Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz w CD-ROMie

viperlodz2 05 Kwi 2007 20:50 2520 13
  • Mam dwie kolumienki z wyjściem RCA, korzystam z nich jak biorę muzykę na salę, ognisko (no ogólnie w plener). Jako wzmacniacz wykorzystywałem 2xtda2030, który musiałem odłączać od innych głośników i korzystać z przejściówki, bo w nim wyjście głośnikowe jest na terminalu. Aby ułatwić sobie życie zrobiłem ten wzmacniacz mono, który można zasilać z akumulatora (tak jak ja to często robie zabierając go ze sobą). Chyba nic więcej nie trzeba dodawać, bo wszystko widać na zdjęciach. Myślałem żeby wykorzystać potencjometr wbudowany w cd-rom, ale nie jest on praktyczny więc wolałem dać inny, który jest większy i wygodniejszy. Zapewne będzie trochę krytyki, ale jestem dopiero początkujący, więc to raczej normalne.

Fajne!
  • #2 05 Kwi 2007 21:22
    m-Q
    Poziom 15  

Ciekawy pomysł i całkiem ładnie wykonane - pogratulować!
    Jedyne do czego mogę się przyczepić to te odstające pokrętło regulacji głośności. Estetyczniej by wyglądało gdybyś zrobił większy otwór we froncie i schował sam potencjometr a zostawił na wierzchu jedynie gałkę.
    (Opis nieco skomplikowany ale generalnie chodzi o to aby schować bardziej ten potencjometr :) ).

• #3 05 Kwi 2007 21:40
    viperlodz2
    Poziom 12  

No właśnie nad tym się zastanawiam żeby to poprawić, ale jest problem w środku, więc na razie będzie tak. Planuję także pomalować obudowę na czarno całą.

• #4 05 Kwi 2007 23:59
    kivlov
    Poziom 26  

hehe naprawdę interesujące kurde jakby nie było opisu to można by powiedzieć, że ten potencjometr steruję prędkością odczytu płyty ( obroty/min)

• #6 06 Kwi 2007 09:47
    Stanley121
    Poziom 16  

Całkiem ładnie, pomyslowo i estetycznie zrobione:D

Mozna prosic jakis schemiacik i parametry tego cuda?

Pozdrawiam

• #8 06 Kwi 2007 10:18
    małpski666
    Poziom 14  

no nawet ladne, ale... nie podoba mi sie jedynie te napisy na CD romie(naklejka);p;p;p

• #9 06 Kwi 2007 10:39
    viperlodz2
    Poziom 12  

Jak mówiłem będzie jeszcze malowany. Naklejkę zlikwiduję jak znajdę trochę czasu.

• #10 06 Kwi 2007 11:03
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

a ja sie przyczepie do niepoizolowanych przewodzikow w srodku. moim zdaniem lepiej by juz wygladalo jak by glosnosc podkrecalo sie standardowym potencjometrem w CD-romie ;)

jakie kolumny zasilasz tym wzmakime ??

• #11 06 Kwi 2007 11:47
    viperlodz2
    Poziom 12  

Mam kolumienki od wieży sony o małej mocy. Niestety nie umiem dokładnie określić jakiej.
    Jeśli chodzi o potencjometr to mam wzmaka z takim potencjometrem i nie podoba mnie się. Nie wygodnie się pod głośnia, więc tu postanowiłem zrobić inaczej.

• #12 06 Kwi 2007 13:31
    _Gothic_
    Poziom 12  

jak na ognisko czy plener to fajne, ale nie lepiej bylo to zrobic np. na "samochodowym" scalaku TDA1554? potrzeba mniej elementow i od razu jest stereo, poza tym ze 1554 jest pewnie pare zlotych drozszy od 2030 to nie widze sensu stosowania tego drugiego

• #13 06 Kwi 2007 14:55
    kivlov
    Poziom 26  

no teraz ten potencjometr znacznie, ale to znacznie lepiej wygląda

• #14 06 Kwi 2007 17:27
    viperlodz2
    Poziom 12  

Myślałem nad samochodowym, ale miałem płytkę do 2030, więc zrobiłem ten, a że sprawdzał się wcześniej stereo to zostałem przy nim. Chociaż wydaje mnie się, że bas przy tda 1554 byłby lepszy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme