X

nie mogę otworzyć pliku .pdf

stefkusz 03 May 2007 14:33
  • #1 03 May 2007 14:33
    stefkusz
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Ze strony http://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra119912.html#119912
    pobrałem plik: maual do telefonu panasonic KX-T4401BX.
    Niestety ani adobe, ani foxit nie może tego pliku otworzyć.
    Proszę o pomoc
    marek
  • #2 03 May 2007 15:03
    mikon88
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    może warto odinstalowac adobe potem zassać adobe ze strony http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html i powinno pójsc
  • #3 03 May 2007 15:13
    _PREDATOR_

Moderator
  • #4 04 May 2007 14:50
    stefkusz
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    mikon88 wrote:
    może warto odinstalowac adobe potem zassać adobe ze strony http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html i powinno pójsc

.......
    Wykonałem, nie pomogło
  • #5 04 May 2007 15:03
    mcoola
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    http://www.download.net.pl/226/Adobe-Reader/
    i kliknij pobierz.
    _PREDATOR_ co to znaczy że raportowałeś, jak nie umiesz obsługiwać komputera to nie raportuj tego czego nie umiesz obsłużyć
  • #6 04 May 2007 15:07
    _PREDATOR_

Moderator
    Helpful post? (-1)
    mcoola wrote:
    jak nie umiesz obsługiwać komputera to nie raportuj tego czego nie umiesz obsłużyć

A Tobie udało się?
    Umieć to umiem, a takie uwagi to proszę na pw :evil:
  • #7 04 May 2007 15:12
    mcoola
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Jak nie pomogło to kliknij prawym na pliku i wybierz otwórz a pomocą, potem wybierz progr. i znajdź sobie adobe readera

Dodano po 1 [minuty]:

U mnie działa, opisz jaki masz system może to pomoże, ew czy masz SP zainstalowane jak masz win XP

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze jedno czy w ogóle po zainstalowaniu restartujesz kompa? Jak tak to czy po kliknięciu odpala ci się program?
  • #8 04 May 2007 15:55
    SaraniS
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Też próbowałem. Linux Slackware 10.2, KDE 3.2.3
    Programy KPDF i KGhostView zachowały się jak Adobe Reader u Kolegi, natomiast XPDF wyświetlił monit o podanie hasła. I może tu jest pies pogrzebany?

mcoola wrote:
    U mnie działa, opisz jaki masz system może to pomoże, ew czy masz SP zainstalowane jak masz win XP

Skoro u Ciebie działa, to może pochwal się jaki masz system, w jakim programie otwierasz?

mcoola wrote:
    Jak nie pomogło to kliknij prawym na pliku i wybierz otwórz a pomocą, potem wybierz progr. i znajdź sobie adobe readera
    (...)
    A i jeszcze jedno czy w ogóle po zainstalowaniu restartujesz kompa? Jak tak to czy po kliknięciu odpala ci się program?

Te porady poskutkowałyby, gdyby u Kolegi system nie miał powiązania z plikami PDF. Jednak takie powiązania są, i inne pdf-y bez problemu otwierane są z dwukliknięcia na pliku w oknie Eksploratora.
    A system to Win98SE bez nieoficjalnego SP, za to z łatkami z Win Update.
    Pozdrawiam
  • #9 04 May 2007 21:34
    stefkusz
    Level 11  
    Adobe przy próbie otwarcia, wyświetla komunikat, aby pobrać dodatkowe plug-iny, bo wersja podstawowa nie jest w stanie otworzyć pliku.
    Sugerowano mi, że być może w pliku tym znajdują się jakieś litery (japońskie?), których podstawowa wersja nie może obsłużyć.
    Pisałem do osby, która wstawiła ten plik, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
    Chciałbym, aby dyskusja zaowocowała skutecznym środkiem na ten problem.
    Nie wiem czy pytanie o system dotyczyło mnie. Jeżeli tak to: winXP Home SP2
    Pozdrawiam-marek
  • #10 05 May 2007 00:38
    SaraniS
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    stefkusz :arrow: No to coś już wiemy :) O system pytałem ogólnie wszystkich, którym działa ;) Niestety w Win98 Reader o żadne pluginy nie prosi, podobnie, jak u mnie w Linuksie (ale ja nie używam Readera - za ciężki)...
    Czy możesz podać (jeśli pamiętasz) nazwy tych pluginów?
    Pozdrawiam
  • #11 05 May 2007 13:35
    stefkusz
    Level 11  
    Czy możesz podać (jeśli pamiętasz) nazwy tych pluginów?

