Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / ζdowarki
  • #1 01 Kwi 2007 16:52
    kamileeek
    Poziom 9  

Witam
    mam takie pytanko,co mniej pr康u pobiera jesli chodzi o podgrzewanie wody? Bojler 60l czy taki podgrzewacz przep造wowy? Aktualnie w domu mam bojler,a mysle nad za這zeniem podgrzewacza tylko czy to akurat taniej bedzie wychodzi這 jesli chodzi o rachunki za pr康 czy nie,mozecie mi doradzi? A takze jesli juz podgrzewacz to moze ktos jakis poleci,dodam ze musi podgrzewac wode w ca造m domu,tak jak bojler.

Moderowany przez skryn:

Przenios貫m z AGD.

• #2 01 Kwi 2007 17:17
    DonRomano
    Poziom 33  

Co do rachunk闚 to nie wiem, ale wad podgrzewaczy przep造wowych jest ograniczenie wydajno軼i do ilu tam litr闚 na minut.
    W podgrzewaczach zasobnikowych tego nie ma pod warunkiem, 瞠 maj wystarczaj帷 pojemno嗆.
    Wyobra sobie sytuacj gdy np. bierzesz prysznic a kto odkr璚i w tym czasie wod w kuchni?
    Przy przep造w闚ce masz wtedy zimn wod na pleckach.

• #3 01 Kwi 2007 17:21
    any56
    Poziom 39  

Zauwa, 瞠 gazowe ogrzewacze wody do stosowania w 豉zienkach maj moc grzejn o warto軼i ok. 17 kW. Por闚nywaln moc powinien mie ogrzewacz elektryczny pozwalaj帷y na zapewnienie takiego samego przep造wu...

• #4 01 Kwi 2007 18:07
    libretto4
    Specjalista AGD

Witam.

Ja mam w domu ogrzewacz 18kW na dwie 豉zienki (w jednej prysznic) i to w zupe軟o軼i wystarcza. Mam jeszcze jeden o mocy 5kW w kuchni pod zlewozmywakiem i w sumie to jest rozwi您anie moim zdaniem najlepsze. Na jednym 18kW by problem z uj璚iem w kuchni - zanim woda ciep豉 dolecia豉 do wylewki to ju nie by豉 potrzebna i dlatego zamontowa貫m ma造 5kW bezpo鈔ednio.

Ciekawym rozwi您aniem s ogrzewacze z elektronik - rozwi您anie naprawd praktyczne

• #5 01 Kwi 2007 18:46
    kamileeek
    Poziom 9  

DonRomano napisa:

Wyobra sobie sytuacj gdy np. bierzesz prysznic a kto odkr璚i w tym czasie wod w kuchni?
    Przy przep造w闚ce masz wtedy zimn wod na pleckach.

Na pewno? Bo ja my郵a貫m, 瞠 po prostu ci郾ienie spadnie, a ciep豉 woda b璠zie taka sama.

Dodano po 8 [minuty]:

libretto4 napisa:
    Witam.

Ja mam w domu ogrzewacz 18kW na dwie 豉zienki (w jednej prysznic) i to w zupe軟o軼i wystarcza. Mam jeszcze jeden o mocy 5kW w kuchni pod zlewozmywakiem i w sumie to jest rozwi您anie moim zdaniem najlepsze. Na jednym 18kW by problem z uj璚iem w kuchni - zanim woda ciep豉 dolecia豉 do wylewki to ju nie by豉 potrzebna i dlatego zamontowa貫m ma造 5kW bezpo鈔ednio.

Ciekawym rozwi您aniem s ogrzewacze z elektronik - rozwi您anie naprawd praktyczne

z elektronik tzn. cyfrowy? ja mysle w豉snie zakupic taki oko這 18kW cyfrowy,temp. ustawic na na oko這 40 stopni,tak w sam raz do k徙ieli,tylko czy to nie bedzie przypadkiem wiekszych rachunk闚 ze wzgledu na moc? Z jednej strony podgrzewacz tylko w momencie odkrecenia wody dzia豉 a bojler ci庵le troche ta wode podgrzewa,wiec czy to sie r闚nowazy? Na nie korzysc bojlera dzia豉 d逝gos nagrzewania,np po k徙ieli w wannie juz od razu druga osoba sie nie wyk徙ie i dlatego chce podgrzewacz. Moze ktos uzywa jakis cyfrowy i moze polecic.

• #6 01 Kwi 2007 18:47
    DonRomano
    Poziom 33  

Dobrze my郵a貫, ale gdy t ciep陰 akurat miesza貫 w baterii z zimn to temperatura wody wylotowej spadnie niestety.

• #7 01 Kwi 2007 19:06
    kamileeek
    Poziom 9  

DonRomano napisa:
    Dobrze my郵a貫, ale gdy t ciep陰 akurat miesza貫 w baterii z zimn to temperatura wody wylotowej spadnie niestety.

masz racje gdy bede miesza wode z zimn. Ale jesli bym sobie ustawi w podgrzewaczu temp. taka zeby nie mieszac to wtedy chyba nie bedzie r霩nicy?Nie znam sie ale tak mysle,po co ustawiac wysoka temp. wody a potem ja sch豉dzac,to przeciez marnowanie kasy na pr康.

• #8 01 Kwi 2007 19:12
    DonRomano
    Poziom 33  

R騜ni ludzie r騜nie korzystaj z prysznica i innych urz康ze.
    Indywidualna sprawa, ja przedstawi貫m sw鎩 i nie tylko punkt widzenia.
    Generalnie wi瘯szo嗆 u篡tkownik闚 zdecydowanie woli podgrzewacze pojemno軼iowe.

