Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pod¶wietlana obudowa do serwera

mi_ma 31 Mar 2007 09:08 5200 12
  • Pod¶wietlana obudowa do serwera
    Poniżej projekt obudowy dla serwera bazuj±cego na płycie głównej mini-itx. Wykorzystano płytę główn± VIA EPIA 5000 z 512MB SDRAM i dyskiem 30GB z notebooka, do zapisywania danych. Ponadto komputer wyposażony jest w rozszerzenie o zł±cze SATA do podł±czenia drugiego dysku.

Cały projekt został wykonany ręcznie korzystaj±c z Corel Draw. Następnie wdrukowany i złożony, aby sprawdzić jak mniej więcej wygl±da.

Pod¶wietlana obudowa do serweraPod¶wietlana obudowa do serwera

Fragmenty obudowy zostały starannie wycięte z pleksji (wycinanie zajęło ponad 10 godzin). Elementy zostały pomalowane na czarnym i srebrnym sprayem. Czę¶ć z nich została jednak przezroczysta, aby uzyskać efekt pod¶wietlenia. Cało¶ć pod¶wietlona jest duż± ilo¶ci± diod LED w postaci listew i matryc.

Pod¶wietlana obudowa do serweraPod¶wietlana obudowa do serweraPod¶wietlana obudowa do serwera
    Pod¶wietlana obudowa do serweraPod¶wietlana obudowa do serweraPod¶wietlana obudowa do serwera

Cały projekt wykonywany był przez 8 dni (z przerwami na 2-3 godziny snu). Pomimo, że jest to projekt pracochłonny, efekt końcowy jest wart trudu.

Więcej zdjęć w Ľródle

Ľródło http://www.mini-itx.com/projects/tortoise-beetle/default.asp?page=1

Fajne!
  • #2 31 Mar 2007 11:29
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wygl±da ładnie ale nie wstawiłbym sobie takiej choinki do pokoju. Chyba ze do dzieciecego..

• #3 31 Mar 2007 16:03
    AwoniX
    Poziom 14  

isiek78 tutaj nie można oceniać ;) to nie ten dzial. A tak do rzeczy nie przepadam za moddingiem, ale obudowa ładna je¶li chodzi o PC do domu je¶li chodzi o serwer to dla mnie dno. Serwer ma stać gdzie¶ w rogu domu(amatorski) lub siedzieć w szafie(profesjonalny) i ciężko pracować dla admina :) a nie ¶wiecić jak choinka.
    Pozdrawiam AwoniX

• #4 31 Mar 2007 16:33
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

ja tam z do¶wiadczenia wiem, że najlepiej do mocno użytkowanych komputerów najlepiej gdyby nie było obudowy...

• #5 31 Mar 2007 20:50
    Mody
    Poziom 25  

Cytat:
    Wykorzystano płytę główn± VIA EPIA 5000 z 51MB SDRAM i dyskiem 30GB

Ten komputer ma 512MB ramu.

• #6 31 Mar 2007 21:45
    zaytzev
    Poziom 12  

Dla mnie psychodela. My¶lałem sobie nie¶miało o modingu mojego PC i teraz wiem, że użyje plexi, choć pewnie nie w takiej skali.

6-/6 ( "-" bo nie przepadam za tribalami )

Co do osób oceniaj±cych przede mn±: co was za przeproszeniem obchodzi co twórca robi ze swoim projektem? Miał człowiek inspiracje i zrobił co¶ fajnego.

• #7 31 Mar 2007 22:23
    mateusz885
    Poziom 23  

PO PROSTU OKROPNA... zamiast tego czerwonego lepiej już niebieski, a na upartego niebieski i zielony... za dużo tego wszystkiego wystaje.... i wogule to sie na server nie nadaje -.- chyyyba że stoi to na pułeczce i robi za lampkę nocn±....

• #8 31 Mar 2007 22:41
    Lashred
    Poziom 14  

Co¶ cieńki ten serwer lepiej wykorzystał by¶ go jako choinkę na boże narodzenie. Lubie modding ale bez przesady nie tak skrajny.

• #9 01 Kwi 2007 11:11
    DntSLn
    Poziom 22  

Pleksi zazwyczaj jest w folii ochronnej... więc o zadrapania się nie martwmy.

Modding bardzo ładny, lecz ja stonowałbym bardziej kolory... ale co kto lubi;)

Oceniam j± wysoko za bardzo ładnie wycięt± pleksi

P.S. Tak swoj± drog± to proponuję jaki¶ układ który ładnie "ożywi" to o¶wietlenie... może jakie¶ naprzemienne powolne przygasanie:)

Pozdrawiam

• #10 01 Kwi 2007 13:50
    Coolbit
    Poziom 18  

Moze kto pokaze wlasne zmodowane kompy. Bybrechac czyjes pomysyl kazdy potrafi :)
    Wedlug mnie sprzety po modingu powinny posiadac walory uzytkowe. Ja bym nie wiedzial, gdzie to trzymac, i czym to w nocy przykryc, zeby mi w monitor nie swiecilo.
    Nie ma co, kolo sie popisal fantazia i ladnie to poskrencane :) Ale ja to bym sie nie przyznawal, ze to serwer jest.

• #11 01 Kwi 2007 14:25
    mały naukowiec
    Poziom 20  

Według mnie projekt jest bardzo fajny, kole¶ musiał trochę powycinać

• #12 02 Kwi 2007 08:17
    Slawsier
    Poziom 10  

Fajny bajerek ale z czego to wykonałe¶? Jakich materiałów użyłe¶?

Czytaj opis!! Nie pisz bezsensownych postów!! Androot

• #13 03 Kwi 2007 15:33
    karol385
    Poziom 9  

troche za bardzo choinkowy styl ale w sumie to ok nie razi w oczy??

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme