Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitarowy wzmacniacz lampowy ala Marshall JCM 800

credki 08 Kwi 2007 21:39 7114 12
  • Witam wyszystkich!!
    Chcialbym zaprezentowac moja pierwsza w zyciu konstrukcje lampowa :D. Podczas budowy pomagal mi kolega z forum ktoremu bardzo dziekuje. Nie jest to szczyt techniki ale na pierwszy raz jestem zadowolony z rezultatow. Jest to preamp z Marshalla JCM 800 na dwoch 12AX7 z koncowka mocy na 6P14P ze strony fonar.pl (chyba dzial 8 jak dobrze pamietam). W probkach urzylem MXR distortion + ktorego rowniez zrobilem sam :D mysle ze brzmi fajnie, jakosc nie jest najlepsza poniewaz nagrywalem przez mikrofonik ze sluchawek komputerowych. Obudowe i wszystkie inne rzeczy robilem sam (a nie jestem elektronikiem ani stolarzem :D staram sie zostac geodeta w przyszlosci:D) Jak widac na zdjeciach jeszcze ze strony wizualnej nie jest skonczony, brakuje galek, okuc i siatki, ale znajda sie na nim w najblizszym czasie. Czekam na wasze opinie. Jedynie prosze byscie nie byli za surowi na poczatek poniewaz jestem poczatkujacy :D Pozdrawiam wszystkich.

Fajne!
  • #2 09 Kwi 2007 11:21
    danielkk
    Poziom 31  

DIY to dział w ktorym sie pokazuje gotowe projekty a nie niedokonczone wiec moze lepiej zrob do konca i wtedy sie pochwal rezultatami!!

• #3 10 Kwi 2007 09:06
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

estetyka moze nie rzuca na kolana no ale estetyki trzeba się jednak uczyć. Zazwyczaj pierwsza konstrukcja nie wychodzi pieknie. Jednak mimo wszystko można było sie trochę bardziej postarać.

• #4 10 Kwi 2007 09:38
    kolu$
    Poziom 17  

Przydałoby się tam dorzucic jeszcze kanał czysty, zwłaszcza że jak widać jest na to miejsce na przednim panelu. I wypadałoby wsadzić wszystkie potencjometry takie same, bo będziesz miał problemy z gałkami.

• #5 11 Kwi 2007 08:50
    credki
    Poziom 12  

Czysty moze zrobie kiedys. A jesli chodzi o potencjometry to z tym jest problem. U mnie w miescie sa dwa sklepy i bylo ciezko, wiec moj brat jak byl w Wiekszym miescie i przy okazji wstapil do duzego sklepu (nie bede pisal jakiego) to sprzedawca jak zobaczyl 1M to zapytal czy cos takiego w ogole robia :D. Chyba ze macie jakies dobre zrodlo do potencjometrow to prosilbym o namiary.

• #6 11 Kwi 2007 15:54
    synbmx
    Poziom 20  

oddaliłeś to trafo głośnikowe od sieciowego jakbyś się miał martwić o przydźwięk a lampy preampu dałeś bardzo blisko, świetne rozwiązanie, gratuluje pomysłu

pokaż flaki to ocenimy

• #7 11 Kwi 2007 18:52
    trebor_d
    Poziom 15  

Ładny dźwięk, wyglądu nie oceniam, ładnie zagrałeś fragment sandmana :P. Na jakiej gitarze i powiedz coś więcej o kostce, która robiła przester - całkiem nieźle to "skrzeczy" :)

• #8 11 Kwi 2007 22:16
    _eddie_
    Poziom 32  

Wykoncz go prosze na miare jego brzmienia. Nalezy sie mu za to:)

• #9 15 Kwi 2007 15:28
    credki
    Poziom 12  

W rzeczywistosci wzmacniacz wyglada duzo lepiej niz na zdjeciach (robilem je aparatem brata, jest to aparat wpelni profesjonalny i nie potrafie w nim nic ustawic :D) Gitara to Ibanez S370 Z SD Invaderem pod mostkiem i Dimarzio Evolution pod gryfem. Glowke wykoncze jak tylko dostane wyplate :D Kostka ktora uzylem to kopia MXR Distortion+ z ukladem scalonym UA741 reszta ja w schemacie ktorych w necie znalazlem mnustwo. Nie jest on jeszcze obudowany poniezaz jest to jeden z moich pierwszych projektow i nie wiazalem z nim wiekszych planow :D ale i on tez dostanie ladne pudelko godne jego mozliwosci :D

• #10 15 Kwi 2007 22:37
    yellow_
    Poziom 11  

chcialbym wykonac taki wzmacniacz, moglbys zamiescic dokumentacje - schematy preampu i koncowki? i jak to razem polaczyc? tez jestem poczatkujacy.. dzwiek bardzo ladny, szczegolnie druga probka ktora jak mysle jest dopalana twoim mxr (:

• #11 16 Kwi 2007 18:54
    credki
    Poziom 12  

Jasne ze moge ci przekazc moje schematy, projekty plytek i opisy co i jak. Jak chcesz to podaj mi meila to ci przesle bo nie wiem kiedy bym to zamiescil bo mam wlasnie bardzo duzo zlecen w robocie i po calym dniu jestem wycieczony :D

• #12 04 Maj 2007 20:35
    michal512
    Poziom 14  

Ile cię wyniosło sklecenie tego cacka ??

• #13 06 Maj 2007 09:50
    credki
    Poziom 12  

Hmm... Ciezko powiedziec, ale mniej wiecej jakies 300 zl.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME