Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwszy projekt-podłogówki na stx-ach

mariuszporęba 06 Kwi 2007 15:55 4064 9
  • Witam
    Właśnie na ukończeniu są moje kolumienki, które są początkiem budowy systemu 5.1. Wzałożeniach miały to być budżetówki jednak nie byle co.
    Analizując konstrukcje z elektrody, głośniki wybrałem z oferty stx-a.
    mid basy na STX GDN 14-50-8-ss
    tweetery STX GDWK 10-200-8-pj
    konstrukcja zamknięta o pojemności ok 18l (wiem, że troszkę za dużo)
    koszta obejmują jednie zakup głośników, terminali, zwrotnicy i okleiny derwnopodonej. Resztę materiałow miałem w piwnicy
    Dwie sztuki to koszt ok 150zł
    Co do głośników to jestem bardzo zadowolony z brzmienia, choć wysokie tony są troszkę za ostre. Bas jest na dobrym poziomie jak na 14cm głośnik.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z etapu budowy (marna jakość to wina marnego telefonu).

Na koniec chciałem zaznaczyć, że jest to pierwsza konstrukcja, wykonana przy użyciu jedynie przymitywnych narzędzi:D

Fajne!
  • #2 07 Kwi 2007 01:02
    KOSTEK_K1
    Poziom 15  

Witam

Widać parę niedociągnięć, ale jest spoko nawet ciekawa konstrukcja.

Co do przetworników to nie będę się wypowiadał, ale ci powiem ze będziesz jeszcze żałował przynajmniej tego GDWK on po prostu nie gra.

Popracuj nad dolna podstawka oklej ja czy cos…

Tak 4+ / 6

Obliczałeś obudowę???
    Zwrotnice jakieś masz???

• #3 07 Kwi 2007 09:11
    crazy_88
    Poziom 42  

Wiam oczywiście można wychaczyć kilka błędów chociasz by przetworniki ale ogólnie jest spoko 4/6

• #4 07 Kwi 2007 10:19
    mariuszporęba
    Poziom 19  

Dzięki za komentarze. Podstawa jest jeszcze nie ukończona, zastanawiam się nad kupnem wykończonych desek i nie męczyć się nad ich wykańczaniem. Zwrotnicę kupiłem na stronie STX. Obudowę symulowałem w WinISD.
    jak już napisałem wyżej kolumienki nie są jeszcze w 100% wykończone, ale już nie mogłem się doczekać, żeby opublikować moje dzięło:)
    Co do głośniczków to narazie nie narzekam, może kiedyś kupię coś lepszego.
    pozdrawiam

• #5 07 Kwi 2007 23:29
    2mnemonic2
    Poziom 11  

Koncepcja.. super, wykonanie... może byc, sprzęt - głośniki i zwrotka - ojjj... nienajlepsze.

• #6 08 Kwi 2007 08:56
    tomo88
    Poziom 15  

Bardzo ładne kolumienki, gratulacje, tylko nad doborem przetworników mogłeś sie bardziej zastanowić 4/6

• #7 09 Kwi 2007 00:52
    trolu609
    Poziom 10  

Dobór przetworników (a szczególnie wysokotonówka) to nie jest strzał w dziesiątke.

Obudowa natomiast bardzo mi przypadła do gustu. Prosta i stylowa. Widać pewną niedoróbkę w stylu zmarszczonej okleiny, ale czy nie pomyślałeś że można byłoby troszkę zaszaleć i dać cały pas tak lekko pomarszczony? Wyglądałoby to pewnie z daleko jak imitacja skóry ;) Taki głupi pomysł mnie naszedł :)

Ogólnie 4/6

Pozdrawiam,
    Trolu609

• #8 09 Kwi 2007 02:55
    urzedas
    Poziom 13  

Wykonanie - bomba -oryginalne - wg mnie nie jest to kolejny klocek :D

Przetworniki - hmmm... ????:not:

• #9 09 Kwi 2007 12:18
    Arkadyo
    Poziom 29  

Ciekawy design, widać parę niedociągnięć w wykonaniu i to na froncie koło przetworników.
    Dobór przetworników fatalny, o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć kopułkę stxa bo zagra bardzo nisko bez sypania piachem, co ma swoje plusy w 2way to ten gdn to porażka. Spl na poziomie 79db to katastrofa, średnica bezbarwna jak u większości midbasów stxa no i przetwornik pod obudowę closed, co w połączeniu z jego rozmiarem da, że basem nie będzie grzeszył. I do 2 way z takimi rezonansami na skraju pasma to on jak dla mnie się w ogóle nie nadaje. Do tego założyłeś zwrotkę stxa, która nie ma żadnej korekcji impedancji na midbasa a zerknij na wykres ze strony stx jak duży wzrost impedancji w funkcji częstotliwości ma ten gdn. Na tej zwrotce zasuwa on prawie w ogóle nie filtrowany ze wszystkimi paskudnymi rezonansami na wierzchu. A tłumik na gdwk chociaż dorobiłeś???Bo przecież różnie je 13db efektywności.
    Szkoda, po prostu szkoda, że się zdecydowałeś na te gdny bo dokładając 10 zł do sztuki miałbyś chociaż arna 150 4 ohm do budy br (85decybeli) i fajny basik jak na tekiego liliputka albo arn 188-07 jak dla mnie do closed ale ma 87 db a to kilka razy głośniej niż ten stx no i średnica już jakaś jest a basik też nawet nawet.

• #10 10 Kwi 2007 19:44
    mariuszporęba
    Poziom 19  

co do głośników to teraz żałuję, że je kupiłem, ale nic straconego. Budując efektowe, przerzucę je a na front zapodam jakieś Tesle. Co do pomarszczenia na froncie, to lakier się zważył, zeszlifowałem i pomalowałem ponowie, ale nie pomogło, ale tym się nie przjmuję bo założę osłonki i jest ok. pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME