Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nie działa klawiatura i mysza w laptopie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> nie działa klawiatura i mysza w laptopie
Autor
Wiadomość
erzaw
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 29 Mar 2007 20:42   

nie działa klawiatura i mysza w laptopie

Witam kolegow.Mam angielski laptop Adwent.W pewnym momencie komputer jakby sie zawiesił- nie reaguje na klawiature i na mysze,również zewnetrzna.Koledzy twierdza,że padły sterowniki do tych narzedzi.Moje pytanie co zrobić aby mozna było wgrać nowe.Komputer był z wgranym systemem XP,bez płyty instalacyjnej.Prosze o rzeczową poradę.
Powrót do góry

januszzbych
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Opole

Post#2 29 Mar 2007 21:05   

Re: nie działa klawiatura i mysza w laptopie

Jezeli twoi koledzy sie znaja to czemu tobie nie pomogli na nowo zainstalowac systemu i zainstalowania niezbednych orginalnych sterownikow ? Nie jest to takie trudne, ale istnieje rowniez mozliwosc jak byl ten laptop serwisowany badz otwierany i zle ktos podlaczyl tasiemki od klawiatury oraz touch pada to moze byc rowniez przyczyna twojej usterki ale zanim zabierzesz sie za rozbierania lapka zainstaluj system aby byc na 100% pewnien ze nie jest to wina sterownikow badz systemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2007 21:05   

Powrót do góry

erzaw
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 29 Mar 2007 21:14   

to była diagnoza na odległośc, a laptop w serwisie jeszcze nie był, a ceny których żądano ode mnie za naprawę powodują,że zastanawiam się czy to może być tak drogie.Pytam na forum bo widzę,że jest tu bardzo duzo madrych i znających sie na temacie ludzi.
Powrót do góry

Rychuu
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piła

Post#4 29 Mar 2007 21:24   

Ale laptop sie uruchamia tylko nie dziala klawiatura ani pad? A w biosie klawiatura dziala?
Ta myszka byla na USB?
Powrót do góry

erzaw
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 29 Mar 2007 21:30   

Nic sie nie wyswietla na ekranie- taki widok jakby był zawieszony, pad nie działa i zewnetrzna mysz też nie działa, a nie wiem jak wejść do biosu jak nie dziła klawiatura.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2007 21:30   

Powrót do góry

januszzbych
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 29 Mar 2007 22:03   

Podaj wiecej danych usterki bo diagnozowac i gdybac mozemy kiedy nic konkretnie nie wiemy, mianowicie czy laptop uruchomi sie normalnie ? Kiedy wlaczasz to slychac prace wentylatora ? Bardzo wazne bo ja siadl to procesor sie przegrzewa i poprostu zwiech juz jest poza tym moze jest wina w plycie glownej moze byc wiele przyczyn.
Powrót do góry

luki233
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zamość

Post#7 30 Mar 2007 12:07   

Możliwe że procek poszedł. Przy właczaniu laptopa startują wentylatory, albo czy słychać jakieś "pipnięcia" z głośniczka ?
Powrót do góry

januszzbych
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 30 Mar 2007 12:52   

Jak chcesz to moge poszukac dokumentacji serwisowej to twojego lapka ale podaj mi dokladnie nazwe firmy oraz typ lapka ? Jak znajde to dam tobie namiary to mozesz przy dobrych zdolnosciach sam dojsc do zrodla problemu :-)
Powrót do góry

erzaw
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 Post autora tematu 01 Kwi 2007 21:55   

Witam ponownie.To jest Advent sempron 2000+.Klawisze funkcyjne nie działaja.
Powrót do góry

misiek49
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Chojnice

Post#10 19 Sty 2008 13:45   

Witam!
Ja tez mam taki sam problem. Advent 7083, wczesniej byl prawdopodobnie zalany. System startuje do momentu logowania sie do systemu, nie dziala klawiatura i touchpad, jesli chce uzyc klawiatury to zrobi zawieszke totalna. Czy moze byc ze jakis kontroler padl, ewentualnie czy znajde jakas serwisowke do tego modelu? Znalazlem jeszcze taki tranzystor 3-nozkowy ktory ma oznaczenie A3LE i nie wiem czy to NPN czy PNP i jaki moge uzyc zamiennik, uklad ma ulamana nozke.. Mile widziane wszelkie wskazowki:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2008 13:45   

Powrót do góry

sledzik6
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#11 18 Lut 2008 14:38   

Witam dolaczam do grona poniewaz mam dwa laptopy advent w ktorych nie dzialaja gniazda usb,klawiatura,mysz rowniez porty zewnetrzne na mysz i klawiature. Przy startowaniu laptopa bez dysku klawiatura rowniez nie dziala takjze do bios'u nie moge wejsc ani restartowac go z klawiatury. Moze ktos ma jakis pomysl co z tym fantem zrobic?
Laptopy rozkrecilem i przy porownaniu plyt glownych znalazlem w roznych miejscach polaczenia kablem tak jak by podczas produkcji juz bylo cos uszkodzone i naprawiane w dziale napraw. Wracajac do tematu zasilanie na gniazdach usb jest, na zlaczu klawiatury rowniez jest zasilanie na na touch padzie rowniez wszedzie dochodzi zasilanie, Moje pytanie jak myslicie czy to jest wina uszkodzonej plyty czy moze biosu?..dodam ze windows sie norlanie wlacza i laptop norlanie funkcjonuje tyle ze nie dzialaja urzadzenia jak klawiatura i mysz oraz porty zewnetrzne usb. dzis mam zamiar sie tym pobawic ale trudno znalesc schemat i serwisowke do tego wynalazku..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> nie działa klawiatura i mysza w laptopie
Strona 1 z 1