Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Kwi 2007 23:22
    SzokalML
    Poziom 36  

Ponieważ regularnie pojawiają się pytania o pewne produkty, i już były próby stworzenia takiej listy (ale temat o allegrowatach zszedł na offtop), postanowiłem założyć nowy temat.

Ma on na celu przestrzec początkujących nagłaśniaczy przed kupowaniem badziewnych produktów.

Wpisujcie swoje typy, na pewno o czymś zapomniałem, i nie wątpię że pojawią się nowe szajse (albo te same pod inną nazwą).

- Alda
    - Alphard (oprócz serii Magnum)
    - Audion
    - Atex
    - Audiomega
    - Cat Beng
    - High Power
    - Hollywood
    - Leksington
    - Zamienniki Tonsil (np. GDS 30/350)
    - Omnitronic
    - MC crypt
    - KBR-X
    - Lexton
    - Dibelsi
    - PowerSound
    - Raveland
    - Sistek
    - 555/666/777/888/999

-----------------------------

Co powinno nas zaniepokoić przy kupnie sprzętu:

- ilość głośników w kolumnie - podejrzane konstrukcje często mają kilka głośników wysokotonowych - piezoelektrycznych, czasem na dodatek różnych.

- Nadmierne Epatowanie mocą ("niesamowita moc")- co sugeruje że klient nie wie co to za parametr, bo jeśli wie to mu tak na tym nie zależy.

- 15 calowy głośnik nadaje się do konstrukcji trójdrożnej, lub do dwudrożnej w połączeniu z mocnym driverem (konieczne dane drivera).

- Nadmierne zachwalanie przez sprzedawcę - dobry produkt sam się broni.

- "odpustowy" wygląd - świecidełka itp.

- zbyt mało danych - można próbować skonsultować się ze sprzedawcą, jeśli ich nie udzieli lepiej sobie odpuśćić.

- brak maskownic - niezbędne w sprzęcie estradowym

- miękkie zawieszenie na gumie - niska skuteczność.

- Pobór mocy. Wzmacniacz nie jest w stanie osiągnąć większej mocy niż ta którą pobiera z gniazdka. Dla popularnych wzmacniaczy w klasie AB jest to około 40-60% (trzeba pamiętać aby rozdzielić na kanały).

--------------------

Zapraszam do uzupełniania i proszę możliwie bez offtopów!

• #2 03 Kwi 2007 23:25
    barthezz
    Poziom 37  

Stare alphardy nie bedace magnumami :)

• #3 03 Kwi 2007 23:34
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Żarówek omniluxów - masz 25% szans że ta spali się już w pierwszych sekundach życia - znam to z autopsji.
    Lamp wyładowczych made in nawet nie china - 100-150zł za HMI 575 to nie cud tylko żółte światło, pół czasu życia i duże szanse wybuch w skanerze lub głowie.

• #4 04 Kwi 2007 00:39
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    z Omnitronic-a nie wszystko jest beee - np. kolumny PAS 212, 210, 208 chodza jak na swoja cene dobrze.
    Pozdrowienia.

• #5 04 Kwi 2007 08:33
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jak również seria X1,X2,X3 z Omnitronicka jest hmmm conajmniej dobra ale droga.

Dodać należy chyba jeszcze wszelkie głośniki typu GDS 30/350 oraz "estradowe" STX.

• #6 04 Kwi 2007 11:26
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

Dodam jeszcze tanie głośniki MRS Sound, które też są na poziomie wyżej wymienionych głośników.

• #7 04 Kwi 2007 11:58
    Kwaczor

Spec od akustyki

TEMAT PRZYKLEJAM. PROSZĘ WPISYWAĆ TYLKO RZECZY NA TEMAT. WSZELKIE DYSKUSJE POZA TEMATEM BĘDĄ USUWANE.

• #8 04 Kwi 2007 14:10
    Ky$sio
    Poziom 17  

Moze oprócz wypisania danych firm mozna by napisac czym sie kierowac np przy zakupie glosników/wzmaków i innych sprzetów estradopodbnych ;p tak naprzyklad ze przy zakupie wzmaka zobaczyc ile ma poboru z sieci i wiedzac np ze klasa AB ma 40-60%(?) sprawosci juz mozna wyeliminowac wzmak który ma 200 poboru i 2x400 rms....

pozdro!

• #9 04 Kwi 2007 23:54
    SzokalML
    Poziom 36  

Witam. Kysio w dolnej części pierwszego postu zająłem się tym tematem, uzupełnię go.

I tutaj pytanie - czy pierwszy post uzupełniać na bieżąco?

I jakie są wasze opinie na temat: Alphard PS oraz IMG Stage Line - moim zdaniem ich wzmacniacze to szajs, z głośnikami nie miałem do czynienia.

Jesli chodzi o głośniki GDS 30/350 to w liście wystepują pod nazwą lexton, bo to chyba to, uzupełniłem.

Howard Hannsen? To chyba ta sama firma co sistek, czy to również takie badziewie?

Co do STX - tu mam dylemat bo opinie są podzielone...

Dzięki za odzew. jak widzicie wszystko staram się napisać maksymalnie zrozumiale dla osób początkujących (samemu też nie mając wielkiej wiedzy) więc z góry przepraszam za uproszczenia.

• #10 05 Kwi 2007 01:34
    brzeczek
    Poziom 14  

Odradzam tez kupna sprzętu marki BITTER, miałem nieprzyjemność grać na mikserze tej firmy, stanowcze nie!

• #11 05 Kwi 2007 11:36
    Kwaczor

Spec od akustyki

Pierwszego postu prosze nie edytować

Teraz kilka słów ode mnie.

Może zajmę się tym kontrowersyjnym STXem. Miałem doczynienia z GDN 38-300-AE. Jego test można na mojej stronie poczytać, ale wielu z was już go zapewne zna. Seria "estradowa STX" to seria głośników zawieszona gdzieś pomiędzy nagłośnieniem domowym a faktycznie estradowym. Samo twarde zawieszenie nie sprawia, że głośnik jest estradowy. W STX niestety jest kilka braków konstrukcyjnych, między innymi bardzo wysoki karkas cewki, co uważam za pewne niedociągnięcie. Trochę braków w wyknaniu. Na pocieszenie mamy to, że parametry są prawdziwe. Jeżeli chcecie mieć pewność, że sprzęt będzie działał zawsze, nie kupujcie STX. Sam miałem taką sytuacje, ze na początku imprezy musiałem na szybko naprawiać głośnik. Musiał uszkodzić się pod koniec poprzedniej imprezy i nie zauwazyłem tego. Sprzęt zostawiałem na miejscu. Wleciałem na ostatnią chwile i naprawiałem go jak już był rostawiony. Wypięty tyłkiem do ludzi. Wstyd straszny. Kumpel w tym czasie grał na reszcie sprzętu, robiło się ciemno i świeciłem sobie telefonem. Stresująca sytuacja. Dodam jeszcze, że kupowałem te głośniki w cenie 165zł a nie 211. To mocno zmienia postać rzeczy. Kupno STX staje się nieopłacalne.

• #12 05 Kwi 2007 17:48
    SzokalML
    Poziom 36  

Okej, to bez edytowania pierwszego postu (ale trochę szkoda, bo niektórym użytkownikom nie będzie się chciało czytać całego tematu.

Z tego co czytam na forum, STX GDN 38/300 ma sporo wad. Cena rzeczywiście nie jest specjalnie atrakcyjna (ale za 160 zł to można było rozważyć). Podobnie jak mniejszy brat - gdn 30/200. Też po podwyżce nie warto, a kiedyś kosztował niewiele ponad 100...

----
    Z STX-ów atrakcyjną w miarę ofertą wydają mi się GDSy - 22/120, 27/150 oraz GDS 30/120. Ten pierwszy jednak nieco za niską skuteczność, nie bardzo widzę jego zastosowanie.

Co z głośnikami szerokopasmowymi ICOON? Kilka osób tutaj zachwalało, mnie jednak wydaje się (wnioskując po oznaczeniu) że to prawie ten sam głośnik co seria HWC Alpharda - czyli "rzadki" chłam.

• #13 05 Kwi 2007 18:34
    md
    Poziom 39  

Ky$sio napisał:
    Moze oprócz wypisania danych firm mozna by napisac czym sie kierowac np przy zakupie glosników/wzmacniaczy i innych sprzetów estradopodbnych

Jestem tego samego zdania. Lista produktów sprzedawanych pod różnymi markami jest ogromna. Można nią zapełnić kilka tysięcy postów, a i tak niewiele to zmieni, bo chińszczyzna ma to do siebie, że średnio co kilka miesięcy jest zmiana koloru, szyldu, opakowania i innych najmniej istotnych cech, a produkt stale ten sam lub z minimalnymi zmianami.
    Ci, którzy znają rynek wiedzą, że zalewa nas fala elektroniki produkowanej w kilku chińskich fabrykach, a sprzedawanej u nas pod wieloma markami. Wystarczy dokładniej przyjrzeć się produktom Dibeisi, Lexton, Azusa itp i porównać je do oferty na naszym rynku, by dostrzec, że jak pojawia się głośnik szerokopasmowy w stylu GDS30, to pojawia się on prawie jednocześnie pod marką Lexton, STX i innymi.
    Nie można jednak bezkrytycznie wymieniać nazw firm, co do których mamy zastrzeżenia, bo trzeba uczciwie powiedzieć, że zdarzają się "perełki" sprzedawane jako Lexton, Blow, Alphard, zdarzają się również knoty sprzedawane za dużą kasę przez renomowane firmy, stąd moje poparcie dla Ky$sio w kwestii tego, czym się kierować przy zakupie, bo to jest podejście racjonalne, systemowe i dotyczy produktów wszystkich firm, nawet takich, których jeszcze nie znamy.
    Czego należy się wystrzegać? Używanego sprzętu rasowych producentów, który tylko z nazwy jest firmowy, a najczęściej są to głośniki po przewijaniu cewki, wzmacniacze po remontach, zalane miksery po przemyciu. Nie polecam również eksperymentów - kupowanie nowych, nieznanych produktów (nowości nawet renomowanych firm) i testowanie ich na własnej skórze, zawsze wolę odczekać, aż na serwisie pojawią się pierwsze egzemplarze i wtedy najlepiej poznajemy wady i zalety danego sprzętu.

• #14 08 Kwi 2007 20:33
    bartu
    Poziom 9  

Co sądzicie o firmie audiomega?? Dużo o niej słyszałem, znajomy kupił coś takiego i wcale nie jest źle...

Niech jakiś fachowiec się wypowie...

• #15 08 Kwi 2007 22:04
    SzokalML
    Poziom 36  

Fachowcem nie jestem, ale miałem do czynienia z kolumnami firmy audiomega, trójdrożnymi, 15' + 8' + sopran.

Mam o nich zdanie negatywne...

Przede wszystkim rzuca się w oczy bardzo niska efektywność tych kolumn... według producenta te z którymi miałem do czynienia miały 93 db i była to wartość na pewno zawyżona.

Z tymi kolumnami problem polega na tym, że z jednej strony trzeba w nie wpakować dużo mocy żeby coś było słychać, a z drugiej strony nie można, bo się spalą. no i problem.

LDM pisze że w swoich paczkach stosują Celestiony, a Elestra, że Beymy. To daje to pewne wyobrażenie o jakości wyrobu.

A jakie głośniki pakuje w swoje produkcje Audiomega? Z ich strony dowiadujemy się że w najlepszym razie STX (w seriach opus i dragon) oraz "głośniki innych firm" Jakich? Tu możemy się domyślać, ale chyba nikt nie łudzi się że bedą to choćby tonsile.

Ponadto apropo głośników estradowych:
    "Zastosowano w nich proste zwrotnice pierwszego rzędu z zabezpieczeniem przeciążeniowym głośnika wysoko-tonowego" - czyli po prostu nie ma żadnych zwrotnic w kolumnach, tylko kondensator i może żarówka (ale wątpię). W pewnych warunkach takie coś może się sprawdzić, ale przecież nie w kolumnie trójdrożnej!

zresztą zobacz to:
    http://www.audiomega.pl/jpg/T-350.jpg

Co to za zdjęcie z oficjalnej strony? Gwizdki przykręcone jeden inaczej drugi inaczej, brak grilla na średniotonowcu w jednej kolumnie, i ten wspaniały niedbale włożony filc prześwitujący z B-r. to ma być profesjonalna firma? żenada...

• #16 08 Kwi 2007 22:42
    398216
    Usunięty  
  • #17 11 Kwi 2007 10:11
    SzokalML
    Poziom 36  

http://astronik.home.pl/cgibin/shop?info=A1B28MA200C8HW&sid=0e600401

to ten rozumiem?

Jak się ma ten Icoon to Tesli ARZ? bo cenowo i jeśli chodzi o charakter (szerokopasmówka 8 calowa) jest podobnie. Ale Tesla ma zdecydowanie szersze pasmo.

150 w to moc muzyczna, na aukcji moc RMS sprzedawca podawał 75 w. Pasmo z tubką do 9000. CO mnie zastanawia, wersja 12 calowa ma gadać znacznie dalej niby do 18000. (wiadomo pewnie ze spadkiem -10 db, ale przyjmijmy nawet wartość 12000?) To dla mnie zagadka.

• #18 11 Kwi 2007 18:15
    398216
    Usunięty  
  • #19 12 Kwi 2007 19:48
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Male sprostowanie... Raveland ma w ofercie kilka bardzo dobrych glosnikow - nie powinien widniec na tej liscie w pierwszym poscie. Dodam nawet, ze kilka modeli bije na leb konkurencje w swojej cenie i nieraz w dwukrotnie wyzszej cenie. Zanim sie orzeknie calosciowo warto poznac najpierw oferte nieco doglebniej...

• #20 12 Kwi 2007 20:14
    SzokalML
    Poziom 36  

To wszystko jasne, chodzi o 10-calowego icoona. Też niemożliwe wydaje mi się aby 10-calowy albo 12 gadał do 18000 ale z danych icoona wynika że 8 calowa wersja ma najwęższe pasmo (do 12 khz)... co mnie mocno zastanawia gdyż zawsze myślałem że im większy głośnik szerokopasmowy o podobnej konstrukcji, tym węższe pasmo.

-----------
    tonsil GDS gadał do ok. 10-12 khz zdaje się. Czy ten icoon jest porównywalny?

• #21 12 Kwi 2007 20:45
    398216
    Usunięty  
  • #22 13 Kwi 2007 14:06
    SzokalML
    Poziom 36  

no wtedy możliwe byłoby wysokie cięcie, więć jakis tani GDWT tonsila (albo stx) dałby radę.
    ja bym jednak jako "niski" do takich nadstawek chyba wziął STX GDS 30/120 bo cena podobna, a parametry pewniejsze.

Wogóle wydaje mi się dobrą opcją stosowanie szerokopasmówek w nadstawkach, bo można dobrac tańsze wysokotonowce bez obawy o dziurę w paśmie. Minus że takie nadstawki to mogą grać tylko z subem, bo same to bas mają szczątkowy.

Co do szmacianych gdn 25/40 to widziałem takie w jakiś kolumnach z serii alton/mildton. Takie czarne, lakierowane. Moim zdaniem niezłe rozwiązanie, bo zawieszenie praktycznie wieczne - jeśli ktoś nie pogryzie to raczej się nie rozleci.

miałem do czynienia z GD 20/20 na takim zawieszeniu. Ale u mnie było w kiepskim stanie - sprzedałem te głosniki w końcu za bezcen, może ktoś z nimi coś zrobił sensownego.

Raz miałem opcję też kupna GD 25/50 po 100 zł/szt - ze sztywnym zawieszeniem. nie kupiłem jednak, bo miałem wątpliwości czy to nie jakaś samoróbka. Ale mógł to być ciekawy głośnik, jeśli te tonsile normalnie miały skutecznośc 93 db, ten mógł mieć więcej, więc STX-om nie ustępuje.

• Pomocny post
    #23 21 Kwi 2007 01:45
    maniak dużych mocy
    Poziom 18  

Stanowczo odradzam kupowania jakich kolwiek produktów firmy AUDIOMEGA!!! To najgorszy szajs!!! Kiedyś kupiłem ich kolumny i bardzo się rozczarowałem! To był model opus 400!!! Jako tuba odgradzajaca głosnik sredniotonowy zastosowali zwykłą doniczkę ogrodową i jej dziury zakleili czarna folią. Folia podczas grania wydawała dziwne dżwięki!!! Żenada!!! Ponadto parametry to chyba z kosmosu!!! Niby mają mieć 300 W mocy znamionowej, przy 100W już wymiękły i poleciały gwizdki!!!(cewka wysokotonowego 1/4cala) Wytłumienie to chyba można porównać do kawałka firanki wsadzonego do pudła!!! Śmieszne zwrotnice, cewki ponawijane na szpulkach od cyny. Żadnego zabezpieczenia na głośnik wysokotonowy, który zresztą spalił mi się podczas głośniejszego grania!! A basofleksy to starczyły by do pudła na dwóch osiemnastkach!!!(Przy mocniejszym graniu basofleks odkleił się i wypadł z pudła) Pod koniec mojej przygody z paczkami z jednego głośnika niskotonowego odpadł magnes. Oczywiście głosniki z plastikowymi koszami, zawieszenie na gumie i do tego śmieszne logo na kopółce!! Negatywne odczucia!!! Pieniądze wyrzucone w błoto!!! Jeszcze raz odradzam!!! Życzę udanych zakupów!!! Pozdrawiam!!!

Dodano po 18 [minuty]:

Mogę jeszcze przybliżyć jak zbudowany jest Subwofer Aktywny firmy AUDIOMEGA!!!! Obudowa bez żadnego wytłumienia! Głośnik oczywiście szajski!!! Nieznanego pochodzenia!!! Parametry to Niby 200W mocy znamionowej, a wrzeczywistości wzmacniacz zrobiony jest na układzie scalonym TDA7294. Do tego trafo 60VA, mostek prostowniczy 2A, filtracja znikoma!!! Malutki radiatorek przymocowany do tylnij obudowy. Słabej jakości potencjometry(trzeszczą). wzmak zrobiony na płytce uniwersalnej na "pajączka". Bez opóźnionego załączania głośnika co w efekcie włączenia zasilania daje mocny impuls na głośnik(stuk podczas włączania i wyłączania tego czegoś) Znajomy jest z niego bardzo nie zadowolony!!! Sorki, że zdjęcie nie wyraźne.

Dodano po 5 [minuty]:

Oto i zdjęcie!!!
    Czego należy się wystrzegać przy kupowaniu sprzętu.

• #24 21 Kwi 2007 19:26
    398216
    Usunięty  
  • #25 24 Kwi 2007 12:26
    SzokalML
    Poziom 36  

Dzięki za podanie kolejnego "dowodu" na kiepską jakość produktów tej firmy - punkty powędrowały.

• #27 02 Maj 2007 17:13
    dzikilopez
    Poziom 13  

Co do szajsów to dodam jeszcze wzmacniacz samochodowy marki Voice Kraft podobno 2X400W (przy poborze prądu 5A) po podłączeniu od razu coś sie zagrzało zaśmierdziało i klękło (a ostrzegałem kumpla by tego nie kupował) cały ten złom oparty był na TA8210. Jedyny pożytek to obudowa do której wsadziłem mu coś mocniejszego.

• #28 03 Maj 2007 13:42
    maniak dużych mocy
    Poziom 18  

No to świetny szajs, ten wzmacniacz. Znam ten układ i on dysponuje mocą maksymalną 2x 10W. Na rynku dużo jest również głośników firmy Voice Kraft. Strasznie przesadzają z mocą. Stosują niskiej jakości zawieszenia i magnesy. Mój kolega uparł się kiedyś, żebym mu zrobił dwie kolumienki na 8 calowych głośnikach niskotonowych. Niby miały mieć 120 W RMS. Zasilał ich ze wzmacniacz na TDA1514A (50W). Po miesiącu grania. Cewka zaczęła ocierać o magnes, w wyniku czego głośnik spalił się. Bardzo negatywne odczucia, co do tej firmy.

• #29 03 Maj 2007 21:05
    dzikilopez
    Poziom 13  

Co do wzmacniacza Voice Kraft dodam że końcówka mocy została zamontowana na osobnej płytce do której szła taśma o niewiadomo małej średnicy (może miało to 0,2mm) także pozostawiam tą kwestie bez komentarza.

A co głośników tej firmy to poprostu trochę podrasowane Sisteki ostatnio kumpel kupił na allegro 2 sztuki 8" cewka niby wentylowana magnes nawet całkiem spory ale cena 16zł mówi sama za siebie, nawet jakoś to brzmi (poszły do kolumn do szkoły wiec nie musi tego słuchać)

• #30 03 Maj 2007 22:29
    wilga05
    Poziom 15  

Co sądzicie o kolumnach firmy Rubicon, producent nie wypiera się że są produkowane w chinach, nawet całkiem przyzwoicie grały szczególnie głośnik wstęgowy, tylko mam obawy co do trwałości ich produktów.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty