X

Samsung X480 - chcialem sciagnac simlocka... i sie narobilo

16 Apr 2007 11:41 SAsaintman
  • #1 16 Apr 2007 11:41
    saintman
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witajcie,

Mam maly problem. Posiadam X480 z simlockiem w sieci X, chcialem na pare dni pouzywac karty z sieci Y, uzylem wiec nastepujacego sposobu:

"włączamy tel z nieobsługiwaną kartą, wpisujemy *#9998*3323# potem Exit, wybieramy Menu #7, po restarcie telefonu wpisujemy *0141# i wciskamy zieloną słuchawkę."

Wszystko OK, po *0141# pojawil sie napis "personalizacja wykonana" a telefon zaczal normalnie smigac w sieci Y, jakby nie bylo juz simlocka.

Problem pojawil sie w momencie powrotu do karty X. Sytuacja wyglad tak, ze pojawil sie simlock na siec macierzysta X! :) Probowalem powtarzac w/w procedure od nowa, resetowac pamiec telefonu itd. Bez rezulatatu.

Powtarzajac procedure, moim zdaniem problem pojawia sie w momencie wpisywania *0141# - za pierwszym razem mialem komunikat "personalizacja wykonana" a teraz wciaz mam "personalizacja wykonana wczesniej". A wiec operacja zwiazana z tym kodem (czymkolwiek jest) sie nie wykonuje.

Jak wrocic do normalnego uzywania sieci X?

Z gory dzieki za wszelkie info.

Pozdrawiam,
    S.
  • #2 16 Apr 2007 12:33
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Isc do najblizszego serwisu, zaplacic okolo 30zl i miec telefon bez simlocka.
  • #3 16 Apr 2007 12:34
    pawel694
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wgranie orginalnego softu sieci X żeby nie utracić gwarancji
  • #4 16 Apr 2007 13:28
    saintman
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jedno pytanie... w/w wypowiedzi to 100% pewne fakty poparte wiedza techniczna czy tylko "prawie 100% pewne" teorie?

Oczywiscie nikogo nie chce urazic, ale b. czesto bylem swiadkiem jak przerozni "fachowcy" mowili "NIEMOZLIWE!" a rozwiazanie bylo nie dosc ze realne to jeszcze banalne w wykonaniu.

Zainteresowanym polecam

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic458448.html

gdzie napisano: "Jest możliwość, ale nie usunięcia simlocka tylko zamiany na inną sieć, która będzie działła bez rzadnych kodów. Aby inne sieci działałąy należy za każdym razem po włączeniu telefonu wpisać specjalny kod. Zrobiłem już w ten sposób kilka modeli."

Dokladnie to stalo sie u mnie. Teraz jak to tylko odwrocic :) ?

Pozdr.
    S.
  • #5 16 Apr 2007 13:36
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Helpful post? (0)
    I co w tamtym temacie wyczytałeś, że jakiś nawiedzony user coś napisał i niczym więcej się nie wykazał?
    Telefon trzeba podpiąć pod boxa i usunąć simlocka, ot cała filozofia.
    pozdr
  • #6 17 Apr 2007 13:06
    saintman
    Level 12  
    To jak... da sie uniknac wizyty w serwisie?
  • #7 17 Apr 2007 13:08
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Nie. Trzeba iść i zapłacić. A NIE CIĄGLE ZYDZIĆ!!! bosh.....
  • #8 30 Apr 2007 09:23
    saintman
    Level 12  
    fingusio wrote:

BZDURA! O to mi wlasnie chodzilo... o naduzywanie slowa NIEMOZLIWE prze osoby NIEKOMPETENTNE! (Bo jak to inaczej nazwac?).

A w miedzy czasie, na innym forum o tematyce GSM, ktos spokojnie podal mi odpowiedni kod, po uzyciu ktorego wszystko wrocilo do normy.

Więc jednak się dało...
  • #9 13 Oct 2007 19:46
    edapiotr
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    saintman wrote:
    fingusio wrote:

BZDURA! O to mi wlasnie chodzilo... o naduzywanie slowa NIEMOZLIWE prze osoby NIEKOMPETENTNE! (Bo jak to inaczej nazwac?).

A w miedzy czasie, na innym forum o tematyce GSM, ktos spokojnie podal mi odpowiedni kod, po uzyciu ktorego wszystko wrocilo do normy.

Więc jednak się dało...

Skoro poszło, to moze zdradzisz jaki to jst kod?

Niestety ele dosiegneło mnie to samo i mam komunikat "telefon juz spersonalizowano"
  • #10 23 Oct 2007 12:16
    fbz
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    w ustawieniach bezpieczenstwa wylaczasz "blokade sim" (standardowy kod to 00000000 (8 zer) ) i kod na personalizacje (*0141#) powinien znow wejsc :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products