X

Pompa wtryskowa Golf III 1,9 TD 93r

mar1986 01 May 2007 07:44
  • #1 01 May 2007 07:44
    mar1986
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem z pompa wtryskowa, gdyz samochod mi zgasl w czasie jazdy i nie moge go odpalic, kilka dni wczesniej wchodzil na wieksze oproty przy odpaleniu, teraz widac ze paliwo bierze i wypuszcza odrazu powrotem, wogole nie podaje paliwa do wtyskiwaczy,
  • #2 01 May 2007 11:42
    surmacer
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jak samoczynnie wchodził na wysokie obroty to regulator odśrodkowy sterujący listwą padał. Sprawdź na wszelki wypadek filtr pompy. Listwa mogła się przyciąć w takim położeniu że nie podaje paliwa.
  • #3 07 Jan 2009 21:40
    rycho93
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Szanowny kolego.Nie wprowadzaj człowieka w błąd bo w golfie III 1,9TD nie ma pompy z listwą-czyli sekcyjnej, tylko tak zwana rozdzielaczowa
  • #4 07 Jan 2009 22:14
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    jedyne co możesz zrobic sam to sprawdzic zawór odcinający,czy dostaje zasilanie.
  • #5 07 Jan 2009 22:23
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (+3)
    z całą pewnością ten elektrozawór nie dostaje zasilania a dodatkowo jeszcze może być zabrudzony co świadczy o samoczynnym wzroście obrotów po odpaleniu silnika, wykręć go najpierw i dobrze przepłukaj w benzynie ekstrakcyjnej oraz przedmuchaj a następnie wkręć w głowicę tłokorozdzielacza i zobacz próbnikiem czy po przekręceniu stacyjki, pojawia się napięcie 12 V na kabelku zakręcanym nakrętką na nim - jeśli nie to szukać gdzie jest przerwa lub przebicie do masy oraz sprawdzić przekaźnik (nie pamiętam jaki będzie on miał numer u Ciebie),
    dla próby możesz na ten zawór podać prąd kabelkiem bezpośrednio z plusa akumulatora i silnik odpali - gwarantuję Ci to !

mam nadzieję, że wiesz o który elektrozawór chodzi ale dla pewności to ten oznaczony numerem 8 na poniższym foto :

Pompa wtryskowa Golf III 1,9 TD 93r
  Search 4 million + Products
Browse Products