Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki piec CO wybrać?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki piec CO wybrać?
Autor
Wiadomość
prokopcio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Grodków

Post#1 Post autora tematu 09 Kwi 2007 12:19   

Jaki piec CO wybrać?

Witam.

Powoli kończę budowę domku i mam prośbę, żebyście przedstawili mi swoje opinie na temat kotłów CO na paliwa stałe (chodzi mi o węgiel i ewentualnie miał) - producenci chwalą swoje a chciałbym od was usłyszeć bezstronne opinie na tematy takie jak:

1. "Długopalność"
2. Łatwość obsługi
3. Niedużo syfu
4. Częstość czyszczenia
5. Ekonomiczność
6. Możliwość ewentualnego usprawnienia (zasyp opału i odbiór popiołu)
7. możliwość spalania odpadów gospodarczych ("Śmieci", kartony, drewno itp.)

Chodzi mi o konkretne typy pieców bo się wcale na tym nie znam.

dom 114m² użytkowej + garaż i piwnica.

za wszystkie opinie będę wdzięczny.
Powrót do góry

tronics
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bojszowy k. Tychów

Post#2 09 Kwi 2007 13:33   

Re: Jaki piec CO wybrać?

Hmmm, UKS z Pleszewa?
Na dobrą sprawę zrezygnowałeś z 2 czystszych i IMHO lepszych (ale droższych rozwiązań), czyli gaz albo olej opałowy, no ale jeśli kopaliny w Twojej okolicy są łatwo dostępne to jednak stawiałbym na UKS.
link
Powrót do góry

prokopcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 09 Kwi 2007 20:01   

Olej na dobrą sprawę to nie jest taki tani ;-) jest ale jak się miesza z olejem zużytym ale to już nie jest takie czyste ale możliwe, że będzie kiedyś takie ogrzewanie ale narazie do odbioru i przez jakiż czas musi być węglak... Gaz odpada bo niema go w planach gazowników mojego pobliża (narazie). interesują mnie ZA i PRZECIW kotłom miałowym bo o ile się nie mylę to są one całodobowe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Kwi 2007 20:01   

Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kielce

Post#4 09 Kwi 2007 20:14   

Witam.
Jestem lokalnym patriotą więc polecam http://www.zebiec.com.pl/
Firma która ma największy staż w produkcji tego typu urządzeń.
Nie kupuj super oszczędnych wynalazków, fizyki nie oszukasz.
Obecnie mam gaz i Zębiec, ale ogrzewam tylko gazem ponieważ nie ma zbyt wielkiej różnicy (zima była lekka) w kosztach. Dom powierzchniowo zbliżony do Twojego.
Pozdrawiam
Powrót do góry

leszczyna
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Busko-Zdrój

Post#5 11 Kwi 2007 14:45   

Pracuje dla "SAS" kotły z naszego asortymentu polecam piec 1,5 UWT czyli uniwersalny spalisz wszystko śmieci ,miał,węgiel ,drzewo
Powrót do góry

tc
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 11 Kwi 2007 22:38   

posiadam od 3 lat kocioł na miał generator z pleszewa wg mnie jest bdb nie posiada zakamarków które zarastają sadzą wykonane są z grubej blachy, proste w obsłudze, są długopalne oraz oszczędne próbowałem palić nim nawet owies najlepiej jeśli jest zmoczony wodą tak jak miał , spalisz w nim wszystko. Tej zimy popiół wybierałem raz na tydzień . Kocioł ten odpalany jest od góry i obsługa (ew wybranie popiołu zasypanie paliwa i odpalenie )zajmuje mi ok 15 min dziennie, nie ma potrzeby po odpaleniu dosypywania opału. Minus to jak w każdym piecu na paliwo stałe popiół, oraz duże gabaryty.
Powrót do góry

mobutu
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Chrzanów

Post#7 13 Kwi 2007 10:12   

Witam. Ja proponuję kocioł z dolnym spalaniem węgla ale można mieszać z miałem. W zimie zasypu wystarcza ponoć na 8 godz. ale jak jest cieplej to oczywiście dłużej może palić. Temperaturę ustawia się na komputerku.
Robią takie w Orawce (koło Jordanowa) firma nazywa się bodaj Kołton.
W 3 domach widziałem te kotły i wysłuchiwałem opinii - są zadowoleni.
Miłego dnia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2007 10:12   

Powrót do góry

prokopcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 Post autora tematu 13 Kwi 2007 21:33   

dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Niestety tak jak przypuszczałem - ile osób tyle różnych opini. Jednak po przeglądnięciu ofert "zakładów kotlarskich" zdecyduję się na kocoł z dolnym spalaniem (niewiem jeszcze jakiej firmy), chyba, że mnie ktoś odwiedzie od tego zakupu i poda konkretne przykłady w czym inny kocioł będzie lepszy (chętnie wysłucham). Wydaje mi się, że taki kocioł dość łatwo będzie rozbudować o podajnik węgla i ewentualny wyciąg popiołu. Mogę nie mieć tutaj racji ale bardzo lubię wydziwiać i kombinować ;-).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2007 21:33   

Powrót do góry

Tomek665
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#9 13 Kwi 2007 21:50   

Tak czy inaczej polecam kocioł z podajnikiem.
Komfort obsługi i temperatury jest bez porównania lepszy od jakichkolwiek kotłów bez tego udogodnienia.
Sam mam kocioł z podajnikiem szufladowym, który ma tą zaletę że nadaje się do opalania (znacznie teraz tańszym) miałem węglowym.
Polecam ten na dole stronki:
http://www.zgoda-wieprz.pl/kotly.php

Dodano po 11 [minuty]:

prokopcio napisał:
Wydaje mi się, że taki kocioł dość łatwo będzie rozbudować o podajnik węgla i ewentualny wyciąg popiołu.