• #9 01 Kwi 2007 20:09
    libretto4
    Specjalista AGD

Ja mam obecnie zwyk貫 mechaniczne podgrzewacze i jestem zadowolony w 70%. Problem polega nie na wydajno軼i a du瞠j bezw豉dno軼i temp na pocz徠ku poboru - tzn kiedy rury s zimne. Elektronika za豉twia spraw w taki spos鏏, 瞠 opr鏂z precyzyjnego ustawienia mocy wzgl璠em temp wody wlotowej i wylotowej to r闚nie pocz徠kowa faza grzania jest realizowana z wi瘯sz moc. Dzi瘯i temu szybciej mamy upragnion ciep陰 wod.

Koszt urz康zenia napewno dro窺zy ale warto zainwestowa.
    Polecam EPPV , kt鏎y jest banalnie prosty w ustawieniu lub EPVE gdzie mamy wi璚ej danych dost瘼nych na wy鈍ietlaczu.

http://www.kospel.pl/index.php?s=pl/produkty/elek_przepl_podgrz_wody#epvfocus

• #10 08 Lip 2007 21:18
    Krater28
    Poziom 17  

Witam.
    Aby nie zak豉da nowego tematu zapytam tutaj poniewa jest mowa o bojlerze i przep造wowym ogrzewaczu.
    Planuj kupi przep造wowy ogrzewacz wody Kospela typu Opus (moc 7kW) i mam takie pytanie:
    - czy mog pod陰czy go do rury z ciep陰 wod?
    W domu mam bojler po陰czony z CO i cz瘰to si ciep豉 woda znajdzie. Ogrzewasz mi jest potrzebny wtedy gdy w bojlerze ju nie b璠zie ciep貫j lub wystarczaj帷o ciep貫j wody - wtedy by豉 by ona dogrzewana przez niego do odpowiedniej temperatury.
    Woda wp造waj帷a do ogrzewacza mia豉 by temp ok 50-60蚓 (utrzymywa by j sterownik pieca). W przysz這軼i mo瞠 dodatkowo by造 by kolektory s這neczne grzej帷e bojler, wi璚 my郵 瞠 przep造wowy ogrzewacz by豚y idealnym dope軟ieniem ca貫j instalacji.
    Wi璚 wracaj帷 do pytania - czy na wej軼iu nie ma jakich plastik闚 kt鏎e mog造 by zosta uszkodzone przy temp 60蚓? lub jaka membrana nie wytrzyma? a na koniec czy elektronika da sobie z tym rad (czy b璠zie wiedzie 瞠 jak woda wp造wa o temp 60蚓 to ju nie trzeba jej podgrzewa)?
    Pozdrawiam.

• #11 08 Lip 2007 21:33
    brofran
    Poziom 34  

Musisz rowniez wziac pod uwage znaczny pobor pradu przez ogrzewacz przeplywowy (np.15 kW). Jezeli instalacja nieprzystosowana to beda klopoty z zasilaniem. Bojler pobiera znacznie mniejszy prad! A oszczednosci w zuzyciu energii sa jedynie wtedy jezeli bojlera uzywa sie sporadycznie - wtedy podgrzewacz przeplywowy jest tanszy w eksploatacji.

• #12 08 Lip 2007 21:57
    syriuszblack
    Poziom 22  

Policz to sobie ile ciebie kosztuje podgrzanie np 60l wody przez dob a ile b璠zie kosztowa podgrzanie tych samych 60 litr闚 w podgrzewaczu przep造wowym.

Ja w domku letnim mam w 豉zience 80L bojler i prysznic + umywalka, w kuchni przep造w闚k 6kW. No i problemy z przep造w闚k, kable 3x2.5 grzej si jak skurczysyn jak ogrzewacz chodzi powy瞠j 2minut, bezpiecznik 25A minimum inaczej nie wytrzymywa. G堯wny bezpiecznik nawet nie wiem ile jest ale bardzo mocny, bo przy w陰czonym komputerze, tv, paru lampach, o鈍ietleniu tarasu by這 ok, ale jak si zdarzy這 w陰czenie bojlera (2kW) i czajnika (2.2kW) to wywala這 g堯wny bezpiecznik.

Generalnie musisz sobie spraw policzy.

• #13 09 Lip 2007 22:49
    libretto4
    Specjalista AGD

No zgadza si- dla przep造w闚ki pr康u trzeba naprawd sporo. My郵, 瞠 dobre dobranie mocy przep造w闚ki (nawet kilku sztuk) rozwi捫e problem. Trzeba wiedzie jak m ocna jest instalacja eleketryczna w domu. My郵, 瞠 w kuchni obowi您kowa mest moc ok 3,5 do 5,5 kW. Wi璚ej nie ma sensu. Jak zainstalowany ogrzewacz b璠zie max blisko "kranu" to temp i wydajno嗆 pobieranej wody b璠zie zadowalajaca.

• #14 20 Gru 2009 00:10
    kowalmb
    Poziom 1  

Witam
    w nowym mieszkaniu zamontowa貫m przep造w闚k Siemensa 18 kw nowa instalacja 400v zabezpieczenie 16 A po d逝窺zej k徙ieli wybija ,ale najwi瘯szym problemem jest panel prysznicowy na kt鏎ym nie mo積a ustawi odpowiedniej temperatury wody z powodu zmniejszenia przep造wu na mieszalniku w paneli przy dopuszczaniu zimnej przep造w闚ka si wy陰cza i po chwili leci zimna k徙iel tragedia producent panelu twierdzi 瞠 takie problemy na przep造wowym mog wyst瘼owa , a je郵i chodzi o ekonomi to przy 18 kw a bojlerze np.80 l w eksploatacji niema du篡ch r騜nic.
    co o tym my郵icie.

Szukaj w 4mln produkt闚
Przegl康aj produkty