Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przegl±darce.
Korzystaj±c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl±darki.

Robot na g±sienicach. Jak łatwo zrobić g±sienice?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Robotyka Modelarstwo -> Robot na g±sienicach. Jak łatwo zrobić g±sienice?
Autor
Wiadomo¶ć
Pat1
Poziom 8
Poziom 8

Doł±czył: 29 Gru 2006

Post#1 Post autora tematu 17 Kwi 2007 15:09   

Robot

Witam
Mam pytanie . Chce zbudować robota na g±sienicach .I mam problem nie wiem czy lepiej kupić zabawkę zdalnie sterowan± na g±sienicach czy lepiej je samemu zrobi? A może kto¶ wie jak zrobić łatwo g±sienice ?
Dziękuje za wszystkie odpowiedz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2007 15:09   

Powrót do góry

bugger
Poziom 17
Poziom 17

Doł±czył: 25 Sty 2006
Miasto: Galway

Post#2 17 Kwi 2007 16:05   

Re: Robot

samodzielne zrobienie gasienic - solidnych nie z paska zebatego - to wieczny problem, najlepiej kupic gotowa zabawke na gasienicach, niekoniecznie zdalnie sterowana, moze byc przewodowe sterowanie, wazne sa dwa silniki w srodku, po jednym na gasienice - zdaza sie bowiem idealna zabawka z solidnymi gasienicami ( koparka ) i pech bo w srodku jedna wspolna os i jeden silnik - jazda tylko do przodu lub do tylu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2007 16:05   

Powrót do góry

zabrzeg
Poziom 3
Poziom 3

Doł±czył: 09 Gru 2005
Miasto: Zabrzeg/Wrocław

Post#3 17 Kwi 2007 16:22   

to zależy do czego robot ma służyć. Je¶li ma po prostu jeĽdzić po płaskich powierzchniach, małych przeszkodach do ok. 20mm pionowej ¶ciany i być nie duży, wystarczy zabawka. Ja w tym celu zakupiłem w serwisie aukcyjnym, po rozs±dnej cenie model czołgu Sherman na sterowanie (ok. 9x20 cm podstawa). G±sienice s± ¶redniej jako¶ci jednakże bardzo dobrze się sprawuj±, silniki s± mocne (po doci±żeniu słownikiem przepycha po dywanie butlę 3l wody), cało¶ć jest zgrabnie zabudowana, a koła prowadz±ce g±sienicę amortyzowane. Do tego samo podwozie można oddzielić od wieży i nadwozia, no i mamy bardzo fajn± bazę robota. Do tego pozostaje nadajnik i odbiornik RC, na 7 instrukcji wł±cz/wył±cz. Je¶li do czego¶ bardziej zaawansowanego, to pozostaje albo większa zabawka (np. koparka, buldożer), albo robienie napędu samodzielnie. Przy czym tutaj wzrastaj± koszty i czas, samo prowadzenie g±sienicy nie jest łatwe, a do tego trzeba zadbać o przełożenia, które w zabawkach s± gotowe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2007 16:22   

Powrót do góry

Pat1
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 Post autora tematu 17 Kwi 2007 18:53   

A ile zapłaciłe¶ za tego czołga? Ja patrzyłem w sklepach z zabawkami, to nic na g±sienicach nie maj±. A może kto¶ wie jak wykonać prosty chwytak?Też do tego robota.
Powrót do góry

Matkas
Poziom 15
Poziom 15

Doł±czył: 09 Sty 2007
Miasto: Bogatynia

Post#5 19 Kwi 2007 18:11   

Hejka!!
Co do tego czołgu to można zrobić tak.S± takie czołgi do samodzielnego montażu za 25zł.Co prawda jest tam jeden silnik ,ale jak kupisz 2 to będziesz miał 4 g±sienice:)
Chwytak...Trudna sprawa.Próbowałem ostatnio zrobić z lego technica i nie wychodziło.Co do tego to Ci nie pomogę:).

Pozdrawiam
Powrót do góry

Pat1
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 05 Maj 2007 09:53   

Witam
Udało mi się kupić zdalnie sterowanego czołga .Niedługo zacznę budowę mojego robota .
Dziękuje za pomoc .
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Robotyka Modelarstwo -> Robot na g±sienicach. Jak łatwo zrobić g±sienice?
Strona 1 z 1