Na pewno nie będzie to łatwe ani połacalne.
Powrót do góry

mirekqwert
Poziom 1
Poziom 1

Post#10 29 Lis 2008 14:32   

Zakupiony przezemnie piec CO w ZEBCU zwk z 10 letnia gwarancja producenta nie zdał egzaminu. :!::!::!: Po 8 latach eksploatacji zaczełyu sie problemy z tym piecem. Zwrocilem sie o pomoc do firmy w Zebcu ktora dala mi na niego 10 letnia gwarancje. Rozmnwaiajac z przestawicielem firmy i dajac mu do zrozumienia ze owy piec jest na gwarancji 10letniej czyli mialem jeszcze 2 lata gwarancji. Przedstawiciel usmiechnal sie i powiedzial ze jest to tylko chwyt reklamowy. I zaproponowal mi na LEWO BEZ RACHUNKu caly wklad za 1000zl. :!::!::!:
To ja mam kupowac co 8 lat NOWY piec...ktory jest na gwaracji 10 letniej:!::!::!:
teraz musze kupic nowy piec ale napewno nie z zebca:!::!::!::!:
jezeli ktos ma zamiar kupowac piece z Zebca niech sie liczy z tym ze moze byc pewny tylko gwarancji do 2 lat...dzieki za wspolprace Zębiec...
Ostrzegam kupujacych...

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="Aleksander_01"]Witam.
Jestem lokalnym patriotą więc polecam http://www.zebiec.com.pl/
Firma która ma największy staż w produkcji tego typu urządzeń.
Nie kupuj super oszczędnych wynalazków, fizyki nie oszukasz.
Obecnie mam gaz i Zębiec, ale ogrzewam tylko gazem ponieważ nie ma zbyt wielkiej różnicy (zima była lekka) w kosztach. Dom powierzchniowo zbliżony do Twojego.
PozdrawiamZakupiony przezemnie piec CO w ZEBCU zwk z 10 letnia gwarancja producenta nie zdał egzaminu. :!::!::!: Po 8 latach eksploatacji zaczełyu sie problemy z tym piecem. Zwrocilem sie o pomoc do firmy w Zebcu ktora dala mi na niego 10 letnia gwarancje. Rozmnwaiajac z przestawicielem firmy i dajac mu do zrozumienia ze owy piec jest na gwarancji 10letniej czyli mialem jeszcze 2 lata gwarancji. Przedstawiciel usmiechnal sie i powiedzial ze jest to tylko chwyt reklamowy. I zaproponowal mi na LEWO BEZ RACHUNKu caly wklad za 1000zl. :!::!::!:
To ja mam kupowac co 8 lat NOWY piec...ktory jest na gwaracji 10 letniej:!::!::!:
TERAZ MUSZE KUPIC NOWY PIEC ALE NAPEWNO NIE Z ZEBCA:!::!::!::!:
jezeli ktos ma zamiar kupowac piece z Zebca niech sie liczy z tym ze moze byc pewny tylko gwarancji do 2 lat...dzieki za wspolprace Zębiec...
Ostrzegam kupujacych...
Powrót do góry

tronics
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bojszowy k. Tychów

Post#11 29 Lis 2008 14:43   

Duża czcionka nie zwiększa wcale czytelności forum. Trzeba czytać o gwarancji, jeśli jest na 10lat na spawy a np. 6 lat na blachy i to pisze małym druczkiem to niestety nie można w tej sprawie wiele zrobić, ale jeśli gwarancja jest na 10 lat i tyle pisze w karcie gw. a przedstawiciel mówi, że to tylko chwyt marketingowy to niestety nie ma racji i wystarczy skontaktować się z UOKiK - tam ładnie wytłumaczą co należy robić bądź sami się zajmą tą sprawą.
Powrót do góry

arkadiustr
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Włocławek

Post#12 12 Gru 2008 20:12   

Co do gwarancji Zębca to jest tak: 10 lat na połączenia spawane, a 2lata (z tego co pamiętam) na resztę elementów. Z tego co pisze producent to blachy są typowo kotłowe i z jakimiś tam atestami.Mój("śmieciuch" z serii KWK Zębca) ma (podobno) 5-cio milimetrowe blachy, które są bezpośrednio narażone ne działanie płomieni-pozostałe są 4-milimetrowe. Grubszy materiał w płaszczu wodnym stosuje firma "Defro" bo 6-cio milimetrowe. No ale blachy to przecież nie wszystko...
Powrót do góry

gcdn
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: pomorskie

Post#13 21 Gru 2008 20:58   

Defro Eko Komfort - polecam, bo użytkuję trzeci sezon. Uwaga - nie przewymiaruj wartości kW dla twojej powierzchni, bo ja trochę wziąlem na zapas (25 kW na 200m) ale to i tak za dużo. Żeby utrzymać stalopalność mój piec potrzebuje minimum okolo 23 kg na dobę, a i tak jest wystarczająca cieplo. Latem pale tylko drewnem przez 1,5 godziny na dobę żeby wode w boilerze na ten czas byla gorąca.
Powrót do góry

med1986
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wałbrzych

Post#14 12 Cze 2009 07:47   

witam,
ja osobiście polecam piec firmy Elektromet EKO-KWP 25 - dobre bo polskie :P Mam taki piec od 2 lat i nie narzekam..
Poszukaj sobie na allegro.. Taniej nawet do 200zł niż w normalnym sklepie.
Powrót do góry

timek07
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: kielce

Post#15 19 Lip 2009 21:40   

Witam, co sądzicie o kotłach firmy BERSKI z podajnikiem?
Powrót do góry

ewkamix
Poziom 1
Poziom 1

Post#16 10 Sie 2009 13:34   

Re: Jaki piec CO wybrać? BERSKI

jezeli chodzi o kotły BERSKI to ja zakupiłam zimą kociol tej firmy. Dwupaleniskowy 25 kW i powiem szczerze ze jestem bardzo zqadowolona. Super rozwiazanie bo jedna komora jest do palenia z podajnika na mial, eko groszek, pelet a druga do spalania wlasnie roznych smieci a zawsze cos sie znajdzie przeciez:D i nie trzeba nic kombinowac jakis ruszt zakladac tylko jak jest potrzeba wrzuca sie co sie chce podpala i jest cieplo.
Ten piec mnie uratowal bo gdy zima braklo pradu a mieszkam sama i mam male dziecko wiec tylko wrzucilam pare kartonow,drewno i sie palilo. a w takich chwilach liczy sie czas.

POlecam serdecznie!
no i do tego cena nie ma sobie rownych, zaplacilam 6700 co u innych ciezko mi bylo znalezc taki zwykly kociol z podajnikiem, a takiej jakosci kotla oraz uslug mogliby inni pozazdroscic
Powrót do góry

lamer1
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tryńcza

Post#17 17 Paź 2009 16:40   

A co powiecie na "uniRET 19" miał ktoś styczność
http://www.dziubarczyk.com.pl/index.php?p=oferta03a&l=pl
bo cena jest atrakcyjna (5 000 zł. z dostawą do domu)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2009 16:40   

Powrót do góry

the_foe
Poziom 2
Poziom 2

Post#18 06 Lis 2009 20:24   

potwierdzam opinie co ZĘBIEC. Mam ten piec 8 lat i juz po nim, tylne poszycie przerdzewialo i leje sie woda. Poprzedni piec mialem 13 lat.
Ponadtwo ZEBIEC ma kilka mniejszych niedorobek: szybko urwala mi sie jedna prowadnica do rusztu. Termometr zle zkalibrowany (pokazuje ok. 10 stopni mniej niz rzeczywisscie jest), Pokrywa wewnetrzna - fajna rzecz ale z materialu ktory wytrzymuje jakies 5 lat. Zawiasy drzwiczek wypadaja - mozna wlozyc spowrotem, ale jeden zawias odlecial na spawie - na szczescie w dolnych drzwiczkach. Konstrukcja tlumika badziewna po 2-3 latachwypacza sie i nie sposob uzyskac krancowych pozycji. Tylny zbiornik na popiol (ten przy wylocie dymu) zle skonstruowany i ze slabego materialu - raz zapomnialem go pzreczyscic i nie wiadomo skad nawciagal wilgoci i rdza wziela caly dol tak ze dolnej klapki juz nie otworze.
Moj wczesniejszy piec (nei pamietamz jakiej firmy) po 10 latach byl w lepszym stanie techniczny, niz ten po 3.
Powrót do góry

_PREDATOR_
Moderator
Moderator

Miasto: Olesno Śląskie

Post#19 10 Lis 2009 04:17   

Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.
Powrót do góry

derzdemon
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: poznan

Post#20 29 Kwi 2013 13:40   

Witam... nie jestem specjalisą ale kupiłem rok temu piec z Mgspaw tauron 20kW bo kuzyn mi go polecił a że sam posiada sprzedasz węgla,miału i ekogroszku to ma małeg joba w temacie ogrzewania...teraz wiem że miał racje...zero problemów zasypie go i na tydzień skokój mam pilota w przedpokoju i z niego sam sobie wszystko obsługuję...wydałem troche kasy ale za to ciepło mi w pupe...jak będziecie kupowali piec to wiem że postawą jest podajnik ja mam jakiś z biegiem wstecznym brucena czy brucera dokładnie nie wiem i blache 6mm kotłową z certyfikatem zawsze należ spytać czy mają certyfikat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki piec CO wybrać?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.106 seconds

elektroda.pl temat RSS