Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.
Autor
Wiadomość
Krzysztof T
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tomaszów

Post#1 Post autora tematu 01 Kwi 2007 15:00   

Witam serdecznie.

Dokonałem zakupu kamerki internetowej z mikrofonem LOGITECH QuickCam Messenger 2.
Zainstalowałem oprogramowanie w moim nowym komputerze z procesorem Intel w systemie XP i później podłączyłem kamerę.
Kamera pracuje, oprogramowanie również. Zdziwienie moje pojawiło się kiedy to chciałem wyłączyć komputer. Komputer zamyka system i samoczynnie resetuje się i ponownie sam uruchamia się.
Po załadowaniu systemu następuje samoczynne resetowanie komputera i ponowne jego uruchamianie i tak bez końca.
Problem występuje do momentu wyjęcia wtyczki kamery z portu USB i pierwszego zamknięcia systemu kiedy to komputer się sam zresetuje i uruchomi.
Po uruchomieniu systemu już bez podłączonej kamery system uruchamia się i następnie pojawia się komunikat windowsa XP o wystąpieniu poważnego problemu (okienko poniżej).
Po wysłaniu raportu błędu na stronę Microsoftu otrzymuję odpowiedź o problemach ze sterownikiem i konieczności załadowania nowszej wersji sterownika ze strony Logitech - producenta kamery.
Po skasowaniu komunikatu komputer pracuje prawidłowo.
W menedżerze urządzeń nie mam żadnych informacji o nieprawidłowościach czy konflikcie z innymi urządzeniami po podłączeniu kamery.
Aktualizacja sterowników ze strony producenta również nie pomaga w usunięciu problemu.
Podłączona kamera do portu USB lecz wyłączona w menedżerze urządzeń nie wpływa na prawidłową pracę komputera.
Czy wystąpienie takiego problemu może kwalifikować tą kamerę do wymiany w ramach gwarancji?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Dzięki i pozdrawiam.

Moderowano przez TONI_2003:
Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich, a przynajmniej powinno być.
Choć jakoś nie mogę się przekonać do tego obserwując co poniektórych ...
Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2007 15:00   

Powrót do góry

/|\Atari
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 01 Kwi 2007 15:06   

Re: Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.

Witam. Wszystko wygląda na to, że jest problem z oprogramowaniem. Wszystkie aktualizacje ze stron Microsoftu masz na bierząco? Czy to jest XP z service packiem 2? Wygląda faktycznie na problem ze sterownikiem kamery. Może warto byłoby spróbować postawić system na nowo, tymbardziej, jeśli ten pracuje już całkiem długo i przyjął sporo śmieci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2007 15:06   

Powrót do góry

Bogdanor
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Sopot

Post#3 01 Kwi 2007 15:17   

Postawienie systemu na nowo to ostatecznosc, jesli nie masz SP2 to zdobadz, odinstaluj kamerke w trybie awaryjnym, upgraduj do SP2 i sciagnij nowsze stery ze strony producenta kamerki (jesli sa nowsze)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2007 15:17   

Powrót do góry

Krzysztof T
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 Post autora tematu 01 Kwi 2007 15:19   

Wszystkie aktualizacje mam na bieżąco. Tak jest z SP2. A komputer jest prawie jak nowy ma około 2 miesiące. Jest to komputer Vobis Digital VMC 6300890E Xpower. Sprzedawca tej kamerki dał mi odpowiedź iż sprzedał już tych kamerek mnóstwo i dopiero mój taki przypadek jest pierwszy. Wyślę jeszcze informację do pomocy firmy Vobis. Ciekaw jestem co mi odpowiedzą.
Powrót do góry

Krzysztof T
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 02 Kwi 2007 22:36   

Z firmy Vobis odesłany zostałem do infolinii pomocy technicznej Logitech w Warszawie. W Logitechu poprosili mnie o :
1. sprawdzenie problemu kamery przy odłączonym modemie neostrady z portu usb,
2. sprawdzenie tej kamerki na innym komputerze z systemem XP.

Jednocześnie gość coś wspomniał na temat zastosowanego chipsetu w komputerze i sterowników do tej kamery.
Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu z błędów zarejestrowanych w moim systemie po wystąpieniu problemu.

Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.
Powrót do góry

Krzysztof T
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 Post autora tematu 15 Kwi 2007 07:13   

Nowszej wersji chipsetu nie wgrywałem. Problem jednak udało mi się rozwiązać. Odinstalowałem oprogramowanie ze starownikami kompletnie z systemu. Po resecie PC i podłączeniu kamerki system zgłosił iż znalazł nowe urządzenie USB. Nakazałem mu aby zainstalował oprogramowanie automatycznie ze strony Microsoft Windows bez użycia płyty dołączonej do kamerki. Wykonał prawidłowo instalację i wszystko działa bez zastrzeżeń, kamerka wraz z wbudowanym mikrofonem. Nie wiem jak to wytłumaczyć.
Jedynie co zauważyłem to iż wcześniej kamerka w menedżerze urządzeń była przypisana do grupy Universal Serial Bus Controllers a w tej chwili jest w grupie Imaging Devices.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem z Pc-etem po podłączeniu kamerki internetowej.
Strona 1 z 1