Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie

PiotrM 29 Kwi 2007 19:59 55264 10
  • #1 29 Kwi 2007 19:59
    PiotrM
    Poziom 21  

Czy można przekonwertować pliki prezentacji z rozszerzeniem .odp i .ppv na .pps i odwrotnie ?
    Pliki .pps są tworzone w Power Point.

• #2 29 Kwi 2007 20:28
    Romek_xx
    Poziom 24  

Nie trzeba przekonwertowywać tego, tylko zmień nazwę, jak nie masz czym tego zrobić, to ściągnij Unlocker i zmień nazwę lub rozszerzenie na takie jakie Ci odpowiada. Sprawdziłem na ppsach i działa, zmieniałem też na ppt.

• #3 29 Kwi 2007 20:36
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam,

Romek_xx napisał:
    Nie trzeba przekonwertowywać tego

Przecież odp i pps to kompletnie różne formaty! OpenOffice obsługuje obydwa, M$ Office tylko swój. Do konwersji można użyć OpenOffice'a.

Pozdrawiam, Krzysztof.

• #4 29 Kwi 2007 20:39
    Romek_xx
    Poziom 24  

krzychoocpp napisał:
    Witam,
    Romek_xx napisał:
    Nie trzeba przekonwertowywać tego

Przecież odp i pps to kompletnie różne formaty! OpenOffice obsługuje obydwa, M$ Office tylko swój. Do konwersji można użyć OpenOffice'a.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Tiaa? no to dziwne dlaczego u mnie chodzi? zrobić Ci zrzuty ekranu? Nie mam OpenOffice tylko M$ office'a
    Używałem tego jak ktoś w ppsie błędy ortograficzne czy jakieś inne zrobił, zmieniałem nazwę na *.ppt i zmieniałem opis na poprawny językowo.
    Również pozdrawiam.

• #5 29 Kwi 2007 23:30
    dexi
    Poziom 29  

Rozumiem: pps --> ppt mogło ci wyjść. Bo z mojej wiedzy wynika, że oba są microsoftowe. Spróbuj zrobić to z "odp".

Jeśli chodzi o konwersję, to otwórz którykolwiek z tych plików w OpenOffice i zapisz w swoim ulubionym formacie.

• #6 30 Kwi 2007 13:15
    Romek_xx
    Poziom 24  

dexi napisał:
    Rozumiem: pps --> ppt mogło ci wyjść. Bo z mojej wiedzy wynika, że oba są microsoftowe. Spróbuj zrobić to z "odp"...

Spróbowałem,chodzi na *.odp i na *.ppv, i żeby nie wdawać się w większe dyskusje, wyjaśnie dodatkowo, że mam zainstalowaną przeglądarkę M$ PowerPoint Viewer nawet nie najnowszą tylko wersję 97. Mam nadzieję że moderatorzy mnie nie skarcą za zaśmiecanie serwera, ale wklejam zrzuty ekranów... jeśli to nie przekona nikogo, to więcej się w tym temacie nie wypowiadam.

Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie folder początkowy
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie folder po zmianie nazw ppsów
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu oryginalnego ppsa
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w trakcie modyfikacji ppt
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w czasie modyfikacji ppv
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie zrzut ekranu w czasie modyfikacji odp
    przyraca się nazwy plików ponownie na pps i efekty są takie:
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji odp
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji ppt
    Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie pps po modyfikacji ppv

• #7 30 Kwi 2007 13:34
    krzychoocpp

Witam, Romek_xx nie kłóć się więcej, bo tylko wprowadzasz w błąd autora tematu. Rozszerzenie pliku nie ma wpływu na jego zawartość. Jeśli dalej jesteś pewny swojej opinii, to proszę, zamieść screeny jak zmieniasz rozszerzenie w tym pliku (który ma format odp) na dowolne Powerpointowe i otwierasz go w Powerpoint viewer.

Pozdrawiam, Krzysztof.