Żaden adobe(6 czy 8 ) nie podał nazw tych pluginów, tylko pokazywał link na stronę, skąd je można było pobrać. Było ich spor, a każdy z nich płatny. Obecnie nie korzystam z adobe, tylko z foxit reader, a on wyświetla komunikat następujący:" this document is encrypted by some unsupported security handler".
    pozdrawiam-marek
  • #12 05 May 2007 14:18
    SaraniS
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    stefkusz :arrow: Dokładnie to samo (w sensie, nie w treści) wyświetla mi program XPDF - tyle, że chyba potrafi to odszyfrować, bo prosi mnie o podanie hasła :)
    Więc jednak dokument jest chyba zaszyfrowany...
  • #13 05 May 2007 14:21
    pz0
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Coś udało mi się wydłubać. Nie daje się otworzyć bo zakodowane.
    - trzeba wrzucić psds.api do katalogu Acrobat/Plug_ins
    - trzeba wrzucić Dh32hlp.dll do katalogu Windows/System. (win NT i win2k/XP do WINNT/SYSTEM32)

U mnie na Win XP i Adobe ver.6.0 i 7.05 niestety nie działa ale może komuś się uda. Mi wyświetla że nieprawidłowy format. Może na którejś starszej albo nowszej wersji Adobe pójdzie.

Wszystko pobrane z ruskiej strony na której są te instrukcje.

W załączniku:
    psds.api
    Dh32hlp.dll
    readme (po rusku)
  • #14 05 May 2007 14:38
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Nie otwiera się - odsyła do strony Adobea tam pisze:
    Quote:
    The Adobe Portable Document Format (PDF) file you are currently working with requires a plug-in to Adobe Acrobat that is not supplied by Adobe. Visit the Acrobat Resources page for information about third-party products. You may need to contact the author of this document to determine if additional software is needed to view this file
    :cry:

English Translator przetłumaczył... :D
    Quote:
    Format dokumentu przenośnego Adobe (PDF) odkłada ciebie aktualnie pracuje z wymaga podłączanego do Adobe Acrobat, który nie jest dostarczony przez Adobe. Odwiedź Resources Acrobat strona dotycząca informacji około przyjęcie trzecie produktów. Możesz potrzebować skontaktować się z autorem tego dokumentu, by określić, czy dodatkowe oprogramowanie jest potrzebowane, by oglądnąć ten plik
  • #15 05 May 2007 14:53
    pz0
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Podam jeszcze link do tego ruskiego ftp:
    ftp://ftp.runnet.ru/Hardware_Documentation/panasonic
  • #16 05 May 2007 18:07
    stefkusz
    Level 11  
    pz0 wrote:
    Podam jeszcze link do tego ruskiego ftp:
    ftp://ftp.runnet.ru/Hardware_Documentation/panasonic

link OK, ale problem ten sam
  • #17 05 May 2007 18:21
    Removed
    Helpful post? (0)
    Witam
    Jak pan chce odczytywać pdf z ruskiej strony to przez przeglonadarkę
    Opera ona ma możliwosci przekodowania żeby Acrobate otwierał się normalnie.
  • #18 05 May 2007 18:30
    jankolo
    Helpful post? (0)
    W katalogu ftp://ftp.runnet.ru/Hardware_Documentation/panasonic
    podana jest instrukcja instalowania pluginu oraz sam plugin. Ponieważ instrukcja jest po rosyjsku pozwalam sobie na zamieszczenie tłumaczenia:
    Dla zainstalowania pluginu należy wykonac następujące czynności:
    przekopiować
    - plik psds.api do katalogu Acrobat/Plug-ins;
    - plik Dh32hlp.dll do katalogu Windows/system (dla Windows NT do katalogu WINNT/system32; dla Windows XP do katalogu Windows/system32)
  • #19 05 May 2007 20:23
    stefkusz
    Level 11  
    jankolo wrote:
    Dla zainstalowania pluginu należy wykonac następujące czynności:
    przekopiować
    - plik psds.api do katalogu Acrobat/Plug-ins;
    - plik Dh32hlp.dll do katalogu Windows/system (dla Windows NT do katalogu WINNT/system32; dla Windows XP do katalogu Windows/system32)

.......
    Powyższe czynności wykonałem. Experymentowałem na wersjach adobe reader 6 i 8. W obu przypadkach, przy próbie otwarcia pliku pojawiał się identyczny komunikat:"wrong format of .pdf file".
    Ja się już poddaję. Może to uratuje mój telefon od katastrofy - po prostu zaniosę go do serwisu, a tam na pewno go naprawią.
    Jeszcze jedna refleksja: może należy posiadać pełną, płatną wrsję adobe - acrobat, a nie darmowe "readerki"?
    Dzięki Wszystkim za zaangażowanie. Co prawda nie jestem do tego upoważniony, ale temat uważam za zamknięty, chyba że.....
    Pozdrawiam Wszystkich Życzliwych-stefkusz
  • #20 05 May 2007 20:33
    _PREDATOR_

Moderator
  • #21 05 May 2007 21:10
    jozefg
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Jeszcze jedna refleksja: może należy posiadać pełną, płatną wrsję adobe - acrobat, a nie darmowe "readerki"?
    Pełna też nie otwiera... :cry::cry:
  • #22 05 May 2007 21:24
    _PREDATOR_

Moderator
    Helpful post? (0)
    Pisałem do autora załącznika, podałem co i jak, łącznie z linkiem do tego tematu, poczekamy (może jeszcze dycha... ;) ).
  • #23 05 May 2007 21:27
    jankolo
    Helpful post? (0)
    stefkusz wrote:
    Experymentowałem na wersjach adobe reader 6 i 8

Plugin jest datowany na 25 sierpnia 2004, zatem prawdopodobne jest, że działa poprawnie z wersjami Adobe Acrobat reader starszymi niż 6.
  • #24 06 May 2007 00:35
    tropicalBula
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Problemy z wyświetleniem tego pliku spowodowane są zabezpieczeniem w.w. przez Panasonic Crypto System, korzystający z mechanizmu HASP. Czyli systemu zabezpieczeń opartego o specjalny klucz hardware-owy, obecnie najczęściej w postaci klucza usb.

Nie wiem jak stosowanie takiej właśnie polityki udostępniania materiałów serwisowych przez Panasonic, ma się do legalności umieszczenia tego pliku na Elektrodzie. Dlatego też, nie będę szerzej wspominał o fakcie złamania tego zabezpieczenia i dostępności uniwersalnych software-owych emulatorów kluczy HASP.
    ;)

Pozdrawiam
  • #25 06 May 2007 13:55
    mcoola
    Level 19  
  • #26 06 May 2007 17:43
    stefkusz
    Level 11  
    Problem rozwiązany !!!!!
    Rozwiązanie podpowiedział mi JoteR z grupy dyskusyjnej pl.comp.os.ms-windows.winnt.
    Zalecił On użycia do rozkodowania klucza sprzętowego, albo emulatora tegoż HASPa.
    Oto strona z której należało "to" pobrać: http://www.wrs1.com/sheme/viewers.html
    Następnie postępować wg prostej instrukcji zawartej w readme i gotowe.
    Wystarczył adobe 6.0
    Pozdrawiam Wszystkich-marek
    :D:D:D:D:D
  • #27 06 May 2007 19:19
    _PREDATOR_

Moderator
  Search 4 million + Products
Browse Products