
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 28 Mar 2007 08:38   

Ślicznie dziękuje Ci Halif za pomoc teraz musze wyjechać będę dopiero wieczorem tylko mam pytanie na którym komputerze mam wpisać w - uruchom - i jak ma wygladać ten wpis bo teraz próbuje i coś źle robię bo windows krzyczy że źle wpisuje . Dokładne nazwy to ; PC - opis komputera komputer główny ; nazwa komputera ppp-aijutc12..i tak dalej Toshiba opis komputera - komputer2 ;nazwa komputera Notebook
spisałam to z stystem- nazwa komputera . Jeżeli jeszcze masz do mnie cierpliwość :D:D:D to napisz mi jak ma wyglądać ścieżka dostępu napisana w Uruchom
Pozdrawiam Dżenka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2007 08:38   

Powrót do góry

halif
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 28 Mar 2007 12:35   

Przepraszam, pomyliły mi sie ukośniki!

Miło być \\nazwa_komputera\drukarki

Musisz wpisać na Toshibie:
\\ppp-aijutc12..i tak dalej\Nazwa_drukarki

Możesz zmienić pełną nazwę stacjonarnego na jakąś prostszą. We właściwościach Mojego Komputera.

Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.

Jeszcze jedna uwaga. Spróbuj na stacjonarnym oddostępnić drukarkę, a potem udostępnij ją jeszcze raz. Napisz jeszcze jaki jest system operacyjny na stacjonarnym. Może to jakiś Windows 2000 Serverstation?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2007 12:35   

Powrót do góry

tejotka
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#9 28 Mar 2007 13:37   

Sprawdź czy masz zainstalowaną \ włączoną opcję "Klient Sieci Microsoft Networks".
Żeby to sprawdzić idź:
"panel sterowania->Połączenia sieciowe->"Prawy klik" (na interesującym nas połączeniu)->Właściwości"
Tam w okienku "To połączenie wykorzystuje następujące składniki" na pierwszym miejscu powinno być widoczne i zaznaczona "Klient Sieci Microsoft Networks". Jeśli jej nie ma to należy kliknąć "zainstaluj" i zainstalować z typów składników sieci "klient" i postępować zgodnie z instrukcją.

Na laptopie drukarka powinna być widoczna podczas dodawania drukarki sieciowej.
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 Post autora tematu 28 Mar 2007 19:15   

dzęiki tejotka za pomoc ale mam kilenta zaznaczonego więc chyba jest OK Podczas instalowanie drukarki zaznaczyłam opcję - sieciowa - w Laptopie a na PC-cie mam zaznaczone udostępninie w sieci.
Halif a teraz wyniki mojego "eksperymentu" Po wpisaniu juz prawidłowego tekstu pokazała mi się taka oto informacja Windowsa
"Błąd logowania ; użytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze"
PS na PC-cie WIN XP Pro na Tosi Win Xp Home
Powrót do góry

tejotka
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 28 Mar 2007 19:29   

Zrób tak:
1. Dodaj użytkownika z jkimś prostym hasłem na komputerze do którego podpięta jest drukarka.
2. We właściwościach drukarki dodaj uprawnienia dla tego użytkownika takie żeby mógł drukować.
3. Na komputerze który ma podłaczyć drukarkę w menu start kliknij "Uruchom" i wpisz "cmd" i "ok.
4. w okienku które się pojawi wpisz:

net use lpt1 \\Nazwa_Komputera\Nazwa_Drukarki Haslo_Uzytkownika /user:Nazwa_Komputera\Nazwa_Uzytkownika

I napisz co ci wypisało.
Powrót do góry

halif
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 28 Mar 2007 19:54   

OK, jeżeli jest to WinXP w wersji Pro to wejdź na stacjonarnym do Panelu sterowania, potem na konta użytkowników i zobacz, czy konto Gość jest włączone. Jeżeli nie to je włącz. Potem drukarka powinna być widoczna podczas dodawania drukarki sieciowej.
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 Post autora tematu 29 Mar 2007 01:00   

ale mam to opanowane Dla gościa jest udostępnione ale nadal nic.
Tejotka nie wiem jak to rozpisać który komputer jest który. Bo generalnie jest tak PC-t widzi wszystko a Notebook nic tylko siebie samego w połaczeiach grupy roboczej. Chyba dam sobie spokój z tymi kombinacjami bo już 2 razy zgubiłam internet :D:D:D ale mam to opanowane tylko czasu mi dużo zajmuje . Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Dżenka
Powrót do góry

tejotka
Poziom 5
Poziom 5

Post#14 29 Mar 2007 08:43   

dżenka napisał:
Bo generalnie jest tak PC-t widzi wszystko a Notebook nic tylko siebie samego w połaczeiach grupy roboczej.
Pozdrawiam Dżenka

To że laptop widzi siebie samego w niczym nie przeszkadza żeby podpiąć drukarkę sieciową do niego jeśli są spełnione następujące warunki:
1. Komputery są w tej samej podsieci.
2. Drukarka jest udostępniona
3. Na drukarce udostępnianej są nadane odpowiednie uprawnienia
4. Firewall nie blokuje tego.

Jeśli są spełnione te warunki to jak napisałem robisz tak:
Przyjmijmy:
- Komputer z drukarką nazywa się "PC" lub jego adres IP to "192.168.0.1"
- Udostępniona drukarka nazywa się "UdostDruk"
- Konto użytkownika z uprawnieniami "UzytDruk" z hasłem "1234"
- Użytkownik "UzytDruk" ma pełne uprawnienia do drukarki.

I wtedy w konsoli napisz

net use lpt1 \\PC\UdostDruk 1234 /user:PC\UzytDruk

lub

net use lpt1 \\192.168.0.1\UdostDruk 1234 /user:192.168.0.1\UzytDruk

napisz czy po wykonaniu komendy pojawi się jakiś komunikat
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 Post autora tematu 05 Maj 2007 09:36   

Witam :|
Po kilkunastu nieudanych eksperymentach w końcu sie poddałam, i zleciłam fachowcom konfigurację , najpierw jeden potem drugi i żaden nie potrafił ustawić na koniec powiedzieli , że to nie jest drukarka sieciowa
(Xerox Phaser 3117-laser) i nic z tego nie będzie. :cry: więc kupiłam nową drukarkę i po problemie.
Dziękuję wszystki za pomoc
Pozdrawiam Dżenka
Powrót do góry

tejotka
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 05 Maj 2007 14:24   

dżenka napisał:
Witam :|
Po kilkunastu nieudanych eksperymentach w końcu sie poddałam, i zleciłam fachowcom konfigurację , najpierw jeden potem drugi i żaden nie potrafił ustawić na koniec powiedzieli , że to nie jest drukarka sieciowa
(Xerox Phaser 3117-laser) i nic z tego nie będzie. :cry: więc kupiłam nową drukarkę i po problemie.
Dziękuję wszystki za pomoc
Pozdrawiam Dżenka

Fachowcy jak z koziej d... trąba. Drukarka podpięta do kompa sama z siebie nie jest sieciowa. "sieciowość" drukarki załatwia system operacyjny i jak napisałem wcześniej są spełnione inne warunki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2007 14:24   

Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 Post autora tematu 05 Maj 2007 23:50   

Masz rację tejotka :D ale żadnemu nic nie zapłaciłam bo usługa nie została zrealizowana. a mnie drukarka do laptopa była bardzo potrzebna
a czasu za dużo nie mam więc jest jak jest
Powrót do góry

informator
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: nie wiem

Post#18 13 Maj 2007 18:22   

wysyłam posta informacyjnie dla wszystkich innych, by nie musieli kupować nowej drukarki.
Informacje odnośnie problemów z udostępnianiem drukarki znajdziecie tu:
http://infojama.pl/81,artykul.aspx i tu: http://www.banita.pl/konf/smbudostwinxp.html
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Udostępnienie drukarki do Laptopa
Strona 1 z 1