Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie
Autor
Wiadomość
PiotrM
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 29 Kwi 2007 19:59   

Czy można przekonwertować pliki prezentacji z rozszerzeniem .odp i .ppv na .pps i odwrotnie ?
Pliki .pps są tworzone w Power Point.
Powrót do góry

Romek_xx
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 29 Kwi 2007 20:28   

Re: Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie

Nie trzeba przekonwertowywać tego, tylko zmień nazwę, jak nie masz czym tego zrobić, to ściągnij Unlocker i zmień nazwę lub rozszerzenie na takie jakie Ci odpowiada. Sprawdziłem na ppsach i działa, zmieniałem też na ppt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2007 20:28   

Powrót do góry

krzychoocpp
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wrocław

Post#3 29 Kwi 2007 20:36   

Witam,
Romek_xx napisał:
Nie trzeba przekonwertowywać tego

Przecież odp i pps to kompletnie różne formaty! OpenOffice obsługuje obydwa, M$ Office tylko swój. Do konwersji można użyć OpenOffice'a.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Powrót do góry

Romek_xx
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 29 Kwi 2007 20:39   

krzychoocpp napisał:
Witam,
Romek_xx napisał:
Nie trzeba przekonwertowywać tego

Przecież odp i pps to kompletnie różne formaty! OpenOffice obsługuje obydwa, M$ Office tylko swój. Do konwersji można użyć OpenOffice'a.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Tiaa? no to dziwne dlaczego u mnie chodzi? zrobić Ci zrzuty ekranu? Nie mam OpenOffice tylko M$ office'a
Używałem tego jak ktoś w ppsie błędy ortograficzne czy jakieś inne zrobił, zmieniałem nazwę na *.ppt i zmieniałem opis na poprawny językowo.
Również pozdrawiam.
Powrót do góry

dexi
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Jersey City, NJ

Post#5 29 Kwi 2007 23:30   

Rozumiem: pps --> ppt mogło ci wyjść. Bo z mojej wiedzy wynika, że oba są microsoftowe. Spróbuj zrobić to z "odp".

Jeśli chodzi o konwersję, to otwórz którykolwiek z tych plików w OpenOffice i zapisz w swoim ulubionym formacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2007 23:30   

Powrót do góry

Romek_xx
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 30 Kwi 2007 13:15   

dexi napisał:
Rozumiem: pps --> ppt mogło ci wyjść. Bo z mojej wiedzy wynika, że oba są microsoftowe. Spróbuj zrobić to z "odp"...

Spróbowałem,chodzi na *.odp i na *.ppv, i żeby nie wdawać się w większe dyskusje, wyjaśnie dodatkowo, że mam zainstalowaną przeglądarkę M$ PowerPoint Viewer nawet nie najnowszą tylko wersję 97. Mam nadzieję że moderatorzy mnie nie skarcą za zaśmiecanie serwera, ale wklejam zrzuty ekranów... jeśli to nie przekona nikogo, to więcej się w tym temacie nie wypowiadam.

Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie folder początkowy
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie folder po zmianie nazw ppsów
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu oryginalnego ppsa
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w trakcie modyfikacji ppt
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w czasie modyfikacji ppv
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w czasie modyfikacji odp
przyraca się nazwy plików ponownie na pps i efekty są takie:
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji odp
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji ppt
Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji ppv
Powrót do góry

krzychoocpp
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#7 30 Kwi 2007 13:34   

Witam, Romek_xx nie kłóć się więcej, bo tylko wprowadzasz w błąd autora tematu. Rozszerzenie pliku nie ma wpływu na jego zawartość. Jeśli dalej jesteś pewny swojej opinii, to proszę, zamieść screeny jak zmieniasz rozszerzenie w tym pliku (który ma format odp) na dowolne Powerpointowe i otwierasz go w Powerpoint viewer.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Powrót do góry

Romek_xx
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 30 Kwi 2007 15:18   

Rozszerzenie daje się zmienić w tym pliku, natomiast otworzyć się on nie chce. Nie wprowadzam nikogo w błąd, tylko opisałem jak ja modyfikuję i zmieniam ppsy. Nie zależy mi na tym aby ktoś udowadniał mi swoje racje ani żebym ja kogoś przekonywał do swoich... jest jakaś tam demokracja i każdy może mieć swoje własne zdanie... podobno.
Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi... można i na avi zmienić i ten już w ogóle się nie uruchomi niczym, dziwi mnie trochę, dlaczego ten Kolegi plik nie chce się wcale uruchomić... więc może i o to chodzi o czym Koledzy piszą, albo plik jest uszkodzony, oczywiście nie sugeruję nic... Ale szczerze nie jest ta wiedza mi do szczęścia potrzebna, więc nie zagłębiam się w ten temat więcej. Jeśli ktoś uznaje że moje posty nie wnoszą nic do dyskusji i są szkodliwe, to proszę kliknąć raportowanie i zasugerować moderatorowi aby usunął je z tematu, i może nawet odjąć mi punkty albo karę wlepić... nie będzie mi to snu z powiek spędzać.

Pozdrawiam

PS: Kolega nie napisał w jakim celu chce te pliki konwertować... ja zmieniam rozszerzenie aby usuwać błędy ortograficzne lub inne w pokazach slajdów. Nie wiem i nie będę zgadywał...

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Kwi 2007 15:18   

Powrót do góry

krzychoocpp
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#9 30 Kwi 2007 15:32   

Witam,
Romek_xx napisał:
Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi...

Uruchomi, ale nie w Powerpoincie, tylko w programie odczytującym PDF. Bo PDF to kompletnie inny format od PPS, tak jak ODP.

ODP to OpenDocument Presentation, prezentacja w formacie OpenDocument. Można ją otworzyć np. OpenOfficem. Powerpoint nie obsługuje OpenDocument.

PPS, PPV, PPT to formaty M$, nie wiem jakie są między nimi różnice, ale wszystkie obsługuje Powerpoint (OO też). Podejrzewam że różnica polega na domyślnej akcji otwarcia pliku - np. PPS startuje od razu jako pokaz slajdów.

Plik nie jest uszkodzony. Jeśli nie posiada Kolega programu pdczytującego OpenDocument, można rozpakować plik - spakowany jest zipem. Znajdują się w nim obrazki oraz inne pliki określające prezentację (slajdy, układ, przejścia, miniatura, itd.).

Pozdrawiam, Krzysztof.
Powrót do góry

Romek_xx
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 30 Kwi 2007 23:05   

krzychoocpp napisał:
Witam,
Romek_xx napisał:
Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi...

Uruchomi, ale nie w Powerpoincie, tylko w programie odczytującym PDF. Bo PDF to kompletnie inny format od PPS, tak jak ODP...

Plik po zmianie rozszerzenia z pps na pdf nie uruchamia się przeglądarką pdf (acrobat reader'em) tylko wyświetla jako obrazy (a raczej jakieś cyferki i literki tak jak na pokazie slajdów, wygląda to na kod jakiś czy język programowania), które przełączają się po naciśnięciu przycisku myszy... nie zagłębiam się w to. Jeśli Kolega chce, to proszę popróbować Unlockerem i zobaczyć. Ja na tym kończę swoje wypowiedzi w tym temacie, dodam tylko, że plik po zmianie rozszerzenia z pps na odp, ppv, ppt jest odczytywany, ale nie wiem czy te formaty są kompatybilne i na ile... dawno temu używałem OpenOffice i nie miałem od kilku lat potrzeby bawić sie tym, nawet w linuxie nie pracowałem na nim, bo nie mam takiej potrzeby. M$ Office mam w pracy na komputerze, w domu tylko przeglądarkę PowerPoint i tak jak napisałem, ta wiedza nie jest mi potrzebna.

Pozdrawiam
Powrót do góry

uomili
Poziom 1
Poziom 1

Post#11 07 Maj 2010 19:06   

mam nadal problem z ta zamiana, zainstalowałam ten unlocker, i zamieniłam rozszerzenie z ppsm na ppt, ale mój komputer nadal nie otwiera pliku, pojawia się komunikat, brak konwertera. co teraz zrobić??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie
Strona 1 z 1