• #8 30 Kwi 2007 15:18
    Romek_xx
    Poziom 24  

Rozszerzenie daje się zmienić w tym pliku, natomiast otworzyć się on nie chce. Nie wprowadzam nikogo w błąd, tylko opisałem jak ja modyfikuję i zmieniam ppsy. Nie zależy mi na tym aby ktoś udowadniał mi swoje racje ani żebym ja kogoś przekonywał do swoich... jest jakaś tam demokracja i każdy może mieć swoje własne zdanie... podobno.
    Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi... można i na avi zmienić i ten już w ogóle się nie uruchomi niczym, dziwi mnie trochę, dlaczego ten Kolegi plik nie chce się wcale uruchomić... więc może i o to chodzi o czym Koledzy piszą, albo plik jest uszkodzony, oczywiście nie sugeruję nic... Ale szczerze nie jest ta wiedza mi do szczęścia potrzebna, więc nie zagłębiam się w ten temat więcej. Jeśli ktoś uznaje że moje posty nie wnoszą nic do dyskusji i są szkodliwe, to proszę kliknąć raportowanie i zasugerować moderatorowi aby usunął je z tematu, i może nawet odjąć mi punkty albo karę wlepić... nie będzie mi to snu z powiek spędzać.

Pozdrawiam

PS: Kolega nie napisał w jakim celu chce te pliki konwertować... ja zmieniam rozszerzenie aby usuwać błędy ortograficzne lub inne w pokazach slajdów. Nie wiem i nie będę zgadywał...

Konwersja plików .odp i .ppv na .pps i odwrotnie

• #9 30 Kwi 2007 15:32
    krzychoocpp

Witam,

Romek_xx napisał:
    Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi...

Uruchomi, ale nie w Powerpoincie, tylko w programie odczytującym PDF. Bo PDF to kompletnie inny format od PPS, tak jak ODP.

ODP to OpenDocument Presentation, prezentacja w formacie OpenDocument. Można ją otworzyć np. OpenOfficem. Powerpoint nie obsługuje OpenDocument.

PPS, PPV, PPT to formaty M$, nie wiem jakie są między nimi różnice, ale wszystkie obsługuje Powerpoint (OO też). Podejrzewam że różnica polega na domyślnej akcji otwarcia pliku - np. PPS startuje od razu jako pokaz slajdów.

Plik nie jest uszkodzony. Jeśli nie posiada Kolega programu pdczytującego OpenDocument, można rozpakować plik - spakowany jest zipem. Znajdują się w nim obrazki oraz inne pliki określające prezentację (slajdy, układ, przejścia, miniatura, itd.).

Pozdrawiam, Krzysztof.

• #10 30 Kwi 2007 23:05
    Romek_xx
    Poziom 24  

krzychoocpp napisał:
    Witam,
    Romek_xx napisał:
    Na pps można zmienić rozszerzenie nawet w pliku pdf... i też jakoś się to uruchomi...

Uruchomi, ale nie w Powerpoincie, tylko w programie odczytującym PDF. Bo PDF to kompletnie inny format od PPS, tak jak ODP...

Plik po zmianie rozszerzenia z pps na pdf nie uruchamia się przeglądarką pdf (acrobat reader'em) tylko wyświetla jako obrazy (a raczej jakieś cyferki i literki tak jak na pokazie slajdów, wygląda to na kod jakiś czy język programowania), które przełączają się po naciśnięciu przycisku myszy... nie zagłębiam się w to. Jeśli Kolega chce, to proszę popróbować Unlockerem i zobaczyć. Ja na tym kończę swoje wypowiedzi w tym temacie, dodam tylko, że plik po zmianie rozszerzenia z pps na odp, ppv, ppt jest odczytywany, ale nie wiem czy te formaty są kompatybilne i na ile... dawno temu używałem OpenOffice i nie miałem od kilku lat potrzeby bawić sie tym, nawet w linuxie nie pracowałem na nim, bo nie mam takiej potrzeby. M$ Office mam w pracy na komputerze, w domu tylko przeglądarkę PowerPoint i tak jak napisałem, ta wiedza nie jest mi potrzebna.

Pozdrawiam

• #11 07 Maj 2010 19:06
    uomili
    Poziom 1  

mam nadal problem z ta zamiana, zainstalowałam ten unlocker, i zamieniłam rozszerzenie z ppsm na ppt, ale mój komputer nadal nie otwiera pliku, pojawia się komunikat, brak konwertera. co teraz zrobić??

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME