Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czego należy się wystrzegać przy kupowaniu sprzętu.

SzokalML 29 Sie 2011 20:54 201839 197
  • #181 29 Sie 2011 20:54
    Pablo1964
    Moderator

W związku w szeregiem pytań użytkowników o dopasowanie amplitunera do głośników dedykowanych do zintegrowanych systemów KD albo wzmacniacza do kolumn dedykowanych do miniwieży apeluję:

Takie kolumny bez jednostki centralnej nie przedstawiają żadnej wartości. To nic, że są tanie. Warte są jeszcze mniej. Nie kupujcie takiego chłamu.

• #182 29 Sie 2011 21:05
    398216
    Usunięty  
  • #183 30 Sie 2011 01:18
    miku210
    Poziom 26  

Pablo1964 napisał:
    W związku w szeregiem pytań użytkowników o dopasowanie amplitunera do głośników dedykowanych do zintegrowanych systemów KD apeluję:

Takie kolumny bez jednostki centralnej nie przedstawiają żadnej wartości. To nic, że są tanie. Warte są jeszcze mniej. Nie kupujcie takiego chłamu.

Masz tutaj na myśli plastikowe pudełeczka z kilkoma głośnikami o średnicy pokroju zakrętki od słoika, sprzedawane wraz z małymi amplitunerkami z proporcjonalnie większym napisem MEGA BASS? Od takich kolumn aż roi się na portalach aukcyjnych i na złomowiskach.

Ponieważ w ostatnim czasie kilka osób dręczy mnie na GG żebym ruszył za nie mózgownicą, dobrał im po kilka zestawów naraz, a po wszystkim nawet zwykłego dziękuję nie odpiszą, informuję, że Firmy takie jak , MC Crypt, Mc Taatoo, McVoice, Omnitronic, Prosonic, CLAtronic, XXL, Hollywood, Voice Kraft, nie należą do czołówek rankingów rynku nagłośnienia estradowego, Ich cena nie odzwierciedla ich wytrzymałości i poprawnych parametrów, i należy takie firmy omijać z daleka.
    Po drugie, na portalu aukcyjnym na A, należy ignorować aukcje , w których tytuł:
    -Nie zawiera Marki i modelu danego urządzenia;
    -Zawiera napisy: Prawie jak ....;
    -Nadmiernie określa moc zestawu.
    Po trzecie, Jeżeli mamy pewne wątpliwości co do prawdziwych parametrów w danym urządzeniu, nie bójmy się zapytać sprzedawcy czy może udostępnić nam schemat urządzenia lub zastosowane elementy. Jeśli poda nam tylko że:
    -Na aukcji jest wszystko opisane;
    -głośnik 19cm z membraną butylową na zawieszeniu gumowym, IMPP;
    -Nie poda dokładnych danych, tylko opisze że nowoczesne materiały, kable ze 100% srebra,
    To takich towarów i sprzedawców należy unikać.
    Po czwarte, nie należy wierzyć w takie rzeczy jak: 5.1 w jednej kolumnie jak BOSE. Czemu? A temu, że efektów dźwięku dookólnego nie można tak sobie zamknąć w jednej małej skrzyneczce pod TV. Jak to nam zagra głośniki tylne?
    Po piąte, primo ultimo, prawdziwe wzmacniacze mocy do zastosowań profesjonalnych nie mają wbudowanego MP3 z USB, i nie mają opisanych gniazd wejściowych w taki sam sposób jak domowe zestawy nagłośnieniowe.

Dziękuję za uwagę.

• #184 25 Kwi 2012 13:52
    wojtas_177
    Poziom 22  

Przestrzegam przed mikrofonami AZUSA!

Robiłem jedną sztukę i miałem 3 bazy od bezprzewodowych jedna na drugiej. Na dole stała baza od shura (ta nowa bez anten), nad nią podwójny AKG, a na AKG podwójny azusa. Obok była listwa z 3 zasilaczami do tych baz. Shure działał bardzo ładnie, AKG na początku też. ALe jak włączyłem azusa to jeden AKG zaczą przerywać i szumieć. Wyłączyłem wszystko oprócz tych bezprzewodowych azusy, baza zbierała nawet zakłucenia z zasilaczy! Do tego jak mówiło sie do jednego mikrofonu, to po stuknięciu, powiedzeniu "p" albo "b" mikrofon przerywał na chwilę. Impreza poszła w końcu z 3 bezprzewodowych, potem udało mi się jeszcze wykombinować bezprzewodowego samsona :D Ogólnie nie polecam!

• #185 29 Kwi 2012 23:54
    Jarek 311
    Poziom 14  

Witam!!

Tak sobie czytam i widzę że zdania są podzielone i za bardzo nie można wywnioskować co jest dobre a co złe :-) ale to normalne bo zadowolić wszystkich we wszystkim nie można...

Tak do tematu co Koledzy myślą o kolumnach aktywnych Peavey PR15 i samej firmy, miałem przyjemność słuchać na nich muzyki oraz ogólną obsługę i byłem mile zaskoczony. Słuchałem ich na otwartej przestrzeni oraz w pomieszczeniach zamkniętych czyli małe koncerty jakie odbywają się za zwyczaj w domach kultury.
    A czy firma Cerwin Vega jest dobra, chyba tak biorąc pod uwagę cenę?

Generalnie moje zdanie jest takie, każda firma czy dobra i droga czy zła i tania zawsze wyda na rynek produkt raz dobry a raz zły. Poza tym myślę że zawsze trzeba zwracać uwagę na to co się kupuje ale to i tak nie uchroni nas przed strzeleniem gafy. Dla mnie słabą firmą są takie które robią wszystko czyli począwszy od szczoteczek do zębów skończywszy na sprzęcie niby wysokiej klasy tak robi Philips między innymi. A firmy które nie robią wszystkiego, no dobra może jakieś gadżety ;-) to myślę są bardziej godne uwagi.
    Tak wiem, mogę się mylić ale to moje skromne znanie na ten temat.

Pozdrawiam

• #186 29 Maj 2013 02:06
    oohcats
    Poziom 12  

Zdecydowanie unikać wszystkiego co ma logo EUROLITE. Nawet obudowy PAR potrafią zkaszanić.
    Majki bezprzewodowe Gemini UHF-216HL i w sumie wszystkie Gemini z trzycyfrowych serii. Nadaje się to na zabawkę dla dzieci w podstawówce. wykonane jak odpustowe zabawki. Nagłośnić to to masakra.

Natomiast z Behringerami to jest różnie. Di-boxy DI-20 zdają u mnie egzamin. Mixer Xenyx też daje radę ale jaest mało piłowany i raczej "konferencyjnie". Ogólnie słyszałem trochę pochlebnych opinii o najnowszych wypustach. Ponoć podkupili kilku dobrych inżynierów.

• #188 17 Cze 2013 12:36
    lubon124
    Poziom 19  

Witam.
    Nie posiadam sprzętu estradowego, lecz u nas w technikum z 2 lata temu zamontowali aktywne kolumny Mackie TH 12 A. Tragedia jak to gra, dudni basem jak altusy a wysokie tony to wręcz syczą. Byłem na dniach techniki z moim co prawda nieestradowym sprzętem(STX f360n i Sharp SM7700) i co prawda głośnością im nie dorównywało. ale same puszczone grały czysto i dynamicznie, bas był mocny i przyjemny a nie takie dudnienie jak diabli.

• #189 17 Cze 2013 15:12
    398216
    Usunięty  
  • #190 26 Cze 2013 23:32
    arek59
    Poziom 29  

STX robi moim zdaniem coraz gorsze kolumny. Są po prostu klejone MDF a nie skręcane, ostatnio spadła kolumna STX PA 600 FR i się poprostu rozleciała na kawałki, kiedyś w ten sam sposób spadł poczciwy LDM 215 ze sklejki i nic się jej nie stało.
    Więc myślę że ci co traktują sprzęt jak worki z kartoflami to nie polecam marki STX ani chińszczyzny.

• #191 27 Cze 2013 12:05
    398216
    Usunięty  
  • #192 18 Lip 2013 05:21
    djateop
    Poziom 14  

Ja ze swej strony dopowiem, że z podanych marek Mckrypt i Omnitronic (Aktualnie mam produkty używane przez zemnie koło 8 lat), Omnitronic od Nowości- ostatnio na weselu odmówił posłuszeństwa nagle jeden z cd playerów nie czytał CD :( wesele z zapasowego CD playera (naprawa intuicyjna w domu- czyszczenie lasera, poruszanie delikatne prowadnicą szuflady, i silnika od CD, po jakiś 2-3 tyg. kolejna awaria tym razem na dyskotece (w domu powtórka z rozrywki plus dokładniejsze wypoziomowanie szuflady i na razie gra dalej) co (do MCkrypt mixer 8 kanałowy model 108SA- używam jako podstawa na rozprowadzenie, nie miałem żadnych problemów kupiłem go za grosze z lombardu gdy zaczynałem na poważnie grać i do tej pory mnie nie zawodzi :) pierwszy mój mixer co prawda już nie chodzą tak lekko niektóre potencjometry suwakowe, ale działa mimo że grałem wiele razy w plenerze i nawet piasek który się na nim osadził nic mu nie szkodzi, aktualnie mam jeszcze Reelop RMX kupiony kilka miesięcy po Mckrypt i cały czas używam równocześnie. Tak więc popieram wypowiedzi kolegów, czasami nawet z kiepskich firm zdarzają się ciekawe okazy..ten ma dodatkowo fajny bajer gdy podłącza się słabsze kolumny gra na normie, ale gdy podłączy się większe ma przełącznik który wzmacnia podany sygnał koło 30-40 procent a kolumny dostają większą moc :O

• #193 18 Lip 2013 11:02
    398216
    Usunięty  
  • #194 19 Lip 2013 02:21
    djateop
    Poziom 14  

Proszę kolegi ja bardzo dbam o swój sprzęt (dla tego mimo że minęło 8 lat od kupna tego używanego miksera MCkrypt on działa) tu wtrącę że, nie wystawiam celowo na "zapiaszczenie po prostu jak się gra w różne imprezy (np. po wiatą, czy w plenerze na terenie zakładu kurzy się- czasem przetrze się z wierzchu, ale ja od tamtego czasu tylko z 2 razy go rozkręcałem ten mixer ma specjalne uszczelki przy prowadnicy Suwakowej, znikome ilości mają możliwość się przedostać. Co do sposobu napraw jeżeli widzę poważniejsze uszkodzenie (orientuję się co mogło ulec usterce i jeżeli jestem w Stanie naprawię sam, także mam znajomości w servisie gdzie mają ponad 20 letnią praktykę zaczynali w szkole Unitry i obecnie cały czas ten zakład prowadzą (kolorofony, powermiksery, car audio czy nawet dvd i inne techniczne cuda nie sprawiają im większego problemu, poprostu kieruję się Intuicją która mnie nie zawodzi, czasem zdarzają się dziwne metody, ale większość napraw miernik, lutownica, czasem porada fachowa od osoby która siedzi w branży. Aktualnie jestem w trakcie projektu (tuning zakupionego z 6 lat temu efektu świetlnego oraz kuli obrotowej z soczewkami) Mam własne pomysły znam podstawy techniczne, drobnymi naprawami zajmuję się od nastolatka i będę robił uprawnienia Sepowskie, przecież to nie oznacza że bez Technikum lub innej szkoły nie da się zrozumieć wiedzy ogólnie dostępnej. Kiedyś na pierwszym komputerze z 98 wywaliłem system, ale jak już się za niego zabrałem mija już jakieś 20 lat jak naprawiam komputery i bardzo rzadko zdarza mi się nie uruchomić maszyny. Swój pierwszy Dell bez żadnej wiedzy technicznej rozebrałem na części i złożyłem, tak samo laptop który mam już 5 lat był poligonem doświadczalnym (ani razu nie był w servisie z usterką Hardware) Ździwił by się kolega co mi czasem do głowy strzela aktualnie realizuję 3 projekty własnego pomysłu Równocześnie :) nie ma barier jeśli wierzy się w własny potencjał :)

Dodano po 6 [minuty]:

edit. i przepraszam że zjechałem z tematu tego wątku.

• #195 03 Maj 2014 13:14
    Sokal2
    Poziom 9  

Głośniki Monacor oraz inne ich produkty są dobrej jakości ale należy pamiętać że to dół średniej półki...

większość producentów ma na koncie jakieś wpadki np JBL w JRX-115, tani Behringer, tani phonic lub więkzość reloop-ów. Pozdrawiam

• #196 09 Sty 2016 15:52
    wellingtons
    Poziom 3  

Mało tu się mówi o Skytec'u :) Chętnie napiszę trochę o moich przeżyciach z tą marką. Zresztą już trochę temat oklepany tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15303122#15303122 :)

Osobiście posiadam suba: http://www.electronic-star.pl/SkyTec-SWA15-aktywny-subwoofer-PA-38cm-15-maks-300W_i216627.htm Jednak o nim wypowiem się w późniejszym czasie. Teraz chciałbym poświecić trochę czasu pożyczonym kolumnom na sylwestra, a dokładnie mowa tu o tych: http://www.electronic-star.pl/Para-kolumny-PA...cm-niebieski-efekt-wietlny-2x600W_i28197.htm)

Ogólnie mówiąc, dźwięk Altusów był wybawieniem dla mych uszów po godzinie domowego grania na Skytec'u. Poruszając kwestię jakości wykonania, posłużę się tym o to obrazkiem:

Chyba nie muszę nic dodawać :)

Parę fotek poglądowych samych głośników:

Ciekawostka: Kolumny są tak lekkie, że same uciekają i jeżdżą po całej sali, nawet przy minimalnym basie :p

Podsumowując: Nie polecam - słabe wykonanie, słaba wytrzymałość, niska jakość dźwięku, awaryjne, pomimo głośników 8 calowych, zero basu (słyszalnego), brak zwrotnicy, kable cienkie jak nitka, oraz kiczowaty (odpustowy) wygląd. Jedyny plus tych kolumn, to fajne niebieskie światełka :D

Wracając do suba Skytec'a, opinie dodam w późniejszym czasie :P

• #197 10 Lip 2016 11:19
    1518445
    Usunięty  
  • #198 26 Wrz 2016 03:27
    rafal_wesound
    Poziom 2  

Miałem kiedyś mikrofon nagłowny oraz doręczne firmy AZUSA. Nie polecam. Strasznie sprzęgają. Zbyt dużo góry oraz pisków...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME