Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

"spawarka do cienkiej blachy"

sideman 08 Maj 2007 00:21
  • #1 08 Maj 2007 00:21
    sideman
    Poziom 10  

Witam serdecznie mam pytanie czy układ który poniżej przedstawiam ma racje bytu, chodzi mi o spawanie na prawde cienkiej blachy, tak około 1 - 2 mm(max) elektrodami 1,6 mm (różowe chyba:)), czy to będzie działać .Proszę o pomoc i porade : )
    Trafo pochodzi ze wzmacniacza lampowego jest spore i solidne przekrój rdzenia to ok 15 cm, ma wiele odczepów po stronie wtórnej, napięcia rzędu od 6,3V ; 30V ; 80V; ..; 110V.
    i chciałbym spawać prądem stałym.
    z góry dziękuje

• #2 08 Maj 2007 00:26
    Bruum
    Poziom 23  

Prędzej Kolego Ciebie do drucików niż coś innego przyspawa. Nie te napięcie, nie ta wydajność prądowa. Szkoda takiego trafo na spalenie przy próbach. Ja bym je sprzedał komuś robiącemu wzmacniacze lampowe.

• #3 08 Maj 2007 00:31
    sideman
    Poziom 10  

a czy w jakiś sposób da się przerobić prostownik samochodowy na taką mini spawarkę, chodzi mi o wykorzystanie trafa z niego??
    bo spawarki są w cenie...

• #5 08 Maj 2007 00:39
    Bruum
    Poziom 23  

Kolego-wszystko za mało! Jeśli trafo podniesiesz jedną ręką bez wysiłku to znaczy za małe na spawarkę. Potrzebujesz ze dwa kilowaty mocy transformatora. Spróbuj poszukać wzorów do obliczania trafo. A może któryś z Kolegów podrzuci minimalny przekrój rdzenia? Ja proponowałbym co najmniej 45cm².

• #6 08 Maj 2007 00:44
    sideman
    Poziom 10  

hmm a może dałoby się zamiast transformatora użyć np alternator samochodowy, on też by generował napięcie

• #7 08 Maj 2007 13:12
    paweł1968
    Poziom 15  

Witam!
    Napięcie tak, ale jakie max 24V , a to jest za mało na
    "zapłon łuku" na elektrodzie spawalniczej.
    Pozdrawiam.

• #9 01 Cze 2007 21:09
    gsminfo
    Poziom 21  

Spokojnie , poszukaj transformatory na 24V . Dwa połącz szeregowo , i można próbować spawać . Największe były 630VA chyba .... Można szukać w likwidowanych zakładach . Ale jak znajdziesz to możesz pospawać samochód ...

• #10 02 Cze 2007 02:03
    jarek92
    Poziom 19  

zadam pytaniie od kiedy elektroda to plus. zawsze się stosuje że elektroda to minus a masa<np. blacha to plus odwrotnie to ty tylko zrobisz dymu

Dodano po 1 [minuty]:

sideman napisał:
    hmm a może dałoby się zamiast transformatora użyć np alternator samochodowy, on też by generował napięcie

arternator sałuży do czegoś innego

• #11 02 Cze 2007 06:29
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

jarek92 napisał:
    od kiedy elektroda to plus. zawsze się stosuje że elektroda to minus a masa<np. blacha to plus odwrotnie to ty tylko zrobisz dymu
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd - dla popularnych elektrod jest zawsze + na elektrodzie a - na materiale spawanym.
    Chyba że na opakowaniu elektrod jest podana inna polaryzacja. :idea:

• #12 04 Cze 2007 13:32
    c64club
    Poziom 17  

Mam do dyspozycji trafo toroid - rdzeń o przekroju 44cm i średnicy 17cm. Nawinięte pierwotne - drut 2x 1,5mm (zamiast pojedyńczych zwojów lecą zwoje nawinięte na plasko podwojnym drutem). Wszystko poprzedzielane styrofolem.

Czy zrobię z tego spawarę do 2,5mm?
    Urządzonko nie byłoby katowane, mogłoby pracowć nawet w cyklu 2-3 minuty pracy na 15 minut odpoczynku

